Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewne i wysokie zwycięstwo Energetyka w meczu z SMS-em Szczyrk

I liga K: Pewne i wysokie zwycięstwo Energetyka w meczu z SMS-em Szczyrk

Podopieczne trenera Marcina Patyka nie miały większych problemów z wygraniem meczu z uczennicami ze Szczyrku. Przyjezdne tylko w pierwszym secie przekroczyły barierę dwudziestu punktów. W pozostałych dwóch nie miały zbyt wiele do powiedzenia i zeszły z boiska pokonane. Poznanianki po tym zwycięstwie znalazły się na drugim miejscu.

W pierwszym secie spotkania przyjezdne ze Szczyrku zaskoczyły gospodynie, zbudowały sobie czteropunktową przewagę, prowadziły 8:4. Interweniował trener Marcin Patyk. Jego podopieczne szybko odrobiły straty, był remis po 8. Ekipa z Wielkopolski odskoczyła swoim rywalkom, prowadziła 16:13. Był to moment zwrotny tego seta, poznanianki poszły za ciosem seriami zdobyły punkty, prowadziły 21:16. Do końca tej partii trwała ich przewaga i dominacja zespołu z Wielkopolski, który wygrał tę część zmagań w stosunku 25:21.

Poznanianki poszły za ciosem, zbudowały sobie pięciopunktową przewagę (8:3). W zespole gości szwankowało przyjęcie, uczennice nie potrafiły przeciwstawić się swoim rywalkom, Przy stanie 17:13 zawodniczki uczące się w Szczyrku straciły pięć punktów z rzędu, przegrywały 13:22. Gospodynie dosyć pewnie i wysoko wygrały tę część zawodów w stosunku 25:16.

W ostatniej odsłonie spotkania do stanu po 5 trwała gra punkt za punkt, przyjezdne ze Szczyrku wypracowały sobie trzypunktową przewagę (11:8), po czym stanęły w miejscu, straciły z rzędu dziewięć punktów, przegrywały 11:17. Gospodynie zadowolone tak wysokim prowadzeniem oddały inicjatywę swoim rywalkom, te zbliżyły się do nich na dwa punkty (17:15). Interweniował trener Marcin Patyk. Reprymenda była dobrym ruchem szkoleniowca, jego podopieczne dominowały w każdym elemencie siatkówki. Mecz zakończyła najlepsza zawodniczka meczu Agata Plaga.

MVP: Agata Plaga

Enea Energetyk Poznań – SMS PZPS Szczyrk 3:0
(25:21, 25:16, 25:18)

Energetyk: Sobalska, Suchan Pamuła, Plaga, Urbanowicz, Niwald, Rafałko (libero) oraz Pamuła, Mokrzan
SMS: Mulka, Ornoch, Dorywalska, Adamczyk, Koput, Kaczyńska, Daca (libero) oraz Wieczorek