Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewna wygrana LOS-u Nowy Dwór Maz., BAS rozbity

I liga K: Pewna wygrana LOS-u Nowy Dwór Maz., BAS rozbity

Trzecia drużyna tabeli wysoko wygrała z beniaminkiem z Białegostoku 3:0. Był to ostatni mecz nowodworzanek we własnej hali w sezonie zasadniczym, ostatnie cztery spotkania LOS rozegra na wyjazdach. Dzięki temu zwycięstwu LOS zrównał się ilości punktów z ekipą z Mielca. BAS zajmuje przedostatnie miejsce.

Na początku meczu obie drużyny grały punkt za punkt (4:4, 6:6, 8:8), w poczynaniach obu ekip widać było dużo nerwowości. Ekipa z Podlasia przy serii zagrywek Sandry Świętoń stanęła w miejscu, straciła z rzędu cztery punkty, przegrywała 10:13. Grę przerwał trener Sebastian Grzegorek, jego podopieczne zniwelowały straty do jednego punkty, została zablokowana Marta Duda (14:13). Miejscowa ekipa miała po swojej stronie więcej siatkarskich argumentów. Przy stanie 18:15 w polu zagrywki zameldowała się Izabela Filipek, zawodniczka ta zdobyła trzy punkty bezpośrednio z zagrywki, je koleżanki dołożyły punkty w ataku, LOS prowadził 22:15. Błąd własny ekipy gości w polu zagrywki zakończył tę część zmagań.

W drugim secie meczu nowodworzanki zbudowały sobie trzypunktową przewagę po ataku Katarzyny Jędrzejewskiej (6:3). Gospodynie przyspieszyły swoją grę w polu zagrywki ręki nie zwalniała Sandra Świętoń. Na efekty dobrej gry nie trzeba było długo czekać, LOS prowadził 14:8. Białostoczanki seriami traciły punkty, miały problemy z przyjęciem, po ataku Izabeli Filipek było 18:11. Set miał jednostronny przebieg, po ataku Marty Dudy było 21:11. Atak ze środka Łucji Laskowskiej sprawił, że LOS wygrał tego seta 25:14.

Otwarcie seta numer trzy należało do zespołu z Nowego Dworu Mazowieckiego. Przy serii zagrywek Izabeli Jaworskiej prowadziły one 4:0. Przyjezdne sprawiały wrażenie pogodzonych z porażką, przy kolejnej serii zagrywek tym razem Łucji Laskowskiej było 9:2 dla miejscowej drużyny. Podopiecznym  trenera Bartosza Kujawskiego przytrafił się przestój, siatkarki z Mazowsza popełniły błędy własne, ich przewaga zmalała do trzech punktów (13:10). Kolejne akcje tego meczu należały do LOS-u, w polu zagrywki ręki nie zwalniała Izabela Jaworska, było 17:10. Drużyna z Podlasia miała duże problemy z przyjęciem. Set ten podobnie jak dwa poprzednie zakończył się wysokim zwycięstwem gospodyń.

MVP: Izabela Filipek

LOS Nowy Dwór Mazowiecki – BAS Białystok 3:0
(25:18, 25:14, 25:16)

LOS: Laskowska (5), Jaworska (4), Filipek (8), Świętoń (12), M. Duda (16), Jędrzejewska (15), Balcerowicz (libero) i Kujawska (libero)
BAS: Mańczak, Iber (5), Osadchuk (4), Sokolińska (7), Niedźwiecka (7), Pisarczyk (4), Michalewicz (libero) oraz Rafalska, Woźniak i Gronostajska