Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: SAN-Pajda zgodnie z planem wygrał z SMS-em Szczyrk

I liga K: SAN-Pajda zgodnie z planem wygrał z SMS-em Szczyrk

Siatkarki SAN-Pajdy wygrały 3:0 z uczennicami ze Szczyrku. Młode zawodniczki wysoko zawiesiły poprzeczkę swoim rywalkom, dzielnie z nimi walczyły. O zwycięstwie w dwóch setach decydowała gra na przewagi. Dzięki temu zwycięstwu zespół z Podkarpacia zajmuje dziewiąte miejsce, wyprzedził w tabeli Nike Węgrów.

Jarosławianki na początku spotkania prowadziły 4:0, następnie gra wyrównała się. Młode zawodniczki ze Szczyrku doszły do głosu i były równorzędnym rywalem dla bardziej doświadczonych siatkarek znad Sanu.  Do remisu po 10 doszło po skutecznym ataku zespołu gości, uczennice lepiej spisały się w polu zagrywki. Po asie serwisowym Aleksandry Walczak podopieczne trenera Waldemara Kawki poszły za ciosem, punktowały na siatce, mogła podobać się gra Zofii Brzozy. Młode zawodniczki zbudowały sobie czteropunktową przewagę (22:18), po czym w krótkim czasie ja straciły. Serią trudnych zagrywek popisała się Dagmara Dąbrowska, w ataku nie do zatrzymania była Katarzyna Saj, był remis po 22. O tym komu przypadnie zwycięstwo decydowała gra na przewagi. Po raz kolejny w roli głównej w zespole gospodyń wystąpiła Dagmara Dąbrowska, jej dwa punktowe ataki zadecydowały o tym, że miejscowe siatkarki wygrały pierwsza partię.

W drugim secie od samego początku swoją przewagę zaznaczyły jarosławianki, Odrzuciły one od siatki uczennice, punktowały w kontratakach. Po ataku Katarzyny Saj tablica wyników wskazała ich prowadzenie w stosunku 8:4. Więcej do powiedzenia na boisku miały siatkarki z Podkarpacia, ich prowadzenie ani przez moment nie było zagrożone. Set ten toczył się pod wyraźne dyktando jarosławianek, atak Dagmary Dąbrowskiej dał im sześciopunktową przewagę (17:11). Siatkarki SMS-u pojedynczymi atakami Zofii Brzozy oraz Patrycji Łagidy próbowały odwrócić losy tego seta. Na niewiele się to zdało, atak Weroniki Krysztofiak dał miejscowej drużynie zwycięstwo w tym secie.

Partia trzecia tego spotkania była ostatnią w tym meczu. Gra obu ekip falowała, po dwóch asach serwisowych Weroniki Krysztofiak było 8:5. Drużyna ze Szczyrku również odpowiedziała asami serwisowymi, punktowała w tym elemencie Iga Marszałkowicz, było 13:12 dla zespołu gości. Kolejne punkty w polu zagrywki zdobyła Katarzyna Saj, było 15:13 dla jarosławianek. Podopieczne Piotra Pajdy poszły za ciosem, zdobyły punkty w bloku, odrzuciły swoje rywalki od siatki. Ich przewaga wzrosła do trzech punktów (23:20). W końcówce seta straciły całą wypracowaną przewagę na skutek błędów własnych. O tym komu przypadnie zwycięstwo po raz drugi w tym meczu musiała decydować gra na przewagi. Miejscowe siatkarki stanęły na wysokości zadania i wygrały tego seta oraz cały mecz.

SAN-Pajda Jarosław – SMS PZPS Szczyrk 3:0
(28:26, 25:18, 26:24)