Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Opolanki zgodnie z planem pokonały beniaminka

I liga K: Opolanki zgodnie z planem pokonały beniaminka

Nie zwalnia tempa lider tabeli Uni Opole. Podopieczne trenera Nicoli Vettoriego pokonały zgodnie z planem beniaminka z Nowego Dworu Mazowieckiego 3:1. Było to ich ósme zwycięstwo z rzędu, opolanki umocniły się na pierwszym miejscu, mają cztery punkty przewagi nad Stalą Mielec.

Zespół beniaminka na początku meczu dyktował warunki gry. Przy serii Katarzyny Tkaczyk przyjezdne prowadziły 4:1. Opolanki miały problemy ze skończeniem ataków, myliły się w tym elemencie, atakowały w aut. Przy kolejnej serii, tym razem Anety Dudy było 11:6, o przerwę na żądanie poprosił trener Nicola Vettori. Nie przyniosło to żadnego efektu. Gospodynie w dalszym ciągu były w odwrocie, ton wydarzeniom na boisku nadawały podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego, atakowała Sandra Świętoń, nieźle spisała się Wiktoria Paluszkiewicz, NOSiR prowadził 16:8. Siatkarki Uni do skutecznej gry poderwała Gabriela Borawska, popisała się asem serwisowym, punkt w kontrataku zdobyła Kinga Stronias i prowadzenie zespołu z Nowego Dworu Mazowieckiego zmalało do czterech punktów (20:16). Przy stanie 22:17 dla zespołu gości w polu zagrywki pojawiła się Gabriela Makarowska, przy jej serii Uni zniwelowało straty do jednego punktu (21:22), przyjezdne stanęły w miejscu. Jak się okazało był to zwrotny moment tego seta. Opolanki punktowały w bloku, rywalki zaś nie kończyły ataków. Blok na Klaudii Turkot sprawił, że był remis 24:24. Kolejne dwa punktowe bloki zadecydowały o tym, że z wygranej mogły cieszyć się gospodynie.

Podbudowane wygraną w premierowej partii meczu opolanki poszły za ciosem, po ataku ze środka Adrianny Rybak było 4:2 dla nich. Zespół z Mazowsza nie grał tak skutecznie, jak miało to miejsce w pierwszym secie. Po asie serwisowym i ataku Oliwii Sieradzkiej tablica wyników wskazała prowadzenie Uni 8:4. Rozgrywająca opolanek Gabriela Makarowska gubiła blok swoich rywalek, rozdzielała piłki do środkowych, a te kończyły ataki. Zespół beniaminka miał problemy z przyjęciem, z kolei opolanki punktowały w kontratakach. Przy serii Adrianny Rybak przewaga gospodyń wzrosła do siedmiu punktów (17:10). Nie do zatrzymania w ataku była Oliwia Sieradzka. Pojedynczymi atakami losy tego seta próbowała odwrócić Katarzyna Jędrzejewska, nie przyniosło to żadnego rezultatu. W końcówce seta dobrymi zagrywkami popisała się Gabriela Makarowska, partię kontratakiem zakończyła Oliwia Sieradzka.

Nowodworzanki miały duże problemy z przyjęciem, przy kolejnej serii Gabrieli Makarowskiej przegrywały 3:8. Kilka chwil później trzy punkty z rzędu zdobyły nowodworzanki i traciły do swoich rywalek zaledwie dwa oczka (6:8). Zespół z Opola po reprymendzie udzielonej im przez ich trenera powrócił do skutecznej gry. Opolanki ponownie punktowały w polu zagrywki, mogła podobać się gra Adrianny Rybak, punktowała Oliwia Sieradzka (11:6). Gospodynie czytały grę swoich przeciwniczek, czujnie zagrały na siatce i po zbiciu ze środka Marty Orzyłowskiej miały sześć punktów więcej niż NOSiR (18:12). Liderkom tabeli przytrafił się przestój, przy stanie 23:18, myliły się w ataku. Ciężar gry na siebie w drużynie gości wzięła Dominika Kołodziejczyk, dzięki niej doszło do remisu po 24. O tym komu przypadnie zwycięstwo w tym secie po raz drugi musiała decydować gra na przewagi. Szczęście tym razem uśmiechnęło się do zespołu z Mazowsza, po błędzie gospodyń NOSiR wygrał tę część meczu i przedłużył rywalizację.

W kolejnej odsłonie opolanki po asie serwisowym Kingi Stronias prowadziły 5:2. Nowodworzanki były w odwrocie, ponownie myliły się w przyjęciu. Kolejny as serwisowy tym razem Gabrieli Borawskiej dał opolankom sześciopunktową przewagę (12:6). Set miał jednostronny przebieg, pojedyncze akcje w wykonaniu Klaudii Turkot, czy Agnieszki Wołoszyn na niewiele się zdały. Zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego nie podjął rywalizacji, popełnił wiele błędów własnych. Po kontrataku Gabrieli Borawskiej różnica punktowa była bardzo duża, opolanki prowadziły 22:12. Tego jednostronnego seta atakiem ze skrzydła zakończyła Kinga Stronias.

MVP: Oliwia Sieradzka

Uni Opole – NOSiR Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:1
(26:24, 25:16, 25:27, 25:15)

Uni: Orzyłowska (10), Stronias (14), Rybak (6), Borawska (12),  Makarowska (10), Sieradzka (25), Adamek (libero) oraz Wąsik, Kłoda i Ciesiulewicz
NOSiR: Tkaczyk, Świętoń (10), Duda (4), Paluszkiewcz (12), Wołoszyn (6), Turkot (8), Balcerowicz (libero) oraz Serowiecka (2), Kołodziejczyk, Jędrzekewska (14) i Cybulska (1)