Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewne zwycięstwo Energetyka w meczu z LOS-em

I liga K: Pewne zwycięstwo Energetyka w meczu z LOS-em

Enea Energetyk Poznań pewnie i wysoko wygrała z LOS-em Nowy Dwór Mazowiecki 3:0. Przyjezdne będą chciały jak najszybciej zapomnieć o drugim secie, w którym zdobyły zaledwie siedem punktów.

W minionej kolejce obie drużyny przegrały swoje mecze. Poznanianki uległy w Mielcu Stali 1:3, a LOS niespodziewanie musiał uznać wyższość Częstochowianki i uległ tej ekipie 2:3. Zespół z Mazowsza dzielnie walczył w pierwszym i trzecim secie, zdobył w tych setach 20 punktów.

Nowodworzanki popełniły bardzo dużo błędów własnych, w całym meczu  21. Przyjezdne miały duże problemy z przyjęciem, w ich szeregach nie było zawodniczki, która wzięłaby na siebie ciężar gry. Liderką poznanianek była Oriana Miechowicz, zawodniczka ta atakowała z 40% skutecznością i zdobyła 16 punktów. Ekipa z Wielkopolski była lepsza w bloku (10-6)  w polu zagrywki (7-1). Enea Energetyk Poznań po tym zwycięstwie jest druga, ma 12. punktów. LOS z siedmioma jest ósmy.

MVP: Julita Rafałko

Enea Energetyk Poznań – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3:0
(25:20, 25:7, 25;20)

Energetyk: Stachowicz (3), Urbanowicz (11), Laskowska (14), Miechowicz (16), Pamuła (8), Molenda (2), Rafałko (libero) oraz Regulska (1)  Niwald (1)
LOS: Filipek (7), Świętoń (9), Maj, Reiter (7),  Paluszkiewicz (9), Kowalczyk (6), Grzywaczewska (libero) oraz Grzelak, Gliwa, Kott