Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Niewykorzystana szanso Libero, Wieżyca z dwoma punktami

I liga K: Niewykorzystana szanso Libero, Wieżyca z dwoma punktami

Kolejnej porażki w I lidze kobiet doznał beniaminek z Aleksandrowa Łódzkiego. Podopieczne Macieja Tietiańca po dwóch partiach prowadziły 2:0, pomimo tego zeszły z boiska pokonane. Przegrały trzy kolejne partie i musiały się zadowolić zaledwie jednym punktem.

Aleksandrowianki w pierwszym meczu wygrały ze swoimi rywalkami w jego hali w stosunku 3:0. Mecz miał ważne znaczenie dla obu drużyn, Wieżyca wciąż pozostaje w grze o pierwszą ósemkę, dla gospodyń z Aleksandrowa był to mecz ostatniej szansy na opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli.

Pierwsze dwa sety pewnie i zdecydowanie wygrały siatkarki Libero. Nic nie zapowiadało późniejszego przebiegu wydarzeń, przyjezdne postawiły szczelny blok. W tym elemencie punktowały 12 razy, podczas gdy gospodynie zaledwie pięć.

Podopieczne trenera Dawida Michora miały lepsze przyjęcie. Dzięki tym elementem rozstrzygnęły kolejne dwa sety i poszły za ciosem. W decydującym o zwycięstwie secie drużyna z Kaszub wygrała 15:12 i zapisała na swoje konto cenne dwa punkty. Obie drużyny w całym spotkaniu popełniły tyle samo błędów po 31, co znacznie obniżyło poziom meczu. Liderką Libero była Oliwia Laszczyk – zdobywczyni 26 punktów. Dla Wieżycy 22 punkty zdobyła Natalia Rejment. Po tym meczu Wieżyca traci do Karpat 2 punkty, z kolei Libero jest ostatnie i ma jeden punkt mniej niż BAS.

Libero Aleksandrów Łódzki – Wieżyca Stężyca 2:3
(25:17, 25:14, 19:25, 23:25, 12:15)

Libero: Kołodziejczyk (4), Laszczyk (26), Woźniczka (14), Gliwa (17), Gajewska (6), Smeja (libero) oraz Ruśkiewicz
Wieżyca: Rejment (22), W. Kubryn (7), Milkowska (1), Kuligowska (17), Podlaska (9), Chojnacka, Dąbrowska (libero) oraz O. Kubryn, Bujnarowska, Kurnikowska, Duszyńska (5) i Bandurska (3)