Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Niewykorzystana szansa Nike, SAN-Pajda z dwoma punktami

I liga K: Niewykorzystana szansa Nike, SAN-Pajda z dwoma punktami

Mają czego żałować siatkarki Nike Węgrów. W meczu przeciwko SAN-Pajdzie doprowadziły do remisu i prowadziły w tie-breaku. Pomimo tego przegrały cały mecz i musiały zadowolić się jednym punktem. Ekipa z Podkarpacia zanotowała drugie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Był to rozegrany awansem mecz z 16. kolejki.

W początkowym okresie gry obie drużyny grały punkt za punkt, obie też popełniły błędy własne, wynik oscylował wokół remisu (4:4, 7:7). Gospodynie po tym jak zdobyły punkt bezpośrednio z zagrywki zbudowały sobie trzypunktową przewagę (10:7). Gra falowała w najlepsze, przyjezdne odrobiły straty i tym razem to one prowadziły 12:10 po atakach Darii Dąbrowskiej. Grę przerwał trener Nike Robert Kupisz, posunięcie to okazało się być dobrym ruchem. Beniaminek zbudował sobie dwupunktową przewagę (17:15). Riposta przyjezdnych była natychmiastowa, punktowała Martyna Zięba oraz Weronika Krysztofiak, tablica wyników wskazała ich jednopunktową przewagę (18:17). Gospodynie punktowały w bloku, miały dwa punkty więcej od swoich rywalek – 21:19, zaliczki tej długo nie utrzymały. Grę przerwał trener Piotr Pajda, jego podopieczne doprowadziły do wyrównania, w roli głównej wystąpiła Weronika Krysztofiak. Przy jej serii zagrywek było 24:21, atakowała Dagmara Dąbrowska. Zawodniczka ta atakiem ze skrzydła zakończyła premierową odsłonę spotkania.

Otwarcie drugiego seta należało do gospodyń, po ataku Aleksandry Ryglewicz węgrowianki  prowadziły 7:4. Odpowiedź jarosławianek była natychmiastowa, ponownie o sobie dała znać Weronika Krysztofiak, punktowała Daria Dąbrowska, był remis po 8. Gospodynie lepiej zagrały na siatce, punktowały w bloku, miały cztery punkty więcej od SAN-Pajdy (15:11).  Bardziej doświadczone i ograne na I-ligowych boiskach siatkarki  z Jarosławia szybko odrobiły straty. Ciężar gry na siebie wzięła Katarzyna Saj, cenne punkty  zdobyła niezawodna Dagmara Dąbrowska było 20:17. Nie zrażone takim obrotem sprawy siatkarki z Mazowsza za sprawą Izabeli Trocińskiej i Joanny Waszyńskiej doprowadziły do remisu po 22, jarosławiankom przytrafił się przestój. Był to moment zwrotny tego seta, o zwycięstwie gospodyń decydowała gra na przewagi. Atak Aleksandry Ryglewicz zamknął tego seta.

Do stanu po 8 gra toczyła się punkt za punkt. Następnie podopieczne trenera Roberta Kupisza lepiej zagrały na siatce, czytały grę swoich rywalek i miały czteropunktową przewagę (12:8). Przyjezdne nie grały tak dobrze jak miało to miejsce w pierwszym i drugim secie. Po kolejnym zbiciu tym razem Aleksandry Ryglewicz było 17:12 dla Nike. Sygnał do odrabiania strat dała Weronika Krysztofiak, SAN-Pajda zbliżył się na dwa punkty do beniaminka, przegrywał 15:17. Kolejne dwa punkty zdobyły węgrowianki, po czym stanęły w miejscu. W polu zagrywki ręki nie zwalniała Dagmara Dąbrowska, przy jej serii zagrywek przyjezdne odskoczyły na dwa punkty (23:21). Gospodynie nie zdołały odpowiedzieć, przegrały po błędzie własnym Aleksandry Ryglewicz.

Chcąc myśleć o przedłużeniu rywalizacji w tym meczu beniaminek musiał wygrać partię numer cztery. Węgrowianki nie zrażone porażką w secie trzecim ruszyły do ataków. Odrzuciły swoje rywalki od siatki, punktowały ze środka, mogła podobać się gra Moniki Karnickiej. Jarosławianki nie miały siatkarskich argumentów, w jednym ustawieniu straciły sześć punktów z rzędu, przegrywały 4:14. Set miał jednostronny przebieg, gospodynie punktowały niemal z każdej pozycji, a ich przeciwniczki miały duże problemy z przyjęciem, co przełożyło się na skuteczność w ataku. Tego jednostronnego seta zakończyła Natalia Godlewska.

W secie prawdy węgrowianki prowadziły 2:0, zespół z Podkarpacia wyrównał, po czym inicjatywę na boisku przejęły miejscowe siatkarki. Przez dłuższy czas utrzymały dwupunktową przewagę (7:5). Liczne błędy własne drużyny z Węgrowa sprawiły że do głosu doszedł zespół z Podkarpacia. W roli głównej wystąpiła Dagmara Dąbrowska, po jej asie serwisowym było 12:10.  Węgrowianki nie odpowiedziały, atak Katarzyny Saj zakończył ten mecz.

MVP: Weronika Krysztofiak

Nike Węgrów- SAN-Pajda Jarosław 2:3
(22:25, 26:24, 23:25, 25:15, 12:15)

Nike: Ryglewicz, Michałek, Karnicka, Bielińska,  Waszyńska, Trocińska,  Kucharska (libero) oraz Surlit, Godlewska, Grabowska, Dutkiewicz (libero)
SAN-Pajda: Krysztofiak, Zięba,  Saj, Szmajduch, Papszun, Dąbrowska, Machowska (libero) oraz Grzelak, Magierowska, Andrzejewska