Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Podział punktów w Jarosławiu, Stal z cenną wygraną

I liga K: Podział punktów w Jarosławiu, Stal z cenną wygraną

fot. Stal Mielec

Dwa punkty z Jarosławia wywiozły siatkarki ITA TOOLS Stal Mielec, pokonały one SAN-Pajdę 3:2. Miejscowa drużyna przegrywała 1:2, zdołała wygrać czwartą partię, a w grze na przewagi lepsze okazały się podopieczne Michała Betlei. 

Mielczanki udanie otworzyły spotkanie prowadziły one 3:0, atakowała Rozalia Hnatyszyn. Gospodynie wyrównały dzięki skutecznej grze w bloku. Przez dłuższy czas obie drużyny grały punkt za punkt (5:5, 8:8). Mielczanki skuteczniej zagrały na siatce oraz w polu zagrywki i przy serii zagrywek Katarzyny Urbanowicz prowadziły 11:8. Odpowiedź gospodyń była natychmiastowa, lepiej zagrały na siatce, ustrzegły się błędów własnych i doprowadziły do kolejnego remisu tym razem po 11.  Po raz kolejny z dobrej strony pokazała się Rozalia Hnatyszyn, siatkarka ta nie zwalniała ręki w polu zagrywki, mielczanki prowadziły 17:14. Odpowiedź SAN-Pajdy była natychmiastowa, ciężar gry na siebie wzięła Patrycja Papszun, dzięki niej ponownie był remis (17:17). Podopieczne Michała Betlei nie dawały za wygraną, Sandra Szczygioł zdobyła ważny punkt w ataku, oczko z zagrywki dołożyła Paulina Stroiwąs, Stal miała trzy punkty więcej niż SAN-Pajda (20:17). Kapitan zespołu gości popisała się dodatkowo asem serwisowym i tablica wyników wskazała prowadzenie Stali 22:18, był to przełomowy moment tego seta. Jarosławianki nie odpowiedziały swoim przeciwniczkom i po błędzie własnym przegrały tę część zmagań.W drugim secie spotkania więcej do powiedzenia na początku miały jarosławianki, odrzuciły one od siatki swoje rywalki, lepiej zagrały na siatce i po ataku Weroniki Gierszewskiej prowadziły 6:4. Ich przewaga wzrosła do trzech punktów, po tym jak skuteczną akcją w bloku popisała się Katarzyna Saj (8:5). Przyjezdne zdołały wyrównać (9:9), po czym całkowicie oddały inicjatywę swoim rywalkom. Po ataku Weroniki Krysztofiak było 14:11. Ta sama zawodniczka zameldowała się w polu zagrywki przy stanie 16:14 i opuściła je, gdy było 22:15. Wiceliderki tabeli miały duże problemy z przyjęciem jej zagrywki, popełniły błędy własne. Ostatni punkt w tej części gry atakiem zdobyła Weronika Gierszewska.

Stal Mielec po serii pomyłek swoich przeciwniczek prowadziła 7:3. Role na boisku całkowicie się zmieniły, tym razem to jarosławianki seriami traciły punkty, miały duże problemy ze skończeniem ataków z pierwszego uderzenia. Po ataku Sandry Szczygioł przewaga mielczanek wzrosła do sześciu punktów (12:6). Niemoc drużyny znad Sanu trwała w najlepsze, siatkarki SAN-Pajdy nie miały żadnego pomysłu na grę, ich błędy własne sprawiły, że traciły dystans punktowy do Stali, przegrywały 13:20. W końcówce serią trudnych serwisów popisała się Julita Molenda, zawodniczka ta zdobyła punkt bezpośrednio z zagrywki i zakończyła zmagania w tym secie.

Do stanu po 10 na boisku trwała wyrównana gra. Przy serii zagrywek Rozalii Hnatyszyn miejscowe siatkarki stanęły i przegrywały 10:15. Pomimo niekorzystnego obrotu spraw jarosławianki nie podawały się, ruszyły do ataku, z dobrej strony zaprezentowała się Weronika Krysztofiak, tym razem przy jej serii zagrywek doszło do remisu po 18. Biszkopty poszły za ciosem, blok swoich rywalek gubiła Natalia Szmajduch. W końcówce SAN-Pajda prowadził 22:20, a kilka chwil później 24:21, mielczankom udało się zbliżyć na jeden punkt, przegrywały 23:24. Ich błąd w polu zagrywki zamknął tę odsłonę meczu.

W secie prawdy seria błędów jarosławianek sprawiła że przegrywały one 0:5. Ich szkoleniowiec w szybkim czasie wykorzystał dwie przerwy. Przy zmianie stron było 8:2 dla mielczanek, po czym w ich poczynania wkradła się niepewność i nerwowość, seriami traciły punkty, myliły się w przyjęciu i w efekcie tego doszło do remisu po 10. Żadnej z drużyn nie udało się wypracować wyraźnego prowadzenia, o tym, kto wygra w tym spotkaniu musiała decydować gra na przewagi. Więcej szczęścia w końcówce miały mielczanki, które wygrały tego seta i wywiozły cenne dwa punkty.

SAN-Pajda Jarosław – ITA TOOLS Stal Mielec 2:3
(20:25, 25:16,15:25, 23:25, 14:16)

Składy zespołów:
SAN-Pajda: Stepko (8), Marcyniuk (9), Krysztofiak (12), Saj (17), Papszun (3), Gierszewska (9), Murdza (libero) oraz Magierowska (3), Poreda (6), Kawa (6), Szmajduch (1), Bartyzel (libero)
Stal: Stroiwąs (5), Molenda (5), Mras (3), Urbanowicz (5), Hnatyszyn (17), Szczygioł (31), Samul (libero) oraz Kuźniar, Muszyńska i Pancewicz (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę