Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Rollercoaster w Aleksandrowie Łódzkim, Libero z pierwszym zwycięstwem

I liga K: Rollercoaster w Aleksandrowie Łódzkim, Libero z pierwszym zwycięstwem

Mecz zwrotów akcji, tak można określić spotkanie Libero z SMS-em Szczyrk. Ekipa gości prowadziła w czwartym secie 24:18 i… przegrała go 24:26. Był to przełomowy moment tego meczu, gospodynie poszły za ciosem i wygrały tę część starcia oraz piątą partię. Dzięki temu aleksandrowianki wygrały pierwszy swój mecz w I lidze.

Na początku seta młode uczennice grały ospale, popełniły błędy własne i przy stanie 0:5 grę przerwał ich trener. Po niej przyjezdne zniwelowały straty i zbliżyły się do swoich rywalek na dwa punkty, przegrywały 3:5. Gospodynie dominowały w polu zagrywki i w bloku, czytały grę swoich rywalek i powiększyły przewagę do sześciu punktów (15:9). Roszady w składzie SMS-u oraz druga przerwa na żądanie wzięta przez trenera gości nic nie dały. Od tego momentu aż do końca seta uczennice seriami traciły punkty, myliły się w przyjęciu, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia i nadziewały się na blok swoich. Seta asem serwisowym zakończyła Klaudia Gajewska.

W drugim secie role  na boisku odwróciły się, tym razem do głosu doszły zawodniczki ze Szczyrku, które odrzuciły od siatki swoje rywalki i odskoczyły gospodyniom na cztery punkty (6:2). Aleksandrowianki nie grały tak skutecznie jak to miało miejsce w pierwszym secie, ich rywalki lepiej zagrały na siatce, kontrataki zamieniały w punkty i prowadziły 14:9. Przyjezdne skutecznie grały w obronie i kontrolowały boiskowe wydarzenia (18:13). Aleksandrowianki były w odwrocie, miały problemy z przyjęciem i przegrały tego seta w stosunku 17:25.

W trzecim secie spotkania gra falowała obie drużyny seriami zdobywały punkty i seriami je traciły. Najpierw prowadziły gospodynie, dobrze w ataku spisała się Izabela Wasiak (5:2). Ekipa ze Szczyrku zdołała doprowadzić do remisu po 5, lepiej spisała się w polu zagrywki i poszła za ciosem. Rozalia Moszyńska zameldowała się w polu zagrywki przy stanie 8:7 i opuściła je przy prowadzeniu SMS 16:8. Podopieczne Macieja Tietańca całkowicie stanęły w miejscu, nie miały żadnego pomysłu na rozpędzony zespół gości. Aleksandrowianki miały problemy ze skończeniem ataków z pierwszego uderzenia, nadziewały się na szczelny blok uczennic. Chwilowy przestój SMS-u  zmusił ich trenera do przerwania gry przy ich prowadzeniu 17:11. Końcówka seta zdecydowanie należała do przyjezdnych. podopieczne trenera Wiesława Popika dominowały w grze na siatce i wysoko wygrały tę część zmagań w stosunku 25:14.

W czwartym secie tego meczu stroną dominującą były uczennice. Ustrzegły się one błędów własnych, punktowały w ataku i zbudowały sobie trzypunktową przewagę (8:5). Miejscowe siatkarki zerwały się do odrabiania strat w momencie gdy przegrywały 11:16, ciężar gry na siebie wzięła Izabela Wasiak, przy jej serii doszło do remisu 16:16. W końcówce seta po raz kolejny młode siatkarki ze Szczyrku punktowały w bloku oraz w polu zagrywki i prowadziły 24:18. Tak wysokie prowadzenie sprawiło, że uczennice całkowicie się rozluźniły, popełniły one w tym okresie gry szereg błędów własnych. W jednym ustawieniu straciły osiem punktów z rzędu i o tym przypadnie końcowe zwycięstwo musiał decydować tie-break.

W nim role zupełnie się odwróciły, gospodynie poszły za ciosem i na początku zbudowały sobie czteropunktowe prowadzenie (4:0). Zespół gości nie potrafił zniwelować strat, na zmianie stron boisk było 8:4. Kilka chwil później Libero prowadziło 13:6 i tym razem to siatkarkom beniaminka przytrafił się przestój, straciły kilka punktów z rzędu i miały zaledwie dwupunktowy zapas (14:12). Błąd w polu zagrywki SMS-u zakończył ten set i mecz. Było to pierwsze zwycięstwo Libero w rozgrywkach I ligi kobiet.

MVP: Magdalena Woźniczka

Libero VIP Biesiadowo – SMS PZPS Szczyrk 3:2
(25:11, 17:25, 14:25, 26:24, 15:12)

Libero: Kołodziejczak, Laszczyk (6), Wojtkiewicz (6), Woźniczka (10), Gajewska (9), Wasiak (17), Ruśkiewicz (libero) oraz Leśniak, Daleszczyk (6), Gliwa i Mastalska (1)
SMS: Pietrzak (20), Janicka, Moszyńska (7), Lenik (17), Kecher (10), Staniszewska (17), Łyduch (libero) oraz Zagumny (4), Łagida, Stambrowska (1), Musiał, Majos (2) i Kubas