Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewne zwycięstwo LOS-u, coraz trudniejsza sytuacja Wieżycy

I liga K: Pewne zwycięstwo LOS-u, coraz trudniejsza sytuacja Wieżycy

Wieżyca Stężyca przegrała na własnym boisku z wyżej notowanym LOS-em 0:3. Gospodynie nie miały w tym spotkaniu zbyt wiele do powiedzenia, w żadnym secie nie przekroczyły bariery 20 punktów. Sytuacja drużyny z Kaszub jest mało ciekawa, na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego ma ona zaledwie dwa punkty przewagi nad Legionovią. Ostatnie trzy spotkania młoda ekipa Wieżycy rozegra na wyjazdach.

W początkowym okresie gry obie ekipy grały punkt, żadnej z nich nie udało się wypracować przewagi (3:3, 6:6). Po skutecznym ataku Sandry Świętoń oraz błędzie gospodyń LOS prowadził 10:8. Przyjezdne lepiej zagrały w obronie, po ataku Katarzyny Kowalczyk ich przewaga wzrosła do trzech punktów (12:9). Dzięki Mai Malinowskiej Wieżyca doprowadziła do remisu po 15. W polu zagrywki w ekipie z Mazowsza ręki nie zwalniała Natalia Sidor. Przy jej serii zagrywek stężyczanki w jednym ustawieniu straciły sześć punktów z rzędu, przegrywały 15:21. Do końca seta trwała przewaga i dominacja przyjezdnych. Atak Katarzyny Kowalczyk zamknął tę część rywalizacji.

Druga partia spotkania miała podobny przebieg jak pierwsza. Gospodynie dotrzymały kroku swoim rywalkom do stanu po 3, następnie swoją przewagę zaznaczyły siatkarki LOS-u. Po asie serwisowym Izabeli Filipek miały trzy punkty więcej (7:4). Do remisu po 8 doprowadziła Maja Malinowska, wyrównana gra toczyła się do stanu po 12. Nowodworzanki po raz kolejny w tym meczu wzmocniły swoją zagrywkę, przy serii Pauliny Reiter prowadziły 15:12, o przerwę na żądanie poprosił trener Dawid Michor. Gra falowała w najlepsze, gospodynie wyrównały (15:15) po tym jak skuteczną zagrywką popisała się Zuzanna Kreft. Więcej do powiedzenia na boisku miały nowodworzanki, ciężar gry na siebie wzięła Katarzyna Kowalczyk. Siatkarka ta nie zwalniała ręki w polu zagrywki, dzięki niej ekipa gości zbudowała sobie sześciopunktową przewagę (21:15). Skoncentrowane zawodniczki z Nowego Dworu Mazowieckiego pewnie i wysoko wygrały drugiego seta.

Trzecia, a zarazem ostatnia odsłona spotkania toczyła się pod wyraźne dyktando LOS-u. Gospodynie miały duże problemy z przyjęciem, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia. Pierwszoplanową postacią w drużynie LOS-u była Katarzyna Kowalczyk. Po jej zagrywkach oraz ataku było 11:6 dla przyjezdnych. Młode siatkarki z Kaszub seriami traciły punkty, Popis gry w polu zagrywki dała Sandra Świętoń, prowadzenie LOS-u wrosło do dziewięciu punktów (16:7). Drużynie z Mazowsza wychodziło niemal wszystko, pojedyncze akcje Barbary Latos na niewiele się zdały. Błąd własny miejscowych siatkarek zakończył ten jednostronny mecz.

Wieżyca Stężyca – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 0:3
(18:25, 17:25, 14:25)

Wieżyca: Malinowska, Milkowska, Kreft, Gołaszewska, Latos, M. Mojsiewicz, Kwiecińska (libero) oraz N. Mojsiewicz
LOS: Filipek, Świętoń, Maj, Reiter, Paluszkiewicz,  Kowalczyk, Balcerowicz (libero) oraz Sidor, Kott, Czerwińska, Grzywaczewska (libero)