Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: LOS Nowy Dwór Maz. z trzema punktami w Warszawie

I liga K: LOS Nowy Dwór Maz. z trzema punktami w Warszawie

Coraz bliżej zajęcia trzeciego miejsca po rundzie zasadniczej jest LOS Nowy  Dwór Mazowiecki. Siatkarki tego klubu pokonały w meczu wyjazdowym AZS AWF Warszawa 3:1. Akademiczki zajmują niskie 12. miejsce w tabeli, była to ich dziewiętnasta porażka.

Na początku meczu gospodynie zaskoczyły swoje rywalki, lepiej zagrały na siatce oraz w polu zagrywki, po kiwce Mai Nowakowskiej prowadziły 10:5. Trzecia ekipa tabeli miała problemy ze skończeniem pierwszej akcji, sygnał do dorabiania strat dała Sandra Świętoń, akademiczki popełniły błędy w przyjęciu ich przewaga zmalała do jednego punktu (13:12).  Podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego poszły za ciosem, odrzuciły od siatki swoje rywalki, postawiły szczelny blok i po ataku z piłki przechodzącej w wykonaniu Izabeli Filipek miały jeden punkt więcej niż AZS (17:16). W końcówce seta po raz kolejny dała znać o sobie Sandra Świętoń. Dzięki niej LOS prowadził końcówce 24:21. Błąd gospodyń zakończył tego seta.

W drugiej części meczu przyjezdne poszły za ciosem, w polu zagrywki ręki nie zwalniała Sandra Świętoń, było 5:1 dla LOS-u. Zespół z Warszawy próbowała poderwać Barbara Latos, dzięki niej gospodynie zmniejszyły straty do jednego punktu, przegrywały 8:9. Drużyna z Nowego Dworu Mazowieckiego przyspieszyła swoją grę, kontrataki zamieniały w punkty, punktowała Marta Duda, LOS prowadził 16:11. Trener Kujawski desygnował do gry zawodniczki rezerwowe, a te wywiązały się ze swoich ról. Po ataku Agnieszki Wołoszyn było 20:14 dla drużyny przyjezdnej. Ta partia meczu zakończyła się zwycięstwem nowodworzanek w stosunku 25:18.

W kolejnym secie spotkania żadnej z drużyn nie udało się wypracować przewagi, obie grały punkt za punkt do stanu 11:11. Atak Aleksandry Jedut oraz jej dwa punkty zdobyte bezpośrednio z zagrywki sprawiły, że AZS prowadził 14:11. Nowodworzanki myliły się w przyjęciu, miały problemy ze skończeniem pierwszej akcji. Grę akademiczek napędziła Barbara Latos, punktowała Aleksandra Jedut, dzięki nim AZS prowadził 19:15. W końcówce zespół gości popełnił błędy własne, co w głównej mierze zadecydowało o jego porażce.

Czwarty set był ostatnim, toczył się on pod zupełne dyktando LOS-u. Podrażnione porażką w trzecim secie nowodworzanki odrzuciły od siatki swoje rywalki, po asie serwisowym Katarzyny Jędrzejewskiej było 12:5 Gospodynie nie miały siatkarskich argumentów, proste błędy w przyjęciu przełożyły się ma skuteczność w ataku gospodyń. Prowadzenie przyjezdnych ani przez moment nie było zagrożone (20:12) Punktowy blok gości zakończył grę w tym meczu.

AZS AWF Warszawa – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 1:3
(21:25, 18:25, 25:19, 15:25)

AZS: Ryglewicz (9), Nowakowska (1), Cybulska (8), Słowik (7), Latos (12), Waszyńska (8)Kosobucka (libero) oraz Kierlewicz, Jedut (15), Stafecka, Bąkiewicz i Rymko (libero)
LOS: Ł. Laskowska (5), Jaworska (2), Filipek (20), Świętoń (11), M. Duda (12), Jędrzejewska (10), Balcerowicz (libero) oraz Grzelak (2), Stan, Deptuch, A. Duda (6), Wołoszyn (3) i Kujawska (libero)