Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Mielczanki zgodnie z planem pokonały Solną Wieliczka

I liga K: Mielczanki zgodnie z planem pokonały Solną Wieliczka

Mielczanki zgodnie z planem pokonały Solną Wieliczka 3:0. Przyjezdne z Małopolski walczyły tylko w pierwszym secie, pozostałe dwa były popisem zespołu z Podkarpacia. Mielczanki pozostały na drugim miejscu w tabeli. Solna zajmuje dziesiąte miejsce i nie jest pewna gry w fazie play-off.

Od samego początku meczu ton wydarzeniom na boisku nadawały siatkarki z Mielca. Punktowały one w ataku, czujnie zagrały na siatce i po zbiciu Katarzyny Urbanowicz prowadziły 8:3. Wieliczanki nie poddawały się i przy serii zagrywek Natalii Budnik zbliżyły się do Stali na dwa punkty (8:10). Przerwa na żądanie wzięta przez Michała Betleję pozytywnie wpłynęła na poczynania jego podopiecznych.

W polu zagrywki ręki nie zwalniała Katarzyna Bryda, mielczanki prowadziły 15:9. Wieliczanki nie poddawały się, po raz kolejny zniwelowały straty do dwóch punktów, a w polu zagrywki punktowała Katarzyna Tkaczyk. Po błędach własnych Stali był remis po 19. Końcówka seta należała do miejscowej ekipy. Katarzyna Bryda punktowała w polu zagrywki, a seta sprytną kiwką zakończyła Rozalia Hnatyszyn.

Wieliczanki dotrzymały kroku swoim rywalkom z Mielca do stanu 6:4, po czym popełniły błędy własne i myliły się w ataku. Po tym jak sprytną kiwką popisała się Dominika Mras było 10:5 dla miejscowej ekipy. Przyjezdne pojedynczymi akcjami w wykonaniu Natalii Budnik próbowały nawiązać wyrównaną grę. Prowadzenie mielczanek nie było zagrożone, dominowały one w grze na siatce i lepiej zagrały w obronie. Punktowy atak Katarzyny Brydy dał im pięciopunktową przewagę (18:13). Przy serii zagrywek Katarzyny Urbanowicz było 21:14, do końca seta trwała dominacja i przewaga Stali. Atak Adrianny Muszyńskiej zamknął tę część zmagań.

Od mocnego uderzenia rozpoczęły grę w ostatnim secie siatkarki z Mielca, prowadziły 4:0. Wieliczanki seriami traciły punkty i przy serii zagrywek Rozalii Hnatyszyn przegrywały 5:14. Set miał jednostronny przebieg, przyjezdne po takiej serii straconych punktów całkowicie straciły ochotę do dalszej gry. Po ataku Adrianny Muszyńskiej przewaga Stali wzrosła do trzynastu punktów (21:8). Tego jednostronnego seta zakończyła Adrianna Muszyńska.

MVP: Katarzyna Bryda

ITA TOOLS STal Mielec – Solna Wieliczka 3:0
(25:22, 25:16, 25:10)

Stal: Stroiwąs (6), Bryda (17), Mras (2), Urbanowicz (12), Hnatyszyn (10), Szczygioł (5), Samul (libero) oraz Muszyńska (8), Lach, P. Czerwińska i Pancewicz (libero)
Solna: Tkaczyk (1), Ciesielczyk (10), Ciesielska (3), Kuriata (6), Dreczka (5), N. Budnik (11), Reszelewska (libero) oraz Wieczorek (1), Marcyjanik i Maksajda