Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I Liga K: Pewna wygrana Stali Mielec w meczu domowym 

I Liga K: Pewna wygrana Stali Mielec w meczu domowym 

fot. ITA TOOLS Stal Mielec

W meczu 16. kolejki I Ligi Kobiet drużyna ITA TOOLS Stal Mielec zmierzyła się z zespołem KS Sorella Częstochowianka. Gospodynie spotkania od początku do końca dyktowały warunki i tempo gry, w efekcie czego wygrały wszystkie trzy sety z dużą przewagą punktową.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry, zespoły grały na zbliżonym poziomie, a wynik oscylował wokół remisu (5:5). Po ataku Darii Dąbrowskiej na 7:6 rozpoczął się atak gospodyń. W Stali Mielec punktowały m.in. Paulina Brzoska, Daria Dąbrowska, Sylwia Kucharska i Katarzyna Bryda. Dobrą grę i serię punktów mielczanek przerwał punktowy atak Martyny Chmielewskiej, jednak gospodynie dalej miały duża przewagę (18:7). Zawodniczki z Częstochowy nadrobiły kilka punktów, jednak nie były w stanie znaleźć skutecznego sposobu na pokonanie siatkarek z Mielca. Inauguracyjnego seta zakończyła Katarzyna Bryda skutecznym atakiem (25:10).W drugiej partii zawodniczki z Mielca szybciej przejęły kontrole nad wydarzeniami na boisku. Po ataku Marty Budnik ze środka ponownie zaczęły uciekać częstochowiankom i po błędzie w ataku Klaudii Worwąg prowadziły już 7:2. Dzięki m.in. akcji Joanny Komorek zawodniczki z Częstochowy zmniejszyły różnicę punktową, ale nie na długo, ponieważ gospodynie ponownie przystąpiły do ataku. Serie punktową mielczanek zakończyła Klaudia Worwąg, jednak jej zespół miał jeszcze sporo do odrabiania (6:14). Siatkarki z Mielca coraz bardziej zbliżały się do zakończenia seta na swoją korzyść i mimo, że częstochowianki zdobyły kilka punktów, to nie miało, to żadnego przekładu w końcowym wyniku. Ostatni punkt partii zdobyła Paulina Brzoska atakiem ze środka (25:12).

Trzecia odsłona zaczęła się podobnie do pierwszej, tzn. drużyna z Mielca szybko zdobyła kilkupunktowe prowadzenie, którego nie mogły zmniejszyć zawodniczki z Częstochowy. Po ataku Soni Kubackiej mielczanki prowadziły 10:3, a siatkarki z Częstochowianki nie były w stanie znaleźć skutecznego sposobu na powstrzymanie rozpędzonych rywalek. Po ataku Katarzyny Brydy zespół Stal Mielec prowadził już 19:8 i pewnie zmierzał do wygrania trzeciego seta, a tym samym całego spotkania. Piłkę meczową dał gospodyniom blok Pauliny Brzoski, a ostatni punkt spotkania siatkarki Stali Mielec zdobyły po błędzie zawodniczki z Częstochowianki (25:11).

MVP: Paulina Brzoska

ITA TOOLS Stal Mielec – KS Sorella Częstochowianka 3:0
(25:10, 25:12,25:11)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet w sezonie 2022/2023

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę