Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewne i wysokie zwycięstwo LOS-u z SMS-em Szczyrk

I liga K: Pewne i wysokie zwycięstwo LOS-u z SMS-em Szczyrk

LOS Nowy Dwór Mazowiecki rozbił SMS Szczyrk 3:0. Uczennice nie miały siatkarskich argumentów, tylko w trzeciej partii zdobyły 20 punktów. SMS przegrał dziewiąty mecz w bieżących rozgrywkach. LOS Nowy Dwór Mazowiecki zakończył rozgrywki w roku 2021 z dziewięcioma zwycięstwami i czterema porażkami.

Młode uczennice ze Szczyrku dotrzymały kroku swoim rywalkom do stanu 7:5, po czym przytrafił się przestój. W polu zagrywki dobrze spisała się Katarzyna Jędrzejewska, przy jej serii było 11:7 dla miejscowej ekipy. Uczennice w jednym ustawieniu straciły sześć punktów z rzędu. Grę LOS-u napędziła Aleksandra Deptuch, gospodynie miały po swojej stronie więcej siatkarskich argumentów, ustrzegły się one błędów własnych, czego nie można powiedzieć o zespole gości. Pojedyncze akcje w wykonaniu Julii Lenik, czy Oliwii Pietrzak na niewiele się zdały. Doświadczone i ograne w I lidze zawodniczki z Mazowsza dominowały, w końcówce przy serii Izabeli Jaworskiej doszło do zakończenia tego jednostronnego seta. Pogubione zawodniczki ze Szczyrku w jednym ustawieniu straciły sześć punktów z rzędu i przegrały tę część zmagań w stosunku 16:25.

W drugiej odsłonie spotkania zarówno LOS jak i SMS popełniły błędy własne, wynik był remisowy (4:4, 7:7). Wystarczyło, aby Katarzyna Jędrzejewska wzmocniła swoją zagrywkę, a cała gra SMS-u posypała się. Przy serii tej zawodniczki było 11:7, przyjezdne miały problemy z przyjęciem, myliły się w ataku, odbijały się od bloku LOS-u niczym od ściany. Przy serii Izabeli Jaworskiej tablica wyników wskazała prowadzenie LOS-u 19:9. Podobnie jak to miało miejsce w pierwszym secie przyjezdne popełniły szereg prostych błędów, które zadecydowały o ich porażce.

Set trzeci był ostatnim, gospodynie na początku prowadziły 5:1, po czym to im przytrafiły się proste błędy i doszło do remisu po 6. Więcej do powiedzenia w tym secie miały nowodworzanki. Po ataku Katarzyny Jędrzejewskiej było 10:8 dla LOS-u, drużyna ze Szczyrku była tłem dla dobrze dysponowanych siatkarek z Nowego Dworu Mazowieckiego, przez niemal cały set w natarciu były gospodynie, w ataku nie zawodziła Marta Duda. Izabela Jaworska gubiła blok swoich rywalek i skutecznie rozdzielała piłki do swoich koleżanek, a te nie zawodziły. As Izabeli Jaworskiej dał miejscowej ekipie czteropunktową przewagę (14:10). Młode zawodniczki musiały odrabiać straty, atakowała Julia Lenik, która próbowała poderwać swoje koleżanki do skutecznej gry. Nie przyniosło to żadnych efektów (18:16). W końcówce po raz kolejny dała znać o sobie Katarzyna Jędrzejewska, siatkarka ta punktowała ze skrzydła i zakończyła ten jednostronny mecz.

MVP: Izabela Jaworska

LOS Nowy Dwór Mazowiecki – SMS PZPS Szczyrk 3:0
(25:16, 25:16, 25:20)

LOS: Jaworska (2), Filipek (5), Deptuch (5), A. Duda (5), M. Duda (11), Jędrzejewska (14), Balcerowicz (libero, 1) oraz Stan, Wołoszyn i Kujawska (libero)
SMS:  Moszyńska (4), Musiał (9), Lenik (12), Kecher (5), Staniszewska (3), Wlaczak, Kubas (libero) oraz Pietrzak (4), Janicka, Spławska (1), Majos