Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewna wygrana Uni Opole, Olimpia nadal bez zwycięstwa

I liga K: Pewna wygrana Uni Opole, Olimpia nadal bez zwycięstwa

Tak jak było do przewidzenia, liderki tabeli pokonały ostatnią drużynę tabeli Olimpię Jawor 3:0. Gospodynie z Jawora dzielnie walczyły w drugiej i trzeciej partii, ale nie wystarczyło to na zespół z Opola. Beniaminek z Jawora, jako jedyna drużyna, nie wygrał żadnego meczu.

W pierwszej partii meczu zespół beniaminka dotrzymał kroku swoim rywalkom do stanu 6:6, po czym stanął w miejscu. Przy serii Marty Ciesiulewicz było 11:6 dla przyjezdnych, w zespole Olimpii szwankowało przyjęcie, popełnił on proste błędy. Ton wydarzeniom na boisku nadawały opolanki, ich prowadzenie ani przez moment nie było zagrożone. Po asie serwisowym Marty Orzyłowskiej było 13:7 dla zespołu z Opola. Trener Radosław Pokrywa dokonał wielu roszad w składzie, ale posunięcia ta nie przyniosły spodziewanego rezultatu. Przy stanie 21:15 w polu zagrywki pojawiła się Marta Orzyłowska, popisała się dwoma asami serwisowymi, gospodynie stanęły w miejscu i wysoko przegrały tego seta w stosunku 16:25.

W drugiej części gry na boisku nie było widać różnicy jaka dzieli obie drużyny w tabeli. Gra toczyła się punkt za punkt i żadnej z drużyn nie udało się wypracować wyraźnej przewagi (3:3, 5:5, 7:7). Następnie Gabriela Makarowska popisała się trudnymi zagrywkami, w kontratakach punktowała Oliwia Sieradzka i zespół gości prowadził 11:7. Przyjezdne „odjechały” swoim rywalkom na sześć punktów po ataku Kingi Stronias (14:8). Gospodynie nie miały siatkarskich argumentów, nie potrafiły przeciwstawić się wyżej notowanemu rywalowi. Przy serii Marty Ciesiulewicz było 20:13, przyjezdne uruchomiły swój mocny element jakim jest gra w bloku. Tak wysoka przewaga sprawiła, że zespół z Opola rozluźnił się i stracił kilka punktów z rzędu. Z dobrej strony zaprezentowała się Ewa Mirosławska oraz Cecylia Pietruszka, Olimpia przegrywała 21:23. Pościg okazał się być mocno spóźniony. Ostatnie dwa punkty zdobyły podopieczne Nicoli Vettoriego i prowadziły, wygrały seta i prowadziły w meczu 2:0.

Set trzeci okazał się być ostatnim. Nie mające nic do stracenia zawodniczki z Jawora walczyły jak równy z równym, na boisku trwała wymiana ciosów. Opolanki od stanu 9:9 zaznaczyły swoją przewagę, dwoma asami serwisowymi popisała się Kinga Stronias, jej koleżanki skutecznie zagrały w ataku i w efekcie tego prowadziły 13:9. Do remisu 16:16 doprowadziła asem serwisowym Sandra Mielczarek, po kontrataku Agaty Mackiewicz jeden punkt więcej miał zespół z Dolnego Śląska (17:16). Przerwa na żądanie wzięta przez szkoleniowca z Opola była dobrym posunięciem, do stanu 21:21 gra toczyła się punkt za punkt. Ciężar gry na siebie wzięła środkowa Adrianna Rybak, odrzuciła swoim zagrywkami od siatki gospodynie i dzięki niej przyjezdne prowadziły 24:21. Seta oraz mecz atakiem zakończyła Oliwia Sieradzka.

Olimpia Jawor – Uni Opole 0:3
(16:25, 21:25, 22:25)

Olimpia: Mirosłwaks (6), Mackiewicz (4), Deptuch (8), Piszcz (1), Mielczarek (5), Gierszewska (11), Kwolek (libero) oraz Krycka, Pietruszka (5), Makarewicz (2) i Marcyjanik (2)
Uni: Orzyłowska (10),  Rybak (5), Borwaska (3), Ciesiulewicz (8), Makarowska (3), Sieradzka (11), Adamek (libero) oraz Stronias (11)