Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Podział punktów w Wieliczce

I liga K: Podział punktów w Wieliczce

UJ-Cm Solna Wieliczka zmierzyła się z drużyną LOS Nowy Dwór Mazowiecki w ramach 9. kolejki rozgrywek I ligi kobiet. Z zaciętego, pięciosetowego spotkania zwycięsko wyszły wieliczanki, zapisując na swoje konto dwa punkty, natomiast siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego wróciły do domu z jednym punktem.

Mecz od początku był wyrównany, chociaż to gospodynie pierwsze wyszły na dwupunktowe prowadzenie po ataku Adrianny Muszyńskiej (4:2). Mimo, że siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego starły się doprowadzić do wyrównania, to zawodniczki z Solnej cały czas utrzymywały się na prowadzeniu, a po asie serwisowym Magdaleny Grabki miały już pięć „oczek” z przodu (9:4). Nowodworzanki starannie zdobywały kolejne punkty, w ataku dobrze spisywały się Izabela Filipek i Patrycja Reiter,  jednak cały czas brakowało, by na tablicy wyników zagościł remis. Wieliczanki przez dłuższy czas były na prowadzeniu i dopiero atak Izabeli Filipek doprowadził do wyrównania (19:19). Gra się wyrównała i drużyny zaczęły naprzemiennie zdobywać punkty. W końcówce ponownie na prowadzenie wysunął się zespół z Wieliczki, a seta zakończył blok siatkarek Solnej (25:22).

Od trzypunktowego prowadzenia rozpoczęły drugą partię nowodworzanki. Zawodniczki LOS-u zdobywały kolejne punkty, a wieliczanki nie mogły zniwelować różnicy punktowej (6:3). Po stronie Nowego Dworu Mazowieckiego bardzo dobrze spisywała się Katarzyna Kowalczyk, a Izabela Filipek dokładała swoje w polu serwisowym, natomiast w Solnej punkty zdobywała m.in. Joanna Ciesielczyk. Przewaga przyjezdnych cały czas się powiększała i po punktowym bloku wynosiła już dziewięć punktów (17:8). Siatkarki z Wieliczki zdobyły kilka punktów pod rząd, jednak w dalszym ciągu znajdowały się daleko za nowodworzankami. Zawodniczki LOS-u zakończyły seta asem serwisowym Sandry Świętoń (25:15).

W trzecia partię lepiej weszły gospodynie, które już po pierwszych akcjach prowadziły czterema punktami (5:1). Wieliczanki utrzymywały prowadzenie, mimo że nowodworzanki starały się doprowadzić do wyrównania i po punktowej kiwce Aleksandry Muszyńskiej prowadziły 8:4. Zawodniczkom z LOS-u udało się skutecznym blokiem odrobić starte do jednego punktu (12:11), jednak później Solna Wieliczka ponownie zaczęła wysuwać się na prowadzenie (16:11). Pewny atak Adrianny Muszyńskiej wprowadził wieliczanki w ostatnią fazę seta z za chowaniem pięciopunktowej przewagi (20:15), natomiast atak środkowej dał im serię piłek setowych. Siatkarki z Solnej wykorzystały już drugą szanse (25:18).

Pierwsze na prowadzenie w czwartej odsłonie wysunęła się drużyna przyjezdna (4:2), jednak nie na długo, ponieważ siatkarki z Wieliczki bardzo szybko wyrównały wynik. Przez następnych kilka akcji gra toczyła się punkt za punkt, żaden zespół nie mógł zdobyć większej przewagi. Po ataku Patrycji Reiter LOS wyszedł na trzy „oczka” do przodu (10:7). Zawodniczki z Solnej przez dłuższy czas goniły wynik, a nowodworzanki coraz bardziej zbliżały się do zakończenia seta na swoją korzyść (20:15). W ostatniej fazie seta gospodynie zaczęły odrabiać punkty, jednak nie zatrzymało to LOS-u przed zakończeniem partii atakiem Sandry Świętoń i doprowadzenia do piątej odsłony (25:22).

W tie-breaku pierwsze na prowadzenie wyszły gospodynie (5:3), a w ataku punktowała m.in. Adrianna Muszyńska. Zawodniczki LOS-u starały się doprowadzić do remisu, skutecznie grała Sandra Świętoń, jednak to wieliczanki cały czas były z przodu (8:4). Gra siatkarek z Nowego Dworu Mazowieckiego stanęła w miejscu, a drużyna z Solnej dokładnie to wykorzystywała zdobywając kolejne punkty. Po przerwie na żądanie trenera nowodworzanki odrobiły większość punktów, jednak to w dalszym ciągu gospodynie były bliżej, by zakończyć seta na swoja korzyść (12:9). Skuteczny atak Joanny Ciesielczyk dał siatkarkom z Solnej Wieliczki piłkę meczową. Spotkanie zakończyła Paulina Reiter, atakując w aut (15:12).

MVP: Magdalena Grabka

UJ-CM Solna Wieliczka – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3:2
(25:22, 15:25, 25:18, 22:25, 15:12)