Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I Liga K: Pewna wygrana Stali Mielec w meczu domowym

I Liga K: Pewna wygrana Stali Mielec w meczu domowym

W meczu 16. kolejki I Ligi Kobiet drużyna ITA TOOLS Stal Mielec zmierzyła się z zespołem KS Sorella Częstochowianka. Gospodynie spotkania od początku do końca dyktowały warunki i tempo gry, w efekcie czego wygrały wszystkie trzy sety z dużą przewagą punktową.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry, zespoły grały na zbliżonym poziomie, a wynik oscylował wokół remisu (5:5). Po ataku Darii Dąbrowskiej na 7:6 rozpoczął się atak gospodyń. W Stali Mielec punktowały m.in. Paulina Brzoska, Daria Dąbrowska, Sylwia Kucharska i Katarzyna Bryda. Dobrą grę i serię punktów mielczanek przerwał punktowy atak Martyny Chmielewskiej, jednak gospodynie dalej miały duża przewagę (18:7). Zawodniczki z Częstochowy nadrobiły kilka punktów, jednak nie były w stanie znaleźć skutecznego sposobu na pokonanie siatkarek z Mielca. Inauguracyjnego seta zakończyła Katarzyna Bryda skutecznym atakiem (25:10).

W drugiej partii zawodniczki z Mielca szybciej przejęły kontrole nad wydarzeniami na boisku. Po ataku Marty Budnik ze środka ponownie zaczęły uciekać częstochowiankom i po błędzie w ataku Klaudii Worwąg prowadziły już 7:2. Dzięki m.in. akcji Joanny Komorek zawodniczki z Częstochowy zmniejszyły różnicę punktową, ale nie na długo, ponieważ gospodynie ponownie przystąpiły do ataku. Serie punktową mielczanek zakończyła Klaudia Worwąg, jednak jej zespół miał jeszcze sporo do odrabiania (6:14). Siatkarki z Mielca coraz bardziej zbliżały się do zakończenia seta na swoją korzyść i mimo, że częstochowianki zdobyły kilka punktów, to nie miało, to żadnego przekładu w końcowym wyniku. Ostatni punkt partii zdobyła Paulina Brzoska atakiem ze środka (25:12).

Trzecia odsłona zaczęła się podobnie do pierwszej, tzn. drużyna z Mielca szybko zdobyła kilkupunktowe prowadzenie, którego nie mogły zmniejszyć zawodniczki z Częstochowy. Po ataku Soni Kubackiej mielczanki prowadziły 10:3, a siatkarki z Częstochowianki nie były w stanie znaleźć skutecznego sposobu na powstrzymanie rozpędzonych rywalek. Po ataku Katarzyny Brydy zespół Stal Mielec prowadził już 19:8 i pewnie zmierzał do wygrania trzeciego seta, a tym samym całego spotkania. Piłkę meczową dał gospodyniom blok Pauliny Brzoski, a ostatni punkt spotkania siatkarki Stali Mielec zdobyły po błędzie zawodniczki z Częstochowianki (25:11).

MVP: Paulina Brzoska

ITA TOOLS Stal Mielec – KS Sorella Częstochowianka 3:0
(25:10, 25:12,25:11)