Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: LOS udanie zakończył rundę zasadniczą

I liga K: LOS udanie zakończył rundę zasadniczą

Zwycięstwem 3:0 w derbowym spotkaniu z Nike rundę zasadniczą zakończył LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Nowodworzanki wciąż nie wiedzą z którego miejsca przystąpią do gry w fazie play-off. Węgrowianki swój ostatni mecz rozegrają w Częstochowie ze zdegradowaną Częstochowianką.

Na początku meczu trwała w miarę wyrównana gra. Przyjezdne zbudowały sobie dwupunktową przewagę, atakowała Sandra Świętoń (7:5). Odpowiedź Nike była natychmiastowa, drużyna ta odrzuciła od siatki swoje rywalki doprowadziła do remisu po 9. Gra falowała, raz jedna, a raz druga ekipa zdobywała prowadzenie po czym traciła je na rzecz swoich rywalek. As serwisowy Sandry Świętoń oraz as serwisowy Wiktorii Paluszkiewicz sprawiły, że przyjezdne ponownie prowadziły trzema punktami (15:12).Kolejny punkt w tym elemencie zdobyła Paulina Reiter, przewaga LOS-u wzrosła do czterech punktów (18:14). Węgrowianki jeszcze w końcówce zbliżyły się na dwa punkty, przegrywały 19:21. Na więcej nie było ich stać, popis skutecznej gry po raz kolejny dała Sandra Świętoń. Siatkarka ta popisała się asami serwisowymi, kontratak Katarzyny Kowalczyk zakończył tę część meczu.

Nowodworzanki w dalszym ciagu dominowały na boisku, ustrzegły się błędów własnych, czego nie można powiedzieć o gospodyniach. Zbudowały sobie trzypunktową zaliczkę (7:4). Duże problemy miały gospodynie w przyjęciu zagrywki Sandry Świętoń, przy jej serii było 11:6. Ze środka punkty zdobyła Wiktoria Paluszkiewicz. Do stanu 16:10 dominowały przyjezdne, następnie do głosu doszły miejscowe siatkarki. Ciężar gry na siebie wzięła Aleksandra Ryglewicz, Nike przegrywała 14:16. Do remisu po 19 doszło po kontrataku tej zawodniczki. Wówczas grę przerwał trener Bartosz Kujawski. Końcówka seta była bardzo emocjonująca, Po kiwce Katarzyny Maj bliżej zwycięstwa był LOS (23:21). Gospodynie wyrównały stan rywalizacji, a po kontrataku Joanny Waszyńskiej były bliższe zwycięstwa (26:25). Ostatnie trzy punkty w tym secie zdobyły siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego. Bardzo duży wpływ w zwycięstwo miała Sandra Świętoń.

Set trzeci był ostatnim w tym spotkaniu. LOS dominował w polu zagrywki oraz w grze na siatce, co przełożyło się na jego prowadzenie 10:6. Gospodynie starały się jak mogły, aby przeciwstawić się swoim rywalkom, doprowadziły do remisu po 10. Jak się później okazało był to chwilowy zryw miejscowej drużyny, więcej do powiedzenia na boisku miały nowodowarznki. Zbudowały sobie pięciopunktową przewagę (16:11). Węgrowianki zbliżyły się na jeden punkt do LOS-u, przegrywały 19:20. Przyjezdne kontrataki zamieniały w punkty, po tym jak punkt w ataku zdobyła Natalia Sidor tablica wyników wskazała prowadzenie LOS-u – 23:19. Atak ze skrzydła Katarzyny Kowalczyk sprawił, że trzy punkty pojechały do Nowego Dworu Mazowieckiego.

MVP: Wiktoria Paluszkiewicz

Nike Węgrów – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 0:3
(19:25, 26:28, 21:25)

Nike: Ryglewicz, Michałek, Karnicka, Bielińska, Godlewska, Waszyńska, Dutkiewicz (libero) oraz Grabowska, Trocińska, Surlit i Bielińska
LOS: Filipek, Świętoń, Maj, Reiter, Paluszkiewicz, Kowalczyk, Balcerowicz (libero) oraz Sidor i Kott