Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: LOS zgodnie z planem wygrał z Częstochowianką

I liga K: LOS zgodnie z planem wygrał z Częstochowianką

Nie było większych emocji w meczu pomiędzy ostatnią Częstochowianką a LOS-em Nowy Dwór Mazowiecki. Przyjezdne z Mazowsza w krótkich trzech setach wygrały z ekipą spod Jasnej Góry 3:0. Nowodworzanki umocniły się na czwartym miejscu, Częstochowianka doznała czternastej porażki z rzędu, zajmuje ostatnie miejsce.

Gospodynie w pierwszej partii prowadziły 2:0, po czym do głosu doszły ich rywalki, szybko odrobiły straty, prowadziły 7:2. Przyjezdne dominowały na boisku, odrzuciły od siatki swoje rywalki, zwiększyły punktową przewagę do dziesięciu punktów (14:4). Set miał jednostronny przebieg, nowodworzanki ani przez moment nie straciły koncentracji, tablica wyników wskazała ich wysoką przewagę (22:12). Ostatecznie zespół gości wygrał premierowego seta w stosunku 25:16.

W drugiej partii spotkania gospodynie zaskoczyły wyżej notowany zespół gości, prowadziły 5:1. Radość miejscowej drużyny nie trwała zbyt długo, w jednym ustawieniu straciła ona siedem punktów, przegrywała 5:8. Do stanu po 12 obie drużyny naprzemiennie zdobywały punkty. Punktowa seria zespołu z Nowego Dworu Mazowieckiego sprawiła, ze prowadził on 16:12. Gospodynie nie zdołały zbliżyć się do swoich rywalek, w końcówce przegrywały 19:22. Podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego po raz drugi w tym spotkaniu mogły cieszyć się ze zwycięstwa, prowadziły w całym spotkaniu 2:0.

Set trzeci był ostatnim w tym meczu. Młody zespół z Częstochowy na początku spotkania prowadził 5:3 oraz 7:6, po czym inicjatywę przejął LOS. Set ten niczym nie różnił się od dwóch poprzednich, Nowodworzanki seriami zdobywały punkty, miały pięć punktów więcej niż Częstochowianka (13:8). Nowodworzanki dominowały w każdym elemencie siatkówki. W końcówce było 20:12 dla zespołu z Mazowsza. Partia ta zakończyła się wysokim zwycięstwem nowodworzanek w stosunku 25:16.

Częstochowianka Częstochowa – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 0:3
(16:25, 19:25, 16:25)

Częstochowianka: Tarnawska, Komorek, Grabińska, Worwąg, Chmielewska, Wrzeszcz-Drabik, Luftner (libero) oraz Formela, Knysak, Grabińska, Witkowska
LOS: Filipek, Świętoń, Maj, Paluszkiewicz, Sidor, Kowalczyk, Balcerowicz (libero) oraz Sidor, Czerwińska, Reiter