Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: LOS po zaciętym meczu wygrał z Płomieniem

I liga K: LOS po zaciętym meczu wygrał z Płomieniem

fot. Michał Szymański

W drugim spotkaniu turnieju finałowego o prawo gry w  TAURON Lidze LOS Nowy Dwór Mazowiecki odwrócił losy meczu z Płomieniem Sosnowiec i wygrał z tą ekipą 3:2. Siatkarki z Sosnowca nie wykorzystały swoich szans, prowadziły 2:0 i stanęły w miejscu. Inicjatywę przejęły nowodworzanki, które w dobrych nastrojach przystąpią do swojego drugiego meczu – tym razem ze Stalą.

Otwarcie meczu należało do Płomienia. Sosnowiczanki odrzuciły od siatki swoje rywalki, w polu zagrywki punktowała Ksenia Kurerowa oraz Aleksandra Deptuch. Zespół z Nowego Dworu miał trudności z przyjęciem, popełnił błędy własne, przegrywał 4:10. Ekipie z Sosnowca wychodziło niemal wszystko, po ataku Łucji Laskowskiej było 13:5 dla Płomienia. Dzięki Izabeli Filipek zespół z Mazowsza zniwelował nieco straty, przegrywał 8:14. Po asie serwisowym Sandry Świętoń tablica wyników wskazała prowadzenie Płomienia 16:11, wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener Krzysztof Zabielny. Jego podopieczne seriami traciły punkty, nowodworzanki czytały grę swoich rywalek. Po autowym ataku Aleksandry Deptuch było 22:19 dla Płomienia. Podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego zbliżyły się na jeden punkt do Płomienia, punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Paulina Reiter, LOS przegrywał 23:24. Błąd własny w polu zagrywki tej zawodniczki sprawił, że Płomień wygrał tę część meczu.W drugiej partii meczu Płomień odskoczył swoim przeciwniczkom na trzy punkty (6:3). W ataku punktowała Monika Głodzińska, siatkarki z Sosnowca ustrzegły się błędów własnych, czujnie zagrały na siatce, prowadziły 11:8. Przy serii zagrywek Łucji Laskowskiej przewaga zespołu z Zagłębia wzrosła do sześciu punktów (16:10). Nowodworzanki miały duże problemy z przyjęciem, myliły się w ataku. Przy stanie 20:15 czerwoną kartką został ukarany Bartosz Kujawski. Sytuacja ta nie podłamała jego podopiecznych. W polu zagrywki popis skutecznej gry dała Sandra Świętoń, ekipa z Mazowsza przegrywała 18:22. Ostatecznie po ataku Moniki Głodzińskiej wygrały siatkarki z Sosnowca w stosunku 25:21.

W kolejnym secie tego meczu nastąpiło przebudzenie zespołu z Nowego Dworu Mazowieckiego, po punktowym bloku na Aleksandrze Deptuch LOS prowadził 4:2. Gra obu ekip falowała, Płomień odrobił straty, odskoczył na dwa punkty i stanął w miejscu. Ciężar gry na siebie wzięła Sandra Świętoń, sosnowiczanki w jednym ustawieniu straciły pięć punktów z rzędu, przegrywały 6:10. Kontuzja Łucji Laskowskiej miała negatywny wpływ na postawę Płomienia. Role na boisku odwróciły się, siatkarki z Mazowsza punktowały w polu zagrywki, po asie serwisowym Pauliny Reiter miały pięciopunktową przewagę (13:8). W ataku nie do zatrzymania była Paulina Reiter, Płomień był w odwrocie, przegrywał 11:17. Zespół z Zagłębia popełnił błędy własne w ataku, tracił dystans punktowy, LOS zbudował sobie wysoką przewagę (20:13). Do końca seta trwała dominacja i przewaga nowodworzanek. Atak środkowej Izabeli Filipek dał wysokie zwycięstwo zespołowi z Mazowsza.

W czwartej partii spotkania Płomień na początku prowadził 4:0. Sosnowiczanki czujnie zagrały na siatce, kontrataki zamieniały w punkty. Przerwa na żądanie wzięta przez trenera Kujawskiego okazała się być dobrym posunięciem. Podobnie jak to miało miejsce w trzeciej partii sosnowiczanki stanęły w miejscu, w jednym ustawieniu straciły sześć punktów z rzędu. Izabela Filipek popisała się trudnymi zagrywkami, punkty ze skrzydła zdobyła Sandra Świętoń, było 6:4 dla nowodworzanek. Gra obu ekip falowała, prowadzący zmieniał się. Ekipa z Mazowsza czytała swoje rywalki, punktowała w bloku, prowadziła 12:10. Riposta Płomienia była natychmiastowa, LOS mylił się w przyjęciu był remis po 12. Od tego momentu do stanu 22:22 obie drużyny grały punkt za punkt. Błędy własne Płomienia sprawiły że drużyna ta przegrała set numer cztery i o tym kto wygra musiał decydować tie-break.

W nim warunki gry od samego początku dyktowały siatkarki LOS-u. W polu zagrywki ręki nie zwalniała Sandra Świętoń, przy jej serii zagrywek było 8:2 dla nowodworzanek. Grające ze spuszczonymi głowami siatkarki Płomienia nie miały zbyt wiele do powiedzenia, popełniły błędy własne. Zespół Płomienia ani przez moment nie potrafił zniwelować strat, pojedyncze ataki w wykonaniu Moniki Głodzińskiej nic nie wniosły. Set miał jednostronny przebieg i zakończył się zwycięstwem LOS-u.

MVP: Katarzyna Maj

LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Trans-Ann Płomień Sosnowiec 3:2
(23:25, 21:25, 25:16, 25:23, 15:9)

Składy zespołów:
LOS: Filipek (6), Świętoń (19), Maj (3), Reiter (19), Paluszkiewicz (13), Kowalczyk (9), Balcerowicz (libero) oraz Grzelak, Kott, Sidor, Grzywazewska (libero)
Płomień: Laskowska (4), Kurerowa (7), Nowak (9), Głodzińska (18), Laszczyk (15), Deptuch (14), Samul (libero) oraz Śmietana, Kaczmarzyk (1), Natanek, Kłoda (1), Wiśniewska (libero)

Zobacz również:
Wyniki turnieju finałowego w I lidze kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę