Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: NOSiR lepszy od Solnej

I liga K: NOSiR lepszy od Solnej

NOSiR Świt Nowy Dwór Mazowiecki po słabszym pierwszym secie w trzech kolejnych zaprezentował się już z lepszej strony i wywiózł z Wieliczki komplet punktów. Porażka 1:3 sprawiła, że wieliczanki spadły na ósmą lokatę i mają tylko dwa punkty przewagi nad 9. zespołem z Tarnowa, który rozegrał jeden mecz mniej.

Lepiej w mecz weszły przyjezdne, które prowadziły na początku spotkania 4:7. Po czasie dla trenera gospodynie wyszły z niewygodnego ustawienia, a następnie nękały rywalki serwisem i szybko reagować musiał szkoleniowiec NOSiR-u (7:7). Wieliczanki poszły za ciosem, zdobywały punkty seriami. W szeregach nowodworzanek mnożyły się błędy (16:10). Mimo wyraźnej przewagi Solna utrzymywała koncentrację. Dopiero w końcówce przyjezdne rzuciły się do odrabiania strat, jednak dystans był zbyt duży, by zagrozić rywalkom. W końcówce zareagował jeszcze trener Litwin (21:12, 23:17). Zagrywka w siatkę Julii Serowieckiej dał serię piłek setowych gospodyniom, a autowy atak po prostej zamknął seta.

Na początku drugiej partii nie brakowało walki. Ze zmiennym szczęściem atakowała Julia Serowiecka (7:8). Dobra postawa Marceliny Glinieckiej w ataku i brak przyjęcia zagrywki Julii Wieczorek skłoniły trenera Kujawskiego do wzięcia czasu (12:10). Gospodynie nie poszły za ciosem. NOSiR szybko odrobił straty. W środkowej fazie seta trwała zacięta walka, żaden z zespołów nie odpuszczał. Przyjezdne poprawiły swoją zagrywkę, po nieudanym przyjęciu Wiktorii Maksajdy o czas poprosił trener Litwin (17:19). Końcówka toczyła się po myśli siatkarek z Nowego Dworu Mazowieckiego, które cieszyły się ze zwycięstwa po autowym ataku Glinieckiej.

Otwarcie trzeciego seta toczyło się punkt zza punkt. Obie drużyny skuteczne akcje przeplatały z pomyłkami (9:8). Z czasem sytuacja na boisku nie ulegała zmianie, żaden z zespołów nie był w stanie zbudować wyraźnego prowadzenia. Gra nie miała większego tempa (14:15). Stopniowo na prowadzenie zaczęły wychodzić przyjezdne. Nie brakowało przedłużonych i chaotycznych akcji. Gdy gospodynie wpadły w siatkę NOSiR odskoczył na 18:15, a o czas poprosił trener Litwin. W dalszej fazie to przyjezdne dyktowały warunki. Sprytnie punktowała Serowiecka (18:22). Wieliczanki starały się walczyć, ale ostatnie słowo należało do Anety Dudy.

Z wysokiego c w czwartą partię weszły przyjezdne. Wieliczanki nie były w stanie przez dłuższy czas przyjąć zagrywek Sandry Świętoń, a serię przerwał dopiero błąd NOSiR-u (2:8). Gospodynie starały się walczyć, ale to rywalki dyktowały warunki na boisku (5:12). W szeregach Solnej mnożyły się błędy, mimo roszad w składzie niemoc trwała. Dobrze funkcjonował blok NOSiR-u (12:20). Przyjezdne kontynuowały spokojną grę. As Dudy dał piłki meczowe siatkarkom z Nowego Dworu Mazowieckiego, a spotkanie zamknęło nieporozumienie w rozegraniu Solnej.

MVP: Julia Serowiecka

7R Solna Wieliczka – NOSiR Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:3
(25:19, 20:25, 20:25, 15:25)

Solna: Gajer (5), Ciesielska (6), Kuriata (10), Sobiczewska (18), Gliniecka (9), Wieczorek (3), Rafałko (libero) oraz Malczewska, Mika, Pustelnik (1) i Maksajda (4)
NOSiR: Tkaczyk (1), Świętoń (17), Duda (10), Paluszkiewicz (12), Wołoszyn, Jędrzejewska, Balcerowicz (libero) oraz Wydmańska (10), Serowiecka (13), Kołodziejczyk (2) i Turkot