Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewne i wysokie zwycięstwo tarnowianek w spotkaniu z NOSiR-em

I liga K: Pewne i wysokie zwycięstwo tarnowianek w spotkaniu z NOSiR-em

Zespół z Tarnowa pokonał w meczu wyjazdowym beniaminka z Nowego Dworu Mazowieckiego 3:0 i wciąż pozostaje w grze o pierwszą czwórkę. Gospodynie tylko w pierwszym secie nawiązały w miarę wyrównana grę ze swoim rywalkami. W kolejnych dwóch nie miały zbyt wiele do powiedzenia i zeszły z boiska pokonane.

Przyjezdne z Tarnowa przystąpiły do meczu pod wodzą nowego trenera Paulo de Tarso Milagresa. Na początku gospodynie odskoczyły swoim rywalkom na cztery punkty (6:2). Tarnowianki popełniły wiele prostych błędów w przyjęciu, co przełożyło się na skuteczność w ataku. Po kolejnym błędzie własnym grę przerwał szkoleniowiec zespołu gości, było wówczas 10:5 dla NOSiR-u. Po tej przerwie obraz gry nie uległ zmianie, stroną dyktującą warunki gry były gospodynie. Później sytuacja zmieniła się na korzyść zespół z Tarnowa przy serii zagrywek Simony Dreczki i doszło do remisu po 13. Nowodworzanki miały problemy z przyjęciem, popełniały błędy i z biegiem czasu inicjatywę przejęły siatkarki z Małopolski. Odrzucone od siatki miejscowe siatkarki nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Grę zespołu gości napędziła Klaudia Kaczorowska, po jej ataku było 20:15 dla tarnowskiej ekipy. Ta przewaga utrzymała się do końca seta, a ostatni punkt zdobyła atakiem ze skrzydła Magdalena Szabo.

Tarnowianki poszły za ciosem i drugiego seta rozpoczęły od czteropunktowej przewagi (4:0). Podopieczne trenera Bartosza Kołodziejskiego stanęły w miejscu, seriami traciły punkty i miały duże problemy w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Przy serii serwisów Ewy Bimkiewicz tablica wyników wskazała wysokie prowadzenie PWSZ 11:3. Set miał jednostronny przebieg i toczył się pod zupełne dyktando drużyny gości. Po ataku ze środka w wykonaniu Vivian Pellegrino było już 17:7. Gospodynie dopiero w końcówce zerwały się do odrabiania strat, ale przewaga przyjezdnych była zbyt wysoka i wynosiła dziewięć punktów (23:14). Przy zagrywkach Anety Dudy ekipa z Mazowsza zbliżyła się na cztery punkty do swoich rywalek (19:23). Seta asem serwisowym zamknęła jednak Malwina Stroińska.

Ostatnia odsłona meczu obfitowała w błędy po obu stronach. Atak ze skrzydła Agnieszki Wołoszyn dał miejscowej ekipie dwupunktową przewagę (6:4). Po raz kolejny dała o sobie znać Klaudia Kaczorowska. Przy jej dobrych serwisach gospodynie w jednym ustawieniu straciły sześć punktów z rzędu i przegrywały 6:10. Dodatkowo za krytykowanie orzeczeń sędziowskich czerwoną kartką został ukarany trener gospodyń, co jeszcze bardziej podcięło skrzydła jego podopiecznym (8:14). Seria błędów własnych sprawiła, że niedługo potem było 22:10 dla zespołu gości. Tego jednostronnego seta i tym samym cały mecz tarnowianki zamknęły punktowym blokiem.

NOSiR Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów 0:3
(20:25, 19:25, 13:25)

NOSiR: Tkaczyk, Wydmańska (2), Świętoń (6), Duda (4), Paluszkiewicz (1), Jędrzejewska (3), Balcerowicz (libero) oraz Serowiecka (4), Kołodziejczyk, Wołoszyn (5), Grzelak (4), Cybulska (1) i Grzywaczewska (libero)
Grupa: Szabo (9), Dreczka (10), Szczygieł (1), Bimkiewicz (1), Kaczorowska (9), Pellegrino (5), Krześlak (libero) oraz Cur (2), Stroińska (2) i Szpak