Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I Liga K: Pewna wygrana LOS-u

I Liga K: Pewna wygrana LOS-u

LOS Nowy Dwór Mazowiecki zmierzył się z Karpatami Krosno w ramach 8. kolejki rozgrywek I ligi kobiet. Gospodynie wygrały bez straty seta całkowicie kontrolując przebieg spotkania.

Mecz lepiej rozpoczęły siatkarki z LOS-u, które już po kilku akcjach wysunęły się na prowadzenie, a po skutecznym ataku Katarzyny Kowalczyk miały cztery „oczka” z przodu (7:3). Zawodniczki z Krosna starały się gonić wynik, punkty zdobywała Wiktoria Makarewicz, jednak przewaga punktowa gospodyń dalej była duża (14:8), a po ataku Izabeli Filipek z przechodzącej powiększyła się do dziesięciu „oczek” (19:9). Siatkarki z LOS-u zaczęły popełniać błędy, a punkty w krośnieńskim zespole zdobywała Wiktoria Makarewicz oraz zaczął funkcjonować blok, dzięki czemu drużyna z Karpat odrobiła stratę punktową do jednego „oczka” (23:22). Zawodniczki z Nowego Dworu Mazowieckiego nie dały odebrać sobie prowadzenia oraz wygranej w secie i punktowym blokiem zakończyły partię (25:22).

Druga odsłona zaczęła się podobnie do pierwszej. Siatkarki LOS-u szybko objęły kilkupunktowe prowadzenie, po ataku z przechodzącej Katarzyny Kowalczyk (5:2). Krośnianki nie poddawały się i szybko odrobiły stratę do jednego punktu, po punktowej akcji Wiktorii Makarewicz (9:8). Po stornie LOS-u na siatce świetnie spisywała się Paulina Reiter, a dodatkowo dobrze funkcjonował blok (13:9). Gospodynie utrzymywały bezpieczną przewagę zbliżając się do zakończenia partii (17:14). Siatkarki z Krosna nie mogły znaleźć sposobu na przeciwniczki, mimo wielkich starań. Seta zakończyła Izabela Filipek atakując przechodzącą piłkę (25:22).

Trzecią partię dobrze rozpoczęły gospodynie które po ataku Katarzyny Kowalczyk prowadziły 4:1. Z każdą akcją przewaga drużyny z Nowego Dworu Mazowieckiego rosła, na siatce królowała Paulina Reiter, a w punkty z pola serwisowego dodała Katarzyna Kowalczyk (9:4). Krośnianki starały się gonić wynik, punkty zdobywała m.in. Wiktoria Makarewicz, jednak różnica w wyniku dalej była duża. Po stronie LOS-u dobrze funkcjonował blok, a w ataku świetnie radziły sobie Paulina Reiter i Katarzyna Kowalczyk (17:10). Siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego punkt po punkcie zbliżały się do wygranej w meczu cały czas mając duży zapas punktowy. Po bloku Reiter/Maj prowadziły już 21:13. Ostatni punkt w meczu zdobyła Paulina Reiter atakiem z prawego (25:18)

MVP: Paulina Reiter

LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Karpaty Krosno Glass-Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie 3:0
(25:22, 25:22, 25:18)