Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: LOS wygrał z SMS-em i zajął trzecie miejsce po rundzie zasadniczej

I liga K: LOS wygrał z SMS-em i zajął trzecie miejsce po rundzie zasadniczej

LOS Nowy Dwór Mazowiecki wygrał z uczennicami ze Szczyrku 3:1 i zajął trzecie miejsce po rundzie zasadniczej. Ostatni mecz z liderem tabeli nie będzie miał żadnego wpływu na układ tabeli. Uczennice wygrały drugą partię na przewagi, w trzech pozostałych setach nie miały zbyt wiele do powiedzenia i wysoko je przegrały.

Premierowa partia spotkania to równa batalia do stanu 16:15 dla SMS-u PZPS. Rywalki zagrywką i wyższą skutecznością ataku przechyliły szalę na swoją korzyść.  Po zmianie stron role o tyle się odwróciły, że to gospodynie zanotowały 15 „oczek” atakiem przy 10 zawodniczek LOS.

Sety następne to wyraźna przewaga przyjezdnych – odpowiednio prowadziły one m.in. 16:11 i 16:9. O ile trzecia odsłona to ich pełna dominacja w ataku, tak na zakończenie meczu jego faworytki znakomicie zagrywały i blokowały (po 5 punktów tym elementem tylko w secie czwartym). Główną przyczyną porażki młodych siatkarek ze Szczyrku była duża ilość błędów własnych popełniły ich aż 40, podczas gdy LOS 23.

Warto dodać wysoką skuteczność w polu zagrywki drużyny gości, przyjezdne w tym elemencie zdobyły 13 punktów, a młode siatkarki ze Szczyrku 6. Gra uczennic i słabe przyjęcie znalazły odzwierciedlenia w słowach ich szkoleniowca. –  Nie potrafiliśmy sobie poradzić w przyjęciu zagrywki, przez co dużo akcji graliśmy na wysokiej piłce i nie kończyliśmy ataków. Można pochwalić dziewczyny za grę w obronie, ale to nie przekładało się niestety na punkty – powiedział Ireneusz Waleczek, drugi trener SMS-u.

SMS PZPS Szczyrk – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 1:3
(19:25, 27:25, 18:25, 14:25)

SMS: Pietrzak (15), Moszyńska, Musiał (5), Lenik (11), Kecher (10), Walczak (3) Łyduch (libero) oraz Zagumny, Stambrowska (6), Spławska (3), Majos (5) i Kubas (libero)
LOS: Grzelak (3), Laskowska (6), Jaworska, Filipek (14), Deptuch (10), M. Duda (8), Balcerowicz (libero) oraz Stan, Świętoń (17), Wołoszyn (3), Jędrzejewska (8) i Kujawska (libero)