Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: W meczu beniaminków lepszy NOSiR

I liga K: W meczu beniaminków lepszy NOSiR

fot. NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki

Siatkarki Olimpii Jawor przegrały dziesiąty mecz w I lidze, a ich sytuacja w tabeli jest mało ciekawa. W ostatnim starciu drużyna z Dolnego Śląska musiała uznać wyższość ekipy z Mazowsza, której uległa 0:3. Drużyna Świtu dzięki temu zwycięstwu może spoglądać w górę tabeli. Nowodworzanki mają 12 punktów i zajmują 9. miejsce.

Przyjezdne od samego początku narzuciły swój styl gry, odrzuciły od siatki swoje rywalki i po akcji Sandry Świętoń prowadziły 4:0. Jaworzanki nie poddawały się, punktowały w bloku, mogła podobać się gra Wiktorii Makarewicz, a tablica wyników wskazała rezultat remisowy 10:10. Na więcej gospodyń nie było stać i przy serii Wiktorii Paluszkiewicz drużyna z Mazowsza prowadziła 16:12. W Olimpii szwankowało przyjęcie, gra tego zespołu była czytelna. Podopieczne Bartosz Kujawskiego odrzuciły gospodynie od siatki, postawiły szczelny blok, przez który nie mogły przebić się ich rywalki. Przyjezdne punktowały też bezpośrednio z zagrywki. Set ten zakończył się wysokim zwycięstwem NOSiR-u w stosunku 25:16.Tylko do stanu 5:5 gospodynie toczyły wyrównaną grę ze swoimi rywalkami z Nowego Dworu Mazowieckiego. Po raz kolejny zarysowała się przewaga zespołu gości, a po kiwce Katarzyny Jędrzejewskiej było 10:8 dla NOSiR-u. Mecz nie stał na zbyt wysokim poziomie, obie drużyny popełniły wiele błędów własnych. Więcej siatkarskich argumentów było po stronie zespołu gości. Katarzyna Tkaczyk gubiła blok swoich rywalek, a jej koleżanki skutecznie atakowały ze skrzydeł. Po tym jak Klaudia Turkot uderzyła z piłki przechodzącej, było 17:12 dla przyjezdnych. Pojedynczymi atakami sytuację na boisku próbowała ratować Sandra Mielczarek, nie znalazła ona jednak wsparcia wśród swoich koleżanek. Tego jednostronnego seta zbiciem ze środka zakończyła Aneta Duda.

Do stanu 4:4 obie drużyny grały punkt za punkt. Po czym po asach serwisowych Wiktorii Makarewicz oraz błędach zespołu gości miejscowe zawodniczki prowadziły 9:4. Wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener Bartosz Kujawski. Po tej przerwie Olimpia w jednym ustawieniu straciła aż 11 punktów. Serią trudnych zagrywek popisała się Klaudia Turkot i było 16:9 dla zespołu z Mazowsza. Gospodynie miały bardzo duże problemy z przyjęciem, myliły się w ataku. Był to moment zwrotny tego seta i meczu. Zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego do końca meczu kontrolował boiskowe wydarzenia. Błąd własny miejscowej drużyny zakończył rywalizację w tym meczu.

Olimpia Jawor – NOSiR Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:3
(16:25, 18:25, 16:25)

Składy zespołów:
Olimpia: Grubasz (2), Mackiewicz (4), Makarewicz (9),  Łastowiecka (1), Mielczarek (8), Rzepka, Kwolek (libero) oraz Mirosławska (2), Truchan i Gierszewska
NOSiR: Tkaczyk (2), Świętoń (2), Duda (11), Paluszkiewicz (11), Wołoszyn (2), Turkot (16), Balcerowicz (libero) oraz Serowiecka (4), Kołodziejczyk (2), Jędrzejewska (8) i Cybulska (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved