Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: LOS ze zwycięstwem na koniec turnieju

I liga K: LOS ze zwycięstwem na koniec turnieju

LOS Nowy Dwór Mazowiecki wygrał w swoim ostatnim meczu turnieju finałowego z BAS-em Białystok 3:1. Pierwszą partię wygrały białostoczanki, kolejne trzy na swoje konto rozstrzygnęły siatkarki z Mazowsza. Ekipa z Nowego Dworu Mazowieckiego wygrała dwa spotkania, Bas przegrał wszystkie trzy.

Otwarcie meczu należało do zespołu z Białegostoku. Po kontrataku Agnieszki Cur-Słomki było 6:2 dla zespołu z Podlasia. Nowodworzanki grały czytelnie, po tym jak została zablokowana Sandra Świętoń, grę przerwał trener Bartosz Kujawski, jego podopieczne przegrywały 3:8. W natarciu były siatkarki z Białegostoku. Nowodowrzanki odpowiedziały zagrywkami Katarzyny Kowalczyk, zbliżyły się na trzy punkty do BAS-u, przegrywały 12:15. Siatkarki z Mazowsza wzmocniły swoją zagrywke, mogła podobać się gra Sandry Świętoń, ze skrzydła punktowała Katarzyna Kowalczyk, LOS tracił dwa punkty (16:18). Więcej do powiedzenia w końcówce seta miały białostoczanki,  odskoczyły swoim rywalkom na cztery punkty (21:17). Przy stanie 23:19 do głosu doszły podopieczne trenera Kujawskiego, w polu zagrywki ręki nie zwalniała Izabela Filipek, ze skrzydła punktowała Świętoń było 23:22 dla BAS-u. Atak Pauliny Niedźwieckiej zakończył pierwszą partię.

W drugim secie meczu role na boisku odwróciły się. Dwa asy serwisowe Wiktorii Paluszkiewicz sprawiły, że LOS prowadził 4:1. Drużyna z Podlasia miała problemy z przyjęciem, przy stanie 6:3 grę przerwał trener Sebastian Grzegorek. Po tej przerwie doszło do wyrównania stanu seta (6:6). Gra falowała, przy serii zagrywek Katarzyny Kowalczyk LOS miał dwa punkty więcej (9:7). Nowodworzanki poszły za ciosem, podbijały ataki swoich rywalek, w polu zagrywki ręki nie zwalniała Katarzyna Maj, było 15:10 dla zespołu z Mazowsza. Wiele ożywienia w grę zespołu z Nowego Dworu Mazowieckiego wniosła Natalia Sidor, zdobyła punkty w ataku, było 20:15. Do końca seta dominowały siatkarki z Mazowsza, które lepiej zagrały w obronie, były skuteczniejsze w ataku. Błąd w polu zagrywki drużyny z Białegostoku zakończył tę część meczu.

Podbudowane zwycięstwem w drugiej partii nowodworzanki poszły za ciosem. Odrzuciły od siatki białostoczanki, w polu zagrywki punkty zdobyła Wiktoria Paluszkiewicz, było 4:1 dla LOS-u. Do remisu po 5 doszło po atakach Agnieszki Cur-Słomki, drużyna z Mazowsza straciła w jednym ustawieniu pięć punktów, przegrywała 5:7. Gra była bardzo nierówna, obie ekipy seriami zdobywały punkty i seriami je traciły. Motorem napędowym LOS-u była Sandra Świętoń, było 10:8 dla ekipy z Mazowsza. Gdy w polu zagrywki pojawiła się Pola Nowacka BAS wyrównał stan seta i zbudował sobie trzypunktowa przewagę (13:10). Odpowiedź nowodworzanek była natychmiastowa, serią trudnych zagrywek popisała się Sandra Świętoń. Drużyna z Podlasia popełniła szereg błędów własnych, przegrywały 14:16. Gra falowała w najlepsze, doszło do remisu po 17. W końcówce seta LOS zbudował sobie pięciopunktową przewagę. Z bardzo dobrej strony pokazała się Izabela Filipek (24:19). BAS odpowiedział trudnymi zagrywkami w wykonaniu Julii Papszun, nowodworzanki popełniły błędy własne, był remis po 24. Atak Sandry Świętoń oraz jej blok na Gronostajskiej przybliżyły LOS do końcowego zwycięstwa.

Ostatnia odsłona meczu toczyła się pod wyraźne dyktando nowodworzanek. Zespół z Białegostoku miał problemy z przyjęciem, przełożyło się to na nieskończone ataki, przegrywał 2:5, w polu zagrywki punktowała Paulina Reiter. BAS był w odwrocie, kolejne punkty bezpośrednio z zagrywki zdobyła Katarzyna Kowalczyk, było 8:4 dla LOS-u. Zawodniczki z Podlasia zbliżyły się jeszcze na dwa punkty, po autowym ataku Paluszkiewicz przegrywały 7:9. Ciężar gry na siebie wzięła Sandra Świętoń, popisała się trudnymi zagrywkami, LOS odskoczył na sześć punktów (14:8). Nowodworzanki czytały grę swoich rywalek, odrzuciły je od siatki, punktowały w bloku. Kolejną serią zagrywek popisała się Wiktoria Paluszkiewicz było 18:9 dla LOS-u. Po asie serwisowym Izabeli Filipek LOS powiększył przewagę do dziewięciu punktów (22:13). Punktowy blok Katarzyny Kowalczyk na Barbarze Sokolińskiej zakończył ten mecz.

MVP: Wiktoria Paluszkiewicz

LOS Nowy Dwór Mazowiecki – BAS Białystok 3:1
(23:25, 25:21, 26:24, 25:17)

LOS: Filipek, Świętoń, Maj, Reiter, Paluszkiewicz, Kowalczyk, Balcerowicz (libero) oraz Sidor
BAS: Szczygieł-Głód, Nowacka, Cur-Słomka, Osadchuk, Gronostajska-Ogrodnik, Niedźwiecka, Szmigielska  (libero) oraz Woźniak, Mańczak, Sokolińska, Papszun, Michalewicz (libero)