Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewne zwycięstwo Uni Opole

I liga K: Pewne zwycięstwo Uni Opole

fot. Michał Szymański

Siatkarki Uni Opole nie miały większych problemów z odniesieniem kolejnego zwycięstwa w 1. lidze. W ramach 25. kolejki pokonały na wyjeździe NOSiR Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:1. W każdej z wygranych partii były zdecydowanie lepsze od rywalek, lekki przestój zanotowały jedynie w trzecim secie, który padł łupem gospodyń.

Na początku spotkania zespoły szły punkt za punkt (6:6), dopiero po bloku na Sandrze Świętoń opolanki nieznacznie odskoczyły (9:7). Przyjezdne powiększyły przewagę przy zagrywce Gabrieli Borawskiej (12:8). Siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego nie zamierzały się poddać, zmniejszyły straty, gdy w polu serwisowym pojawiła się  Katarzyna Jędrzejewska (13:14). Nie zdołały jednak doprowadzić do wyrównania – inicjatywa pozostała po stronie Uni, które odbudowało dystans ponownie dzięki zagrywce Borawskiej (19:14). Gospodynie popełniały coraz więcej błędów i chociaż skuteczne akcje zanotowały jeszcze Świętoń i Jędrzejewska, to końcówka należała już do opolanek, które pewnie wygrały 25:17.W drugiej partii przyjezdne szybko objęły prowadzenie po błędach Jędrzejewskiej i bloku na Agnieszce Wołoszyn (7:3). Bez większych problemów utrzymywały one dystans, głównie za sprawą trudnej zagrywki i czujności w bloku (11:6). Siatkarki Świtu odrobiły część strat przy zagrywce Nadii Wydmańskiej (8:11), ale ich rywalki od razu wzięły się za odbudowywanie przewagi, która po bloku na Jędrzejewskiej wynosiła już sześć punktów (15:9). Po stronie gospodyń mnożyły się błędy i zespół Uni ponownie zwyciężył bez większych problemów 25:16.

Sytuacja odmieniła się dopiero w trzecim secie. Co prawda jako pierwsze prowadzenie objęły opolanki, gdy Adrianna Rybak zatrzymała Wiktorię Paluszkiewicz, a Borawska posłała kolejnego asa (5:2). Paluszkiewicz szybko się jednak zrehabilitowała – przy jej zagrywce gospodynie doprowadziły do wyrównania (5:5). Chwilę później przyjezdne ponownie odskoczyły, ale znów nie udało im się utrzymać dystansu i walka zaczęła toczyć się punkt za punkt (10:10). Akcje Klaudii Turkot dały natomiast przewagę drużynie z Nowego Dworu Mazowieckiego (12:10), a powiększyła je Jędrzejewska (14:11). Świt spokojnie utrzymywał różnicę i chociaż przeciwniczki się nie poddawały i zniwelowały nieco straty (17:19), to w końcówkę zdominowały gospodynie. Ich zwycięstwo przypieczętował autowy atak Borawskiej (25:18).

Pierwsze akcje czwartej partii były wyrównane (3:3), jednak podrażnione porażką w poprzedniej odsłonie opolanki nie zamierzały ponownie pozwolić rywalkom na wygraną i zaczęły budować przewagę przy zagrywce Rybak (8:3). Po stronie Świtu Turkot robiła, co mogła, ale jej pojedyncze skuteczne akcje to było za mało, by gospodynie były w stanie nawiązać wyrównaną walkę z przeciwniczkami w tym secie (8:13). W drugiej części partii siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego popełniały coraz więcej błędów, a do tego miały problem ze skończeniem ataku (9:16). Ostatecznie przyjezdne pewnie triumfowały po efektownym uderzeniu Oliwii Sieradzkiej (25:13).

NOSiR Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Uni Opole 1:3
(17:25, 16:25, 25:18, 13:25)

Składy zespołów:
NOSiR: Tkaczyk, Świętoń (4), Duda (4), Paluszkiewicz (7), Wołoszyn (3), Jedrzejewska (16), Balcerowicz (libero) oraz Wydmańska (9), Serowiecka, Kołodziekczyk, Turkot (11) i Grzywaczewska (libero)
Uni:  Wąsik, Orzyłowska (9), Borawska (14), Ciesiulewicz (15), Muszyńska (8), Sieradzka (15) Adamek (libero) oraz Koda (1) i Rybak (5),

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę