Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewne zwycięstwo Płomienia w meczu z Wieżycą

I liga K: Pewne zwycięstwo Płomienia w meczu z Wieżycą

Trans-Ann Płomień Sosnowiec udanie zakończył rundę zasadniczą. Sosnowiczanki dosyć pewnie wygrały z młodą drużyną ze Stężycy 3:0. Dzięki temu zwycięstwu zajęły co najmniej trzecią lokatę. O tym czy do play-off przystąpią z drugiego miejsca zadecyduje mecz pomiędzy Energetykiem Poznań a BAS-em Białystok. Wieżyca zakończyła rozgrywki na trzynastym miejscu.

Gospodynie udanie otworzyły mecz przeciwko Wieżycy. Po kontrataku Emilii Kaczmarzyk oraz asie serwisowym Moniki Głodzińskiej prowadziły 6:2. Młoda drużyna ze  Stężycy miała duże problemy z przyjęciem, co przełożyło się na  mało skuteczną grę w ataku.  Przy serii zagrywek Oliwii Laszczyk przyjezdne straciły pięć punktów z rzędu, przegrywały 4:11. Z Kolei po dwóch asach serwisowych Kaczmarzyk było 14:6 dla Płomienia. Stężyczanki przy stanie 20:11 przejęły inicjatywę, punktowała Natalia Bandurska oraz Marcelina Rowińska, zespół gości przegrywał 17:21. W końcówce lepsze okazały się zawodniczki z Sosnowca, zdobyła punkty bezpośrednio z zagrywki. Blok na Natalii Bandurskiej zamknął tę część zmagań.

W drugim secie w dalszym ciągu dominowały gospodynie. Odrzuciły one od siatki swoje rywalki, zdobyły punkty w bloku, prowadziły 8:3. Set toczył się pod wyraźne dyktando Płomienia. Gospodynie dominowały w każdym elemencie siatkówki. Po asie serwisowym Kamili Śmietany było 19:8 dla sosnowiczanek. Tego jednostronnego seta skutecznym blokiem zakończyła Martyna Kłoda.

W ostatniej odsłonie meczu obraz gry nie uległ zmianie, przewaga siatkarek Płomienia nie podlegała żadnej dyskusji. Gospodynie kontrataki zamieniały w punkty, prowadziły 12:8. Przy serii zagrywek Moniki Głodzińskiej stężyczanki straciły dziewięć punktów z rzędu, przegrywały 10:21. Atakująca Płomienia popisała się czterema asami serwisowymi.  As serwisowy sosnowieckiej ekipy sprawił, ze pewne zwycięstwo odniosły gospodynie i udanie zakończyły rundę zasadniczą.

MVP: Monika Głodzińska

Trans-Ann Płomień Sosnowiec – Wieżyca Stężyca 3:0
(25:17, 25:14, 25:14)

Płomień: Kłoda, Laskowska,  Kaczmarzyk,  Kurerowa, Głodzińska, Laszczyk, Samul (libero) oraz Wróbel, Śmietana, Natanek
Wieżyca: Bandurska, Milkowska,  Spławska, Gołaszewska, Maja Mojsiewicz, Rowińska, Ropela-Puzdrowska (libero)  oraz Kreft, Piankowska, Natalia Mojsiewicz