Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Poznanianki zgodnie z planem pokonały zespół z Wieliczki

I liga K: Poznanianki zgodnie z planem pokonały zespół z Wieliczki

fot. Uni Opole

Energetyk Poznań pokonał 7R Solna Wieliczka 3:0 i znalazł się na drugim miejscu w tabeli. Pomimo ambitnej postawy wieliczanki nie zdołały ugrać nawet seta. Cieniem na postawie całej drużyny odbiła się kontuzja ich przyjmującej Natalii Ciesielskiej. Po tej porażce Solna pozostała na dziewiątym miejscu w tabeli, ma na swoim koncie 24 punkty.

Na początku spotkania poznanianki, dzięki Klaudii Świstek, odskoczyły swoim rywalkom na cztery punkty  (6:2). Następnie do głosu doszły zawodniczki z Wieliczki, które postawiły szczelny blok i tym razem to one przy serii Łucji Kuriaty odrobiły straty i miały dwa punkty przewagi (9:7). Wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener Marcin Patyk. Gra obu drużyn falowała, obie seriami zdobywały punkty i seriami je traciły. Poznanianki po reprymendzie udzielonej im przez ich szkoleniowca ruszyły do ataku. Z dobrej strony pokazała się kapitan poznanianek Klaudia Świstek, po jej uderzeniu miejscowe zawodniczki prowadziły 14:11. Przyjezdne zdołały jeszcze doprowadzić do remisu po 15, atakowała Weronika Sobiczewska. Po tym jak punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Oriana Miechowicz było 19:17 dla miejscowych. Gospodynie ustrzegły się błędów własnych, kontrataki zamieniały w punkty, ciężar gry na siebie wzięła Klaudia Świstek, która zakończyła rywalizację w tym secie.W drugim secie spotkania zespół z Wielkopolski ruszył do ataku, odrzucił swoje rywalki od siatki, czytał grę przeciwniczek. Po tym jak punkt w bloku zdobyła Emilia Oktaba, grę przerwał trener Ryszard Litwin, jego podopieczne przegrywały 2:6. Po tej przerwie obraz gry nie uległ zmianie, stroną dyktującą warunki gry były siatkarki z Poznania. Ich mocnym elementem okazała się być gra w bloku, ręki w ataku nie zwalniała Klaudia Świstek, po jej ataku tablica wyników wskazała prowadzenie Energetyka 11:6.  Podobnie jak to miało miejsce w pierwszym secie, gra falowała, przyjezdne zbliżyły się do swoich rywalek na dwa „oczka”. Po tym jak punkt w bloku zdobyła Julia Wieczorek, Energetyk prowadził 13:11. Przyjezdne stanęły w miejscu i przy serii Anny Regulskiej przegrywały 11:17. Pokerowym zagraniem popisał się trener Ryszard Litwin – w polu zagrywki pojawiła się Klaudia Seweryn, wieliczanki zdobyły punkty w bloku i przegrywały 15:17. Ciężar gry na siebie wzięła Oriana Miechowicz, która razem z Anną Regulską popisała się punktowymi blokami, było wówczas 24:20 dla Energetyka. Seta atakiem ze skrzydła zakończyła niezawodna Klaudia Świstek.

W ostatnim secie do stanu 7:7 toczyła się gra punkt za punkt. Potem swoją przewagę zaznaczyły siatkarki z Małopolski. Przy stanie 9:7 dla ekipy gości kontuzji nabawiła się przyjmująca wielickiej drużyny Natalia Ciesielska. Jej koleżanki, pomimo niekorzystnego obrotu sprawy, po bloku na Malwinie Stachowiak powiększyły przewagę do czterech punktów i prowadziły 12:8, po czym stanęły w miejscu. W jednym ustawieniu straciły siedem punktów z rzędu i przegrywały 12:15. Po raz kolejny grę swojej drużyny napędziła Klaudia Świstek. Przyjezdne całkowicie oddały pole gry swoim rywalkom, myliły się w przyjęciu, co przełożyło się na ich mało skuteczną grę w ataku. Przewaga gospodyń wzrosła do sześciu punktów po tym jak została zablokowana Weronika Sobiczewska (21:15). Trener Marcin Patyk desygnował do gry zawodniczki rezerwowe, a te w pełni wykorzystały swoją szansę, seta oraz mecz atakiem zakończyła Malwina Stachowiak.

MVP: Klaudia Świstek

Enea Energetyk Poznań – 7R Solna Wieliczka 3:0
(25:21, 25:21, 25:17)

Składy zespołów:
Energetyk: Klekot (1), Regulska (6), Świstek (12), Miechowicz (13), Oktaba (6), Fojucik (7), Skomorowska (libero) oraz Nowakowska (1), Stachowiak (8) i Bińczycka
Solna: Gajer (4), Ciesielska (7), Kuriata (4), Sobiczewska (12), Gliniecka (3), Wieczorek (5), Kuriata (libero) oraz Seweryn, Pustelnik, Maksajda (1) i Tyrańska (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę