Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewne i wysokie zwycięstwo Energetyka w meczu z SMS-em Szczyrk

I liga K: Pewne i wysokie zwycięstwo Energetyka w meczu z SMS-em Szczyrk

fot. lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Podopieczne trenera Marcina Patyka nie miały większych problemów z wygraniem meczu z uczennicami ze Szczyrku. Przyjezdne tylko w pierwszym secie przekroczyły barierę dwudziestu punktów. W pozostałych dwóch nie miały zbyt wiele do powiedzenia i zeszły z boiska pokonane. Poznanianki po tym zwycięstwie znalazły się na drugim miejscu.

W pierwszym secie spotkania przyjezdne ze Szczyrku zaskoczyły gospodynie, zbudowały sobie czteropunktową przewagę, prowadziły 8:4. Interweniował trener Marcin Patyk. Jego podopieczne szybko odrobiły straty, był remis po 8. Ekipa z Wielkopolski odskoczyła swoim rywalkom, prowadziła 16:13. Był to moment zwrotny tego seta, poznanianki poszły za ciosem seriami zdobyły punkty, prowadziły 21:16. Do końca tej partii trwała ich przewaga i dominacja zespołu z Wielkopolski, który wygrał tę część zmagań w stosunku 25:21.Poznanianki poszły za ciosem, zbudowały sobie pięciopunktową przewagę (8:3). W zespole gości szwankowało przyjęcie, uczennice nie potrafiły przeciwstawić się swoim rywalkom, Przy stanie 17:13 zawodniczki uczące się w Szczyrku straciły pięć punktów z rzędu, przegrywały 13:22. Gospodynie dosyć pewnie i wysoko wygrały tę część zawodów w stosunku 25:16.

W ostatniej odsłonie spotkania do stanu po 5 trwała gra punkt za punkt, przyjezdne ze Szczyrku wypracowały sobie trzypunktową przewagę (11:8), po czym stanęły w miejscu, straciły z rzędu dziewięć punktów, przegrywały 11:17. Gospodynie zadowolone tak wysokim prowadzeniem oddały inicjatywę swoim rywalkom, te zbliżyły się do nich na dwa punkty (17:15). Interweniował trener Marcin Patyk. Reprymenda była dobrym ruchem szkoleniowca, jego podopieczne dominowały w każdym elemencie siatkówki. Mecz zakończyła najlepsza zawodniczka meczu Agata Plaga.

MVP: Agata Plaga

Enea Energetyk Poznań – SMS PZPS Szczyrk 3:0
(25:21, 25:16, 25:18)

Składy zespołów:
Energetyk: Sobalska, Suchan Pamuła, Plaga, Urbanowicz, Niwald, Rafałko (libero) oraz Pamuła, Mokrzan
SMS: Mulka, Ornoch, Dorywalska, Adamczyk, Koput, Kaczyńska, Daca (libero) oraz Wieczorek

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę