Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Podział punktów w Jarosławiu, Stal z cenną wygraną

I liga K: Podział punktów w Jarosławiu, Stal z cenną wygraną

Dwa punkty z Jarosławia wywiozły siatkarki ITA TOOLS Stal Mielec, pokonały one SAN-Pajdę 3:2. Miejscowa drużyna przegrywała 1:2, zdołała wygrać czwartą partię, a w grze na przewagi lepsze okazały się podopieczne Michała Betlei.

Mielczanki udanie otworzyły spotkanie prowadziły one 3:0, atakowała Rozalia Hnatyszyn. Gospodynie wyrównały dzięki skutecznej grze w bloku. Przez dłuższy czas obie drużyny grały punkt za punkt (5:5, 8:8). Mielczanki skuteczniej zagrały na siatce oraz w polu zagrywki i przy serii zagrywek Katarzyny Urbanowicz prowadziły 11:8. Odpowiedź gospodyń była natychmiastowa, lepiej zagrały na siatce, ustrzegły się błędów własnych i doprowadziły do kolejnego remisu tym razem po 11.  Po raz kolejny z dobrej strony pokazała się Rozalia Hnatyszyn, siatkarka ta nie zwalniała ręki w polu zagrywki, mielczanki prowadziły 17:14. Odpowiedź SAN-Pajdy była natychmiastowa, ciężar gry na siebie wzięła Patrycja Papszun, dzięki niej ponownie był remis (17:17). Podopieczne Michała Betlei nie dawały za wygraną, Sandra Szczygioł zdobyła ważny punkt w ataku, oczko z zagrywki dołożyła Paulina Stroiwąs, Stal miała trzy punkty więcej niż SAN-Pajda (20:17). Kapitan zespołu gości popisała się dodatkowo asem serwisowym i tablica wyników wskazała prowadzenie Stali 22:18, był to przełomowy moment tego seta. Jarosławianki nie odpowiedziały swoim przeciwniczkom i po błędzie własnym przegrały tę część zmagań.

W drugim secie spotkania więcej do powiedzenia na początku miały jarosławianki, odrzuciły one od siatki swoje rywalki, lepiej zagrały na siatce i po ataku Weroniki Gierszewskiej prowadziły 6:4. Ich przewaga wzrosła do trzech punktów, po tym jak skuteczną akcją w bloku popisała się Katarzyna Saj (8:5). Przyjezdne zdołały wyrównać (9:9), po czym całkowicie oddały inicjatywę swoim rywalkom. Po ataku Weroniki Krysztofiak było 14:11. Ta sama zawodniczka zameldowała się w polu zagrywki przy stanie 16:14 i opuściła je, gdy było 22:15. Wiceliderki tabeli miały duże problemy z przyjęciem jej zagrywki, popełniły błędy własne. Ostatni punkt w tej części gry atakiem zdobyła Weronika Gierszewska.

Stal Mielec po serii pomyłek swoich przeciwniczek prowadziła 7:3. Role na boisku całkowicie się zmieniły, tym razem to jarosławianki seriami traciły punkty, miały duże problemy ze skończeniem ataków z pierwszego uderzenia. Po ataku Sandry Szczygioł przewaga mielczanek wzrosła do sześciu punktów (12:6). Niemoc drużyny znad Sanu trwała w najlepsze, siatkarki SAN-Pajdy nie miały żadnego pomysłu na grę, ich błędy własne sprawiły, że traciły dystans punktowy do Stali, przegrywały 13:20. W końcówce serią trudnych serwisów popisała się Julita Molenda, zawodniczka ta zdobyła punkt bezpośrednio z zagrywki i zakończyła zmagania w tym secie.

Do stanu po 10 na boisku trwała wyrównana gra. Przy serii zagrywek Rozalii Hnatyszyn miejscowe siatkarki stanęły i przegrywały 10:15. Pomimo niekorzystnego obrotu spraw jarosławianki nie podawały się, ruszyły do ataku, z dobrej strony zaprezentowała się Weronika Krysztofiak, tym razem przy jej serii zagrywek doszło do remisu po 18. Biszkopty poszły za ciosem, blok swoich rywalek gubiła Natalia Szmajduch. W końcówce SAN-Pajda prowadził 22:20, a kilka chwil później 24:21, mielczankom udało się zbliżyć na jeden punkt, przegrywały 23:24. Ich błąd w polu zagrywki zamknął tę odsłonę meczu.

W secie prawdy seria błędów jarosławianek sprawiła że przegrywały one 0:5. Ich szkoleniowiec w szybkim czasie wykorzystał dwie przerwy. Przy zmianie stron było 8:2 dla mielczanek, po czym w ich poczynania wkradła się niepewność i nerwowość, seriami traciły punkty, myliły się w przyjęciu i w efekcie tego doszło do remisu po 10. Żadnej z drużyn nie udało się wypracować wyraźnego prowadzenia, o tym, kto wygra w tym spotkaniu musiała decydować gra na przewagi. Więcej szczęścia w końcówce miały mielczanki, które wygrały tego seta i wywiozły cenne dwa punkty.

SAN-Pajda Jarosław – ITA TOOLS Stal Mielec 2:3
(20:25, 25:16,15:25, 23:25, 14:16)

SAN-Pajda: Stepko (8), Marcyniuk (9), Krysztofiak (12), Saj (17), Papszun (3), Gierszewska (9), Murdza (libero) oraz Magierowska (3), Poreda (6), Kawa (6), Szmajduch (1), Bartyzel (libero)
Stal: Stroiwąs (5), Molenda (5), Mras (3), Urbanowicz (5), Hnatyszyn (17), Szczygioł (31), Samul (libero) oraz Kuźniar, Muszyńska i Pancewicz (libero)