Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewne i wysokie zwycięstwo Stali Mielec

I liga K: Pewne i wysokie zwycięstwo Stali Mielec

Nie było większych emocji w zaległym meczu I ligi kobiet pomiędzy Olimpią Jawor a Stalą Mielec. Zgodnie z przewidywaniami trzy punkty do swojego konta dopisały zawodniczki z Podkarpacia. Zespół Olimpii w żadnym z setów nie przekroczył bariery 20 punktów i doznały szóstej porażki w obecnym sezonie.

Mielczanki dzień po meczu z Uni Opole udały się na zaległe spotkanie z ostatnią drużyną tabeli – Olimpią Jawor. Na początku meczu prowadziły gospodynie 3:1, a serią trzech zagrywek popisała się Sandra Mielczarek. Następnie do głosu doszły zawodniczki z Podkarpacia. Ze skrzydła atakowała Hanna Łukasiewicz, ale beniaminek z Jawora w jednym ustawieniu stracił sześć punktów z rzędu i przegrywał 5:12. Podopieczne Radosława Pokrywy popełniły szereg błędów własnych, miały problemy z przyjęciem, co przełożyło się na słabą skuteczność w ataku. Po uderzeniu Katarzyny Brydy Stal prowadziła 17:8. Mecz toczył się pod dyktando mielczanek, które odrzuciły od siatki swoje rywalki, punktowały w bloku. Czapa na Cecylii Pietruszce dała przyjezdnym 10-punktową przewagę (23:13). Tego jednostronnego seta blokiem zakończyła Marta Duda.

W drugim secie nadal dominował zespół gości. Najpierw prowadził 4:1, kiedy w bloku punktowała Katarzyna Żabińska, a przy serii Katarzyny Brydy tablica wyników wskazała prowadzenie Stali 9:2. Obraz gry nie uległ zmianie, nadal dominowały mielczanki, punktowały w bloku i kontrolowały boiskowe wydarzenia. W Olimpii Jawor sytuację na boisku próbowała ratować Sandra Mielczarek, dzięki niej beniaminek zbliżył się do swoich rywalek na trzy punkty (13:16). Gospodynie w dalszym ciągu myliły się jednak w przyjęciu, a ich gra była czytelna. W końcówce serią zagrywek popisała się Marta Duda, natomiast seta atakiem z lewego skrzydła zamknęła Patrycja Wardęga.

W ostatniej odsłonie tego meczu, w początkowej fazie przewaga zespołu gości nie była tak wyraźna, jak miało to miejsce w dwóch pierwszych partiach. Po punktowym bloku Katarzyny Żabińskiej było 4:1 dla Stali, ale gospodynie zbliżyły się do mielczanek na jeden punkt po asie serwisowym Agaty Mackiewicz (4:5). Ciężar gry na siebie wzięła Dominika Mras, popisała się serią zagrywek i na tablicy wyników widniał rezultat 12:7 dla zespołu gości. Pojedynczymi atakami swoje koleżanki próbowała poderwać do walki Aleksandra Krycka, nie znalazła ona jednak wsparcia. Trener Michał Betleja desygnował do gry zawodniczki rezerwowe, a te bardzo dobrze wywiązały się ze swojej roli. Zespół Olimpii w końcówce seta zniwelował straty do trzech punktów – po asie serwisowym Martyny Piszcz (16:19). Na więcej nie było go już jednak stać, tym bardziej, że ponownie dała znać o sobie Katarzyna Bryda, a mecz zamknęła Kinga Hatala.

Olimpia Jawor – Stal Mielec 0:3
(14:25, 16:25, 17:25)

Olimpia: Mirosławska, Pietruszka (4), Mackiewicz (6), Makarewicz (5), Mielczarek (9), Marcyjanik (1), Kwolek (libero) oraz Krycka (7), Piszcz (2) i Klisiak (libero)
Stal: Łuksiewicz (4), Stroiwąs (9), Żabińska (12), Bryda (8), Mras (1),  Duda (15), Samul (libero) oraz Laskowska, Murdza (4), Stachowicz i Wardęga (3)