Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pięciosetowy mecz na korzyść Płomienia Sosnowiec

I liga K: Pięciosetowy mecz na korzyść Płomienia Sosnowiec

fot. Foto Filecki - Płomień Sosnowiec

Po raz drugi z rzędu Trans-Ann Płomień Sosnowiec rozegrał pięciosetowy mecz w turnieju finałowym w I lidze kobiet. Sosnowiczanki wygrały dwa pierwsze sety, następnie do głosu doszły siatkarki z Podlasia, które doprowadziły do remisu. W tie-breaku lepsze okazały się zawodniczki z Zagłębia.

Płomień przystąpił do tego spotkania bez kontuzjowanej Łucji Laskowskiej. Od samego początku meczu lepiej na boisku radziły sobie siatkarki z Podlasia. W polu zagrywki punkty zdobyła Katarina Osadchuk, było 3:1 dla BAS-u. Do remisu 6:6 doprowadziła Oliwa Laszczyk atakiem ze skrzydła. Białostoczanki lepiej zagrały na siatce oraz w obronie, prowadziły 11:8. Siatkarki Płomienia miały duże problemy z przyjęciem, myliły się w ataku. Motorem napędowym BAS-u była Pola Nowacka oraz Paulina Niedźwiecka. Do kolejnego remisu 15:15 doszło po błędzie własnym zespołu z Podlasia. Ciężar gry na siebie w zespołe z Białegostoku wzięła Agnieszka Cur-Słomka, punktowała w ataku. Do stanu po 21 gra toczyła się punkt za punkt. Białostoczanki odskoczyły swoim rywalkom na dwa punkty (23:21). Czas wzięty przez trenera Płomienia okazał się być dobrym posunięciem. W polu zagrywki zameldowała się Monika Głodzińska, nastąpił zwrot sytuacji na boisku, zespół z Podlasia miał problemy z przyjęciem, nie kończył ataków z pierwszego uderzenia. Punktowy blok Emilii Kaczmarzyk zakończył tę część gry.Sosnowiczanki poszły za ciosem, postawiły szczelny blok, lepiej zagrały w obronie. W polu zagrywki popis dała Aleksandra Deptuch, było 7:2 dla Płomienia. Dzięki Poli Nowackiej BAS zniwelował straty do trzech punktów, przegrywał 7:10. Przy stanie 14:10 nastąpił zryw podopiecznych trenera Sebastiana Grzegorka. W polu zagrywki dobrze spisała się Paulina Niedźwiecka, Płomień w jednym ustawieniu stracił trzy punkty, jego przewaga zmalała do jednego oczka (14:13). Grę przerwał trener Krzysztof Zabielny, jego podopieczne odskoczyły na dwa punkty (16:14). Do remisu 17:17 doprowadziła niezawodna Paulina Niedźwiecka. W końcówce seta po raz kolejny do głosu doszły sosnowiczanki, punktowały w bloku, prowadziły 23:20. Ekipa BAS-u zerwała się odrabiania strat, po punktowym bloku Karoliny Szczygieł-Głód traciła jeden punkt, przegrywała 23:24. Atak Oliwii Laszczyk zamknął tę część rywalizacji.

Seria błędów własnych Płomienia sprawiał, że przy stanie 9:4 dla BAS-u o przerwę na żądanie poprosił trener Krzysztof Zabielny. Jego podopieczne były w odwrocie, popełniły wiele prostych błędów. Nie do zatrzymania w ataku była Cur-Słomka, po jej atakach tablica wyników wskazała prowadzenie jej ekipy 16:8. Sosnowiczanki w niczym nie przypominały walecznej drużyny z dwóch pierwszych partii, całkowicie oddały pole gry swoim rywalkom. Przy serii zagrywek Katariny Osadchuk przewaga białostoczanek wzrosła do dziesięciu punktów (18:8). Widząc słabszy okres gry swoich podopiecznych trener Zabielny desygnował do gry zawodniczki rezerwowe. Set ten zakończył się wysokim zwycięstwem BAS-u w stosunku 25:14.

Punkt zdobyty bezpośrednio z zagrywki przez Aleksandrę Deptuch dał Płomieniowi dwupunktową przewagę (5:3). Białostoczanki szybko doprowadziły do remisu po 5, przejęły inicjatywę na boisku, punktowy blok na Oliwii Laszczyk dał BAS-owi dwupunktowe prowadzenie (9:7). Seria błędów własnych zespołu z Sosnowca sprawiła, że ekipa z Podlasia powiększyła przewagę do siedmiu punktów (12:7). Z dobrej strony w drużynie z Białegostoku zaprezentowała się Natalia Gronostajska-Ogrodnik. Błędy w przyjęciu, nieskończone ataki przez Płomień sprawiły, że drużyna ta przegrywała 8:16. Sosnowiczanki były w odwrocie, nie potrafiły przeciwstawić się ich rywalkom. Karolina Szczygieł-Głód skutecznie rozdzielała piłki do swoich koleżanek, a te kończyły ataki. Płomień nie miał zbyt wiele do powiedzenia w tym secie, przy stanie 23:13 zerwał się do odrabiania strat. Jak się później okazało był to zryw spóźniony. Atak Pauliny Niedźwieckiej sprawił, że o końcowym zwycięstwie jednej z drużyn musiał decydować tie-break.

W nim od samego początku do zdecydowanych ataków ruszyły siatkarki z Sosnowca. W polu zagrywki dobrze spisała się Ksenia Kurerowa, płomień prowadził 5:2. Grę przerwał trener Grzegorek, jak się okazało było to dobre posunięcie. Niezawodna Cur-Słomka swoimi atakami i zagrywkami doprowadziła do remisu 6:6. Na zmianie stron boisk dwupunktową przewagę miały siatkarki z Zagłębia (8:6). BAS czytał grę swoich rywalek, punktował w bloku, po tym jak została zablokowana Monika Głodzińska tablica wyników wskazała remis po 9. Od tego momentu do stanu po 13 gra toczyła się punkt za punkt. Przy stanie 13:13 asem serwisowym popisała się Martyna Kłoda, a mecz punktowym blokiem zamknęła najlepsza zawodniczka tego spotkania Wiktoria Nowak.

MVP: Wiktoria Nowak

BAS Białystok – Trans-Ann Płomień Sosnowiec 2:3
(23:25, 23:25, 25:14, 25:19, 13:15)

Składy zespołów:
BAS: Szczygieł-Głód (5), Nowacka (12), Cur-Słomka (27), Osadchuk (13), Gronostajska-Ogrodnik (9), Niedźwiecka (22, Michalewicz (libero) oraz Wożniak, Kisielewska, Sokolińska, Mańczak, Papszun, Michalewicz (libero)
Płomień: Kaczmarzyk (5), Kurerowa (4), Nowak (12), Głodzińska (16), Laszczyk (12), Deptuch (18), Samul (libero) oraz Śmietana, Kłoda (5), Natanek, Wróbel

Zobacz również:
Wyniki turnieju finałowego I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę