Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Niewykorzystana szansa Energetyka, Karpaty z dwoma punktami

I liga K: Niewykorzystana szansa Energetyka, Karpaty z dwoma punktami

fot. Karpaty Krosno

Siatkarki Energetyka Poznań nie wykorzystały szansy na zdobycie trzech punktów z niżej notowaną drużyną z Krosna i musiały zadowolić się jednym punktem. Po trzech partiach Energetyk prowadził 2:1, następie do głosu doszły przyjezdne z Podkarpacia, wygrały dwie kolejne partie i cieszyły się z dwóch punktów.

Poznanianki na początku odskoczyły swoim rywalkom na trzy punkty po ataku Poli Nowakowskiej (5:2). W zespole gości szwankowało przyjęcie, po asie środkowej  Emilii Oktaby było 10:5 dla gospodyń. Podopieczne trenera Marcina Patyka czytały grę swoich rywalek, punktowały w bloku. Grę Energetyka napędziła kapitan Klaudia Świstek, po jej akcjach miejscowa ekipa prowadziła (14:8). Krośnianki odrobiły częściowo odrobiły straty, w polu zagrywki punktowała Izabela Filipek. Karpaty przegrywały wówczas 14:18. Grę przerwał trener poznanianek, jego siatkarki szybko powróciły do swojej dobrej gry. Nie zawodziła Klaudia Świstek. Zespół z Podkarpacia nie odpowiedział swoim rywalkom, w dalszym ciągu był w odwrocie. Wspomniana wcześniej Klaudia Świstek atakiem i asem serwisowym zamknęła tę część gry.W drugim secie meczu krośnianki prowadziły 4:2, tym razem to gospodynie popełniły wiele prostych błędów, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia. Gospodynie grały czytelnie, co wykorzystały ich rywalki. Przyjezdne czujnie zagrały w obronie, po błędzie swoich rywalek prowadziły 10:6. Ta przewaga utrzymała się przez dłuższy czas, punktowała Izabela Wisz. Do remisu doszło przy serii Wiktorii Niwald, zespół z Podkarpacia nie załamał się tym. Izabela Filipek czujnie zagrała na siatce i dzięki niej Karpaty prowadziły 18:16. Gra poznańskiej ekipy była niemrawa. Ciężar gry na siebie wzięła Paulina Niedźwiecka, po jej zbiciach było 22:19 dla Karpat. Był to moment zwrotny tego seta, ekipa z Wielkopolski nie zdołała odrobić strat i musiała uznać wyższość wyższość Karpat.

W kolejnym secie tego meczu przez dłuższy czas obie drużyny grały punkt za punkt do stanu 5:5. Następnie do głosu doszły miejscowe siatkarki, atak Poli Nowakowskiej dał im trzypunktową przewagę (8:5). Poznanianki postawiły szczelny blok, punktowały w kontratakach i powiększyły przewagę do sześciu punktów (17:11). Podopieczne trenera Dominika Stanisławczyka stanęły w miejscu i seriami traciły punkty. Krośnianki w niczym nie przypominały walecznej drużyny z drugiej partii. Seta tego pewnie wygrały poznanianki, a ostatni punkt w tym secie zdobyła Oriana Miechowicz.

Zespół z Krosna odrzucił od siatki swoje rywalki i odskoczył na sześć punktów (8:2). W polu zagrywki ręki nie zwalniały Adriana Wełna i Paulina Niedźwiecka. Set toczył się pod wyraźne dyktando zespołu z Krosna. Gospodynie miały bardzo duże problemy z przyjęciem seriami traciły punkty, w przyjęciu. Izabela Filipek zdobyła cztery punkty z rzędu i było 20:7 dla Karpat. Tak wysokie prowadzenie krośnieńskiej drużyny utrzymało się do końca tej części gry. Punktowy blok na Orianie Miechowicz dał Karpatom wysokie zwycięstwo. O tym komu przypadnie końcowe zwycięstwo musiał decydować tie-break.

W nim do stanu 6:6 toczyła się wyrównana gra. Gospodynie wzmocniły swoją zagrywkę, nieźle w tym elemencie spisała się Izabela Klekot i dzięki niej Energetyk prowadził 9:6. Krośnianki nie dawały za wygraną, po raz kolejny punktowały w bloku, a poznanianki popełniły proste błędy (12:12). W końcówce przy serii Izabeli Wisz Karpaty prowadziły 14:13. Dobra organizacja gry w obronie oraz w bloku zadecydowały o końcowym zwycięstwie zespołu z Podkarpacia.

MVP: Paulina Niedźwiecka

Enea Energetyk Poznań – Karpaty Krosno Glass Karpacka Uczelnia w Krośnie 2:3
(25:17, 23:25, 25:18, 12:25, 15:17)

Składy zespołów:
Energetyk: Klekot (6), Regulska (4), Świstek (19), Miechowicz (14), Oktaba (8), Nowakowska (17), Skomorowska (libero) oraz Pisarska (1), Stachowiak, Niwald i Bińczyska
Karpaty: Filipek (13), Kobus (11), Wełna (3), Wisz (13), Sławińska (10), Niedźwiecka (16), Machowska  (libero) oraz Bogdanowicz i Głodzińska (5)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę