Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: LOS z z trzema punktami w meczu z Wieżycą

I liga K: LOS z z trzema punktami w meczu z Wieżycą

LOS Nowy Dwór Mazowiecki nie zwalnia tempa. W kolejnym meczu we własnej hali trzecia drużyna wygrała z Wieżycą Stężyca 3:0. Tym samym nowodworzanki zrewanżowały się swoim rywalkom za porażkę z pierwszej rundy. W dniu jutrzejszym LOS rozegra mecz awansem z SAN-Pajda Jarosław.

W pierwszym secie meczu gospodynie narzuciły swój styl gry i na efekty tego nie trzeba było zbyt długo czekać. Młode zawodniczki ze Stężycy popełniły błędy własne, myliły się w ataku i przegrywały 7:14. Przy serii zagrywek Łucji Laskowskiej było 18:8. Podopieczne trenera Dawida Michora dopiero w końcówce seta zniwelowały nieco straty, mogła podobać się gra Natalii Rejment. Przyjezdne czujnie zagrały na siatce, punktowały w bloku, przegrywały w końcówce 19:23. Wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener Bartosz Kujawski, jego podopieczne po atakach Marty Dudy wygrały tego seta w stosunku 25:20.

W drugim secie meczu przez dłuższy czas obie drużyny grały punkt za punkt. As serwisowy Katarzyny Jędrzejewskiej sprawił, ze miejscowa ekipa prowadziła 10:7. Przewaga podopiecznych trenera Bartosza Kujawskiego była nieznaczna (14:13, 16:15). Obie drużyny popełniły mało błędów własnych, Wieżyca była równorzędnym rywalem dla bardziej doświadczonych zawodniczek z Nowego Dworu Mazowieckiego. Podopieczne trenera Dawida Michora bardzo dobrze spisały się w obronie, punktowały na siatce. W końcówce drużyna z Kaszub miała problemy z umieszczeniem piłki w pomarańczowe pole, przegrywała 18:22. Był to moment zwrotny tego seta, atak ze skrzydła Katarzyny Jędrzejewskiej zakończył zmagania w tym secie.

W ostatniej partii spotkania Wieżyca prowadziła 7:4, przyjezdne punktowały w bloku oraz w polu zagrywki. Grę przerwał trener Bartosz Kujawski i przywołał swoje zawodniczki do siebie, a te szybko odrobiły straty i przejęły inicjatywę na boisku. Do stanu 12:12 trwała wyrównana gra, następnie w polu zagrywki zameldowała LOS zbudował sobie pięciopunktową przewagę (17:12). Stężyczanki popełniły błędy w ataku, nadziewały się na blok swoich rywalek. Pojedyncze akcje w wykonaniu Natalii Rejment, czy Zuzanny Kuligowskiej nic nie zmieniły. W końcówce po raz kolejny dała o sobie znać Katarzyna Jędrzejewska, jej akcje w ataku oraz w bloku sprawiły, że z końcowego zwycięstwa cieszyły się siatkarki z Mazowsza.

MVP: Izabela Jaworska

LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Wieżyca 2011 Stężyca 3:0
(25:20, 25:21, 25:19)

LOS: Laskowska (8), Jaworska, Świętoń (6), A. Duda (2), M. Duda (14), Jędrzejewska (15),Balcerowicz  (libero) oraz Grzelak, Filipek (3), Deptuch (3) i Wołoszyn (1)
Wieżyca: Rejment (8), W. Kubryn (7), Kuligowska (12), Markiewicz (2), Milkowska (1) N. Kubryn (1), I. Dąbrowska (libero) oraz Duszyńska,  Bandurska (10)