Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Przerwana seria LOS-u, SAN-Pajda z dwoma punktami

I liga K: Przerwana seria LOS-u, SAN-Pajda z dwoma punktami

SAN-Pajda przerwał serię trzech porażek, wygrał z dobrze spisującą sie ekipą LOS-u 3:2. Drużyna z Podkarpacia dzięki temu zwycięstwu zachowała szanse gry w fazie play-off. Dobra passa siedmiu zwycięstw siatkarek LOS-u dobiegła końca, nowodworzanki wyprzedziłyy w tabeli Energetyka, zajmują trzecie miejsce.

Pierwszy set spotkania miał zacięty przebieg. Żadnej z ekip nie udało się zbudować wyraźnej przewagi, wynik był remisowy (4:4, 6:6, 9:9, 11:11). Przełom nastąpił przy stanie 12:12, skutecznym atakiem popisała się Katarzyna Saj, punkt w kontrataku zdobyła Weronika Krysztofiak, przyjezdne prowadziły 14:12.Gospodynie popełniły proste błędy, poirytowany ich postawą trener Kujawski w krótkim czasie wykorzystał dwie przerwy na żądanie, było 16:13 dla SAN-Pajdy. Do stanu 20:18 trwała przewaga i dominacja zespołu gości. Następnie przyjezdne popełniły błędy własne, przegrywały 20:21, interweniował trener Pajda. Było to dobre posunięcie, jego podopieczne przy serii zagrywek Katarzyny Saj odskoczyły swoim rywalkom na trzy punkty (24:21). Błąd Sandry Świętoń w ataku zamknął ten set.

Jarosławianki poszły za ciosem, przy serii zagrywek Dagmary Dąbrowskiej prowadziły 6:1. Gospodynie popełniły wiele błędów własnych, były w odwrocie. więcej do powiedzenia na boisku miały zawodniczki z Podkarpacia. Sygnał do odrabiania strat dała Wiktoria Paluszkiewicz, która popisała się trudnymi zagrywkami, jej ekipa przegrywała 11:13. Nowodowrzanki doprowadziły do remisu po 16 dzięki Julii Grzelak, od tego momentu wynik oscylował wokół remisu. W końcówce seta przyjezdne odskoczyły swoim rywalkom na dwa punkty po ataku Katarzyny Saj (23:21). Jarosławianki nie wykorzystały swoich szans na wygranie tego seta, miały duże problemy z przyjęciem zagrywek Julii Grzelak, przegrywały 24:25. Więcej szczęścia miały nowodworzanki, atak Katarzyny Kowalczyk oraz punktowy blok Sandry Świętoń sprawiły, że LOS wygrał tę część zawodów.

Podrażnione porażką w poprzedniej partii jarosławianki ruszyły do zdecydowanych ataków. Na początku seta odskoczyły swoim rywalkom na sześć punktów, przy serii zagrywek Dagmary Dąbrowskiej było 9:3. Gospodynie nie miały zbyt wiele do powiedzenia w tej partii, seriami traciły punkty. Przy stanie 15:7 w polu zagrywki zameldowała się Martyna Zięba, opuściła je przy stanie 21:7. Nowodworzanki miały duże problemy z organizacją własnej gry, popełniły wiele prostych błędów, nadziewały się na szczelny blok swoich rywalek. Partia ta zakończyła się wysokim zwycięstwem SAN-Pajdy w stosunku 25:9.

Zespół z Podkarpacia nie zwalniał tempa, dominował w polu zagrywki, przy serii zagrywek Dagmary Dąbrowskiej zbudował sobie pięciopunktową przewagę (6:1). Gospodynie nadziewały się na szczelny blok swoich rywalek, miały problemy ze skończeniem ataków z pierwszego uderzenia. Przełom w grze LOS-u nastąpił przy stanie 4:8, ciężar gry na siebie wzięła Natalia Sidor, atakowała Sandra Świętoń, dzięki nim LOS odrobił straty i prowadził 9:8. Jak się później okazało był to przełomowy moment tego seta. Po asie serwisowym Sandry Świętoń było 14:11, miejscowe siatkarki lepiej zagrały na siatce, czytały grę swoich rywalek. Po asie serwisowym Katarzyny Kowalczyk ich przewaga wzrosła do czterech punktów (20:16). Kolejny as serwisowy tym razem Sandry Świętoń zakończył rywalizację w tym secie. O tym kto zostanie zwycięzcą tego spotkania musiał decydować set prawdy.

W nim przez dłuższy czas obie drużyny grały punkt za punkt. Na zmianie stron boisk siatkarki z Podkarpacia prowadziły 8:7, W polu zagrywki dobrze spisała się Patrycja Papszun, nowodworzanki miały problemy z przyjęciem. Po tym jak punkt w ataku zdobyła Katarzyna Saj było 10:7. Przyjezdne lepiej zagrały w obronie oraz na siatce po kontrataku w wykonaniu Natalii Szmajduch prowadziły 12:8. Miejscowa ekipa nie zdołała odrobić strat, przegrała tego seta po błędzie Natalii Sidor w polu zagrywki.

MVP: Natalia Szmajduch

LOS Nowy Dwór Mazowiecki – SAN-Pajda Jarosław 2:3
(22:25, 27:25, 9:25, 25:19, 10:15)

LOS: Filipek, Świętoń, Maj, Paluszkiewicz, Sidor, Kowalczyk, Balcerowicz (libero) oraz Czerwińska, Kott, J. Grzelak, Grzywaczewska (libero)
SAN-Pajda: Saj, Krysztofiak, Zięba, Papszun, Szmajduch, Dąbrowska, Machowska (libero) oraz E. Grzelak, Magierowska