Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Płomień walczył,  trzy punkty pojechały do Mielca

I liga K: Płomień walczył,  trzy punkty pojechały do Mielca

W meczu dwóch niepokonanych drużyn lepsze okazały się  mielczanki, wygrały one 3:1 z Płomieniem Sosnowiec.  Gospodynie dzielnie walczyły w dwóch pierwszych setach, wygrały trzeciego, w czwartym były bezradne i doznały pierwszej porażki w sezonie. Mielczanki z kompletem punktów są liderkami tabeli.

Obie drużyny od początku obie ekipy ruszyły do zdecydowanych ataków. Do stanu po 7 wynik oscylował wokół remisu. Atak Emilii Muchy dał przyjezdnym dwupunktową przewagę (9:7). Dzięki Monice Głodzińskiej Płomień odrobił straty i wypracował sobie dwupunktową zaliczkę (12:10). Kilka chwil później ponownie był remis po 12, punktowała Karolina Staniszewska. Mielczanki lepiej zagrały w obronie oraz bloku, wspomniana Staniszewska nie zwalniała ręki w polu zagrywki było 18:15  dla zespołu gości. Sosnowiczanki nie poddawały się. Oliwia Laszczyk wzięła na siebie ciężar gry, punktowała w polu zagrywki, tablica wyników wskazała minimalne prowadzenie Płomienia (19:18). W końcówce swoją przewagę udokumentowała Stal. Karolina  Staniszewska atakiem ze skrzydła zakończyła pierwszą partię spotkania.

Otwarcie drugiego seta należało do mielczanek, punktowały w bloku, miały trzypunktową przewagę (4:1). Gospodynie miały problemy ze skończeniem ataków z pierwszego uderzenia,  przegrywały 7:11. Mielczanki kontrolowały przebieg seta, czytały grę swoich rywalek. Zuzanna Kulig punktowała w bloku, było 17:13. Miejscowa ekipa nie poddawała się, zdobyła punkty bezpośrednio z zagrywki. Punktowała w tym elemencie Ksenia Kurerowa oraz Aleksandra Deptuch, był remis – 18:18. Po ataku Oliwii Laszczyk zespół  Płomienia prowadził 22:20. Do kolejnego remisu doszło po bloku na Wiktorii Nowak (23:23). O tym komu przypadnie zwycięstwo w tym secie musiała decydować gra na przewagi.  Atak ze skrzydła Olgi Musiał zamknął tę część zmagań.

Partię trzecią lepiej otworzyły mielczanki, dzięki Katarzynie Brydzie miały dwupunktową zaliczkę (4:2). Do remisu po 7 sprytnym zagraniem na siatce doprowadziła Wiktoria Nowak. Do stanu 20:20 obie drużyny grały punkt za punkt.  Atak oraz punktowy blok Olgi Musiał sprawiły, że Stal była bliska zwycięstwa (22:20). Kolejny punkt w bloku dołożyła Zuzanna Kulig, przyjezdne powiększyły przewagę do trzech oczek (23:20). Dwa asy serwisowe Emilii Kaczmarzyk sprawiły, że gospodynie odrobiły straty, miały piłkę setową (24:23). Po raz kolejny w tym meczu o zwycięstwie jednej z ekip musiała decydować gra na przewagi. Po ataku ze skrzydła gospodynie wygrały seta i przedłużyły mecz.

Czwarty set okazał się być ostatnim w tym spotkaniu. Ciężar gry na siebie w drużynie gości wzięła Weronika Gierszewska, zawodniczka ta popisała się serią trudnych zagrywek, punktowała w ataku, było 10:3 dla mielczanek.  Przy serii zagrywek Karoliny Staniszewskiej przewaga podopiecznych trenera Wiesława Popika wzrosła do dziesięciu punktów (15:5). Sosnowiczanki w niczym nie przypominały walecznej drużyn z poprzednich partii, Przegrały wysoko tego seta, a tym samym cały mecz.

MVP: Sylwia Kucharska

Trans-Ann Płomień Sosnowiec – ITA TOOLS Stal Mielec 1:3
(23:25, 25:27, 31:29, 14:25)

Płomień: Kłoda, Laskowska, Kurerowa. Nowak, Głodzińska,  Laszczyk, Samul (libero) oraz Kaczmarzyk, Deptuch i Natanek
Stal: Staniszewska,  Mucha, Gierszewska,  Kubacka, Kucharska, Brzoska, Pancewicz (libero) oraz Kulig, Bryda,  Musiał i Daria Dąbrowska