Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Przełamanie SAN-Pajdy w meczu ze Stalą Mielec

I liga K: Przełamanie SAN-Pajdy w meczu ze Stalą Mielec

Po trzech porażkach z rzędu jarosławianki wygrały w zaległym meczu 10. kolejki ze Stalą Mielec 3:0. Dwie pierwsze partie były zacięte, w trzeciej przyjezdne nie miały zbyt wiele do powiedzenia i zeszły z boiska pokonane. Podopieczne Piotra Pajdy zajmują szóste miejsce, Stal jest druga.

Jarosławianki udanie rozpoczęły mecz z lokalnym rywalem z Mielca, a po błędzie dotknięcia siatki przez Stal było 3:0 dla gospodyń. Przyjezdne miały problemy z przyjęciem. Natomiast punktowy blok Kariny Chmielewskiej sprawił, że SAN-Pajda prowadził 8:3. Wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener Michał Betleja. Przestój przytrafił się również gospodyniom, asem serwisowym popisała się Katarzyna Bryda, przewaga jarosławianek zmalała do dwóch punktów (11:9). Z biegiem czasu do głosu doszły mielczanki, postawiły szczelny blok, w efekcie tego doprowadziły do remisu 14:14. Gra obu drużyn falowała, żadna nie zamierzała odpuszczać. Po błędzie gospodyń Stal miała jeden punkt więcej (20:19). Jarosławianki odpowiedziały skutecznymi zagraniami w wykonaniu Katarzyny Saj oraz Aleksandry Dudek. Przy stanie 23:23 atakiem z lewego skrzydła popisała się Daria Dąbrowska, siatkarka ta zakończyła też rywalizację w tym secie skuteczną zagrywką.

W drugim secie meczu przez dłuższy czas trwała wymiana ciosów, obie drużyny grały punkt za punkt (5:5, 7:7). Punkt zdobyty bezpośrednio z zagrywki przez Łucję Laskowską oraz kontratak Katarzyny Brydy dały zespołowi gości dwupunktową przewagę (10:8). Przyjezdne poszły za ciosem, czujnie zagrały w obronie, ustrzegły się błędów własnych i miały cztery punkty więcej niż SAN-Pajda (14:10). Przy stanie 18:14 mielczanki stanęły w miejscu. W jednym ustawieniu straciły pięć punktów z rzędu przy serii Wiktorii Nowak. Było wówczas 20:19 dla gospodyń. Punktowe zbicie Weroniki Krysztofiak dało jarosławiankom trzypunktową przewagę (22:19). Dzięki Katarzynie Brydzie mielczanki doprowadziły do remisu po 22.o tym komu przypadnie zwycięstwo w tym secie musiała decydować gra na przewagi. Błąd w ataku Marty Dudy sprawił, że SAN-Pajda wygrał tego seta w stosunku 28:26 i prowadził w całym spotkaniu 2:0.

W trzeciej partii meczu wynik ponownie oscylował wokół remisu (5:5, 7:7, 9:9). As serwisowy Aleksandry Dudek dał miejscowej ekipie jednopunktowe prowadzenie. Kolejny punkt w tym elemencie zdobyła Katarzyna Stepko i tablica wyników wskazała prowadzenie jarosławianek 12:10. Mielczanki nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia, nadziewały się na blok swoich rywalek, a przewaga gospodyń wzrosła do pięciu punktów (19:14). Podopieczne trenera Michała Betlei nie grały tak skutecznie jak miało to miejsce w dwóch pierwszych setach. Przy serii Katarzyny Stepko było 23:16 dla biszkoptów, mecz atakiem ze skrzydła zamknęła Daria Dąbrowska.

SAN-Pajda Jarosław – SPS Stal Mielec 3:0
(25:23, 28:26, 25:18)

SAN-Pajda: Stepko (6), Chemielewska (1), Nowak (6), Saj (13), Dąbrowska (12), Dudek (19), Murdza (libero) oraz Krysztofiak (3), Papszun i Dutkiewicz (libero)
Stal: Laskowska (9), Żabińśka (2), Bryda (11), Mras , Duda (14), Wardęga (4), Samul (libero) oraz Hatala (1) i Stachowicz