Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: SAN-Pajda Jarosław lepszy od Libero Aleksandrów Łódzki

I liga K: SAN-Pajda Jarosław lepszy od Libero Aleksandrów Łódzki

W meczu rozegranym awansem Libero Aleksandrów Łódzki przegrało 0:3 z SAN-Pajdą Jarosław. Gospodynie tylko w pierwszym secie postawiły większy opór ekipie z Podkarpacia, w pozostałych dwóch nie miały zbyt wiele do powiedzenia i zeszły z boiska pokonane. Była to ich dziesiąta porażka w obecnym sezonie.

Biszkopty z Jarosławia od początku meczu narzuciły swój styl gry, po ataku Katarzyny Marcyniuk prowadziły 8:5, gospodynie nie pozostały dłużne, szybko odpowiedziały swoim rywalkom. Dobrze spisała się Oliwia Laszczyk, punktowała Izabela Wasiak. Aleksandrowianki odrobiły straty i prowadziły 14:12. Grę przerwał trener Piotr Pajda, jego podopieczne wzmocniły swoją zagrywkę, mogła podobać się gra Weroniki Gierszewskiej. Aleksandrowianki w jednym ustawieniu straciły sześć punktów z rzędu, przegrywały 14:18. W ich grze szwankowała skuteczność w ataku. Jak się później okazało był to moment zwrotny tego seta, aleksandrowianki nie zdołały odrobić strat i przegrały inauguracyjnego seta w stosunku 23:25.

W drugiej partii spotkania dominowały siatkarki z Podkarpacia, po ataku Katarzyny Marcyniuk prowadziły 5:1. Podopieczne trenera Macieja Tietańca nie miały siatkarskich argumentów, aby przeciwstawić się swoim rywalkom. Zbliżyły się do nich na jeden punkt po ataku Izabeli Wasiak, (8:9), kolejne punkty w tym secie zdobywały przyjezdne. Odrzuciły one od siatki swoje rywalki, przy serii Katarzyny Stepko prowadziły 15:8. Aleksandrowianki całkowicie oddały pole gry swoim rywalkom, a te wykorzystały niemal wszystkie nadarzające się sytuacje do zdobycia punktów. Set miał jednostronny przebieg i toczył się pod zupełne dyktando SAN-Pajdy. Motorem napędowym jarosławianek była Katarzyna Marcyniuk. atak ze skrzydła Moniki Kawy zapewnił jarosławiankom zwycięstwo w secie numer dwa.

Gra w ostatniej partii tego spotkania falowała na dobre. Najpierw jarosławianki prowadziły 8:5, po czym do głosu doszły gospodynie odrobiły straty i po skutecznej akcji na siatce prowadziły 11:9. Riposta zespołu z Jarosławia była natychmiastowa, przy serii Weroniki Krysztofiak było 16:11. Problemy z przyjęciem oraz słaba gra w ataku sprawiły, że zespół gości czytał grę swoich rywalek, punktował w bloku i przybliżył się do końcowego zwycięstwa (20:14). Z dobrej strony zaprezentowała się Natalia Szmajduch, która punktowała ze środka. Przyjezdne pewnie wygrały tego seta i wywiozły trzy punkty z Aleksandrowa Łódzkiego.

MVP: Natalia Szmajduch

Libero Aleksandrów Łódzki – SAN-Pajda Jarosław 0:3
(23:25, 17:25, 19:25)

Libero: Kołodziejczyk (1), Laszczyk (8), Daleszczyk (9), Wojtkiewicz (5), Gajewska (5), Wasiak (11), Ruśkiewicz (libero) oraz Leśniak, Mastalska (1), Lipińska (1) i Smeja (libero)
SAN-Pajda: Stepko (5), Marcyniuk (14), Krysztofiak (6), Poreda (4), Gierszewska (13), Szmajduch (11), Bartyzel (libero) oraz Saj, P. Papszun (3), Kawa (3), Zięba i Murdza (libero)