Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Mielczanki z kolejnym zwycięstwem, Nike pokonane

I liga K: Mielczanki z kolejnym zwycięstwem, Nike pokonane

ITA TOOLS Stal Mielec wywiozła komplet punktów z Węgrowa i było to dwunaste zwycięstwo tej ekipy w tegorocznych rozgrywkach. Mielczanki kontrolowały przebieg tego meczu od początku do końca, węgrowianki pomimo ambitnej gry musiały uznać wyższość swoich rywalek.

Do stanu po 6 obie drużyny grały punkt za punkt. Liderki tabeli przyspieszyły swoją, grę czujnie zagrały na siatce i po punktowym bloku w wykonaniu Katarzyny Brydy prowadziły 10:7. Gospodynie miały problemy z przyjęciem, myliły się również w ataku. Potknięcia te wykorzystały przyjezdne, po ataku Weroniki Gierszewskiej było 14:9 dla mielczanek. W szeregach węgrowianek nie było zawodniczki, która wzięłaby na siebie ciężar gry. Trener Robert Kupisz brał przerwy na żądanie, rotował składem, posunięcia te na niewiele się zdały. Stroną dyktującą warunki gry były zawodniczki z Mielca. Po asie serwisowym Zuzanny Kulig było 18:13 dla zespołu gości, Nike ani przez moment nie zbliżyła się do swoich rywalek. Pojedyncze ataki Moniki Karnickiej oraz Jagody Michałek nic nie zmieniły, punktowy blok zespołu gości zamknął tę część gry.

W drugiej partii spotkania wyrównana gra trwała do stanu 5:5. Gdy w polu zagrywki pojawiała Weronika Gierszewska przyjezdne z Mielca odskoczyły swoim rywalkom na osiem punktów. Węgrowianki miały duże problemy z przyjęciem, popełniły wiele błędów w jednym ustawieniu straciły siedem punktów, było 13:5 dla zespołu gości. Do stanu 19:10 podopieczne trenera Wiesława Popika kontrolowały boiskowe wydarzenia. Zadowolone z wysokiego prowadzenie przyjezdne oddały inicjatywę gospodyniom. Aleksandra Ryglewicz popisała sie trudnymi zagrywkami w tym asem serwisowym. Po ataku ze skrzydła Joanny Waszyńskiej Nike przegrywała 18:21. Na więcej zespołu beniaminka nie było stać, przyjezdne skutecznie zagrały na siatce oraz w polu zagrywki, seta atakiem ze skrzydła zakończyła Karolina Staniszewska.

W ostatnim secie meczu mielczanki ponownie narzuciły swój styl gry. Ręki w polu zagrywki nie zwalniała Weronika Gierszewska, tablica wyników wskazała prowadzenie Stali 7:3. Gospodynie w dalszym ciągu miały problemy ze skończeniem ataków z pierwszego uderzenia, mielczanki zamieniały kontrataki w punkty ich przewaga wzrosła do siedmiu punktów (17:10). Z dobrej strony pokazała sie Karolina Staniszewska, punktowała Emilia Mucha, było 22:17 dla przyjezdnych. W końcówce zespół gości nieco się rozluźnił, nie miało to większego wpływu na końcowe zwycięstwo. ostatni punkt w tym meczu zdobyła wspomniana wcześniej Karolina Staniszewska.

MVP: Sylwia Kucharska

Nike Węgrów – ITA TOOLS Stal Mielec 0:3
(17:25, 20:25, 21:25)

Nike: Ryglewicz, Michałek, Karnicka, Bielińska, Trocińska, Waszyńska,  Klaudia Kucharska (libero) oraz Godlewska, Panufnik, Grabowska, Surlit
Stal: Bryda, Kulig, Mucha, Gierszewska, Kubaska, Sylwia Kucharska, Pancewicz (libero)oraz Chochołowska, Staniszewska, Dąbrowska, Łyduch (libero)