Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pierwsza porażka lidera, przebudowa w Legionowie

I liga K: Pierwsza porażka lidera, przebudowa w Legionowie

fot. ITA TOOLS Stal Mielec

Miniony weekend przyniósł kilka niespodziewanych rozstrzygnięć w I lidze kobiet. Niespodzianki miały miejsce nie tylko na boisku. Na nim pierwszą porażkę poniosły siatkarki Stali Mielec, ale szeroko komentowaną sytuacją było przeniesienie sporej części składu wycofanej z TAURON Ligi Legionovii S.A. do pierwszoligowej LTS Legionovii. 

Już w pierwszym sobotnim meczu doszło do zaskakującego obrotu spraw. Stal Mielec dotychczas był niepokonany w I lidze, co więcej, nie stracił nawet punktu, a po pierwszych dwóch setach w Nowym Dworze Mazowieckim było jasne, że mielczanki nie wywiozą stamtąd kompletu. Goście zdołali co prawda doprowadzić do tie-breaka, ale nowodworzanki bardzo pewnie wygrały piątą partię, stając się pierwszym pogromcą Stali w obecnym sezonie.Ciekawe starcie miało też miejsce na dole tabeli. Interesujące było nie tylko dlatego, że ostatnia LTS Legionovia podejmowała przedostatnią Częstochowiankę. Sytuacja w lidze wyglądała tak, że Legionovia była zdecydowanie odstającym zespołem, przed nią o utrzymanie walczą właśnie Częstochowianka i Wieżyca Stężyca. W obliczu wzmocnienia LTS-u zawodniczkami z wycofanej Legionovii S.A., najbardziej zapewne ucierpią te dwa pozostałe zespoły, bowiem potencjalnie Legionovia zacznie łapać punkty częściej, niż dotychczas i zrealizuje cel, jakim jest utrzymanie. W nowym składzie LTS Legionovia bez problemów pokonała Częstochowiankę 3:0 i ma już do niej tylko punkt straty i 6 oczek dystansu do Wieżycy, ale o jeden mecz rozegrany mniej. Regulaminowo zapewne jest wszystko w porządku, ale w kuluarach dyskutuje się, czy jest to etyczne posunięcie, biorąc pod uwagę, że za chwilę Legionovia S.A. z długami zniknie pewnie z siatkarskiej mapy i wszelkie zobowiązania będą trudne do ściągnięcia, a pierwszoligowa Legionovia z czystym kontem będzie mogła myśleć o powrocie do ekstraklasy.

Niespodziewanie porażki doznał też wicelider rozgrywek. Energetyk Poznań zawitał do beniaminka z Mogilna i zgodnie z planem wygrał pierwszego seta. Później jednak plan się posypał i trzy kolejne partie padły łupem Sokoła, który dzięki tym ważnym trzem punktom umocnił swoją pozycję w ósemce ligi.

Od ósemki oddaliły się z kolei siatkarki Nike Węgrów. Węgrowianki po walce uległy Płomieniowi Sosnowiec w trzech setach, co przy trzech punktach zdobytych przez Sokoła Mogilno i Karpaty Krosno skomplikowało ich sytuację w lidze.

Wpomniane Karpaty nie miały większych problemów ze zwycięstwem nad Wieżycą 2011 Stężycą. Stężyczanki chcą się utrzymać w pierwszej lidze, ale niespodziewany zastrzyk zawodniczek dostała Legionovia i Wieżyca będzie musiała się mocno oglądać za siebie. Większy spokój panuje w Krośnie, gdzie Karpaty mają trzy punkty przewagi nad Nike Węgrów, ale mają też dwa mecze zapasu.

Za niespodziankę z pewnością można uznać porażkę u siebie Solnej Wieliczka. Podopieczne Ryszarda Litwina uległy młodym adeptkom siatkówki z SMS-u PZPS Szczyrk i to w trzech setach.

W niedzielę awansem rozegrano jedno spotkanie 20. kolejki. W niej Sokół Mogilno pokonał 3:1 Wieżycę Stężycę, co oznacza, że weekend Sokół zakończył z wynikiem +6, a Wieżyca pozostała bez punktów.

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę