Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewna wygrana Stali i fotel wicelidera

I liga K: Pewna wygrana Stali i fotel wicelidera

Nie zwalnia tempa Stal Mielec, ekipa z Podkarpacia pod wodzą trenera Adama Grabowskiego zanotowała trzecie zwycięstwo z rzędu i zajmuje drugie miejsce w tabeli. Beniaminek dzielnie walczył w dwóch setach, o trzecim będzie chciał jak najszybciej zapomnieć.

Mielczanki były faworytkami tego meczu i nie zawiodły oczekiwań. Punktowe zbicie Katarzyny Brydy dało im trzypunktową przewagę (7:4). Po tym jak punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Hanna Łukasiewicz było 12:8. Z dobrej strony pokazała się Katarzyna Tkaczyk, dzięki niej drużyna z Mazowsza zbliżyła się do miejscowej ekipy na jeden punkt (16:15). Grę przerwał wówczas trener Adam Grabowski. Po tej przerwie po raz kolejny do głosu doszły mielczanki, dobrze spisały się w grze na siatce, czujnie zagrały na siatce i po ataku Łucji Laskowskiej ze środka miały cztery punkty więcej niż ich rywalki (22:18). Przewaga ta utrzymała się do końca seta, błąd w polu zagrywki ekipy gości zakończył tego seta.

W drugiej partii meczu gospodynie poszły za ciosem i zbudowały sobie czteropunktową przewagę po ataku Kingi Hatali (8:4). Przyjezdne miały problemy z przyjęciem, nadziewały się na blok mielczanek i traciły do nich dystans punktowy. Atak ze skrzydła w wykonaniu Katarzyny Brydy dał miejscowej ekipie sześciopunktową przewagę (13:7). W zespole z Nowego Dworu Mazowieckiego pojedynczymi atakami sytuację próbowała ratować Sandra Świętoń, ale nie przyniosło to żadnego rezultatu. Podopieczne trenera Grabowskiego przez cały czas kontrolowały boiskowe wydarzenia, ich prowadzenie ani przez moment nie było zagrożone. Aneta Duda oraz Agnieszka Wołoszyn próbowały poderwać swoje koleżanki do skutecznej gry, ale nie znalazły wsparcia. Drużyna z Podkarpacia wygrała tego seta i prowadziła w całym spotkaniu 2:0.

W ostatniej odsłonie tego meczu zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego dotrzymał kroku swoim rywalkom do stanu 3:3. Następnie swoją przewagę zaznaczyły siatkarki z Podkarpacia, które seriami zdobywały punkty, Podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego nie miały siatkarskich argumentów, ich gra była czytelna, szwankowało przyjęcie. Po asie serwisowym Kingi Hatali było 12:6 dla gospodyń. Do końca seta i meczu utrzymała się wyraźna przewaga i dominacja Stali, as serwisowy Sandry Świętoń niczego nie zmienił, nowodworzanki przegrywały 11:16. Tego jednostronnego seta zakończył błąd własny zespołu gości.

MVP: Paulina Stroiwąs

SPS Stal Mielec – NOSiR Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:0
(25:20, 25:21, 25:15)

Stal: Hatala (15), Łukasiewicz (11), Laskowska (4), Stroiwąs (11), Bryda (10), Stachowicz (4), Wardęga (libero) oraz Felak, Żabińska (5), Hochołowska (1), Mras i Duda
NOSiR: Tkaczyk (1), Wydmańska (4), Serowiecka (3), Świętoń (15), Duda (11), Paluszkiewicz (7), Balcerowicz (libero)  oraz  Kołodziejczyk, Wołoszyn (3), Jędrejewska (4) i Cybulska