Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: LOS Nowy Dwór Maz. pokonał Energetyka po tie-breaku

I liga K: LOS Nowy Dwór Maz. pokonał Energetyka po tie-breaku

LOS Nowy Dwór Mazowiecki nie zwalnia tempa, w przeciągu tygodnia wygrał trzeci mecz w stosunku 3:2 i kontynuuje swoją passę zwycięstw. Dwa pierwsze sety wygrały gospodynie, kolejne dwa sety na swoją korzyść rozstrzygnęły poznanianki. W tie-breaku lepsze okazały się nowodworzanki, dopisały one do swoje konta kolejne dwa punkty.

Gospodynie od samego początku meczu przejęły inicjatywę na boisku, po dwóch punktach zdobytych bezpośrednio z zagrywki przez Martę Dudę prowadziły one 7:3. Grę przerwał trener Marcin Patyk, jego podopieczne szybko odpowiedziały swoim rywalkom. Punktowały w bloku i po tym jak czapę zaliczyła Sandra Świętoń zbliżyły się do LOS-u na jeden punkt, przegrywały 9:10. Miejscowe siatkarki dobrze grały w obronie, kontrataki zamieniały w punkty i przy serii zagrywek wspomnianej Sandry Świętoń gospodynie ponownie prowadziły czterema punktami – 14:10. Stroną dominującą na boisku były nowodworzanki, ich grę napędziła Katarzyna Jędrzejewska, która w trudnych momentach wzięła na siebie ciężar gry. Gospodynie czujnie grały na siatce, ich rozgrywająca gubiła  blok rywalek. Po ataku ze środka Anety Dudy LOS prowadził 19:15, poznanianki miały problemy z przyjęciem, myliły się również w polu zagrywki. Sprytna kiwka Marty Dudy zakończyła tego seta, nowodworzanki prowadziły w meczu 1:0.

Nowodworzanki nie zwalniały tempa, Sandra Świętoń popisała się mocnymi zagrywkami, poznanianki popełniły błędy w ataku i  efekcie tego przegrywały 2:6. Przy kolejnej serii zagrywek tym razem Łucji Laskowskiej było 11:3, punktową serię gospodyń przerwała Weronika Fojucik. Dzięki tej siatkarce, zespół z Wielkopolski zniwelował straty do czterech punktów, przegrywał 9:13. Gospodynie kontrolowały grę do stanu 16:12, po czym przytrafił  im się przestój, do głosu doszły podopieczne trenera Marcina Patyka. W ataku punktowała Paulina Reiter, z dobrej strony zaprezentowała się Agata Plaga, Energetyk przegrywał 15:18. Przerwa na żądanie wzięta przez Bartosza Kujawskiego okazała się być dobrym posunięciem, nowodworzanki ponownie powiększyły przewagę (21:16). Gra obu ekip falowała, drużyna LOS-u zbyt pewnie poczuła się końcówce seta, prowadziła 24:20, straciła trzy punkty z rzędu i potrzebna była interwencja trenera Kujawskiego. Po niej ostatni punkt zdobyła Marta Duda i przybliżyła swój zespół do końcowego zwycięstwa.

Chcąc myśleć o pozostaniu w meczu poznanianki musiały wygrać trzecią partię.vLiderką przyjezdnych była Weronika Fojucik, która była nie do zatrzymania w ataku, polu zagrywki ręki nie zwalniała Martyna Gorzkiewicz było 7:3 dla podopiecznych trenera Patyka. Reprymenda trenera LOS-u okazała się być dobrym posunięciem, Katarzyna Jędrzejewska zdobyła dwa punkty bezpośrednio z zagrywki, jej koleżanki punktowały w bloku i przegrywały 7:8. Przy serii zagrywek Emilii Oktaby przyjezdne prowadziły 13:8. Role na boisku odwróciły się, miejscowe zawodniczki miały duże problemy ze skończeniem ataków z pierwszego uderzenia. Trener Kujawski rotował składem, ale na niewiele się to zdało. Enea Energetyka kontrolowała boiskowe wydarzenia, skutecznie zagrała w bloku, po tym jak została zablokowana Katarzyna Jędrzejewska było 20:12. Punktowy atak Agaty Plagi zapewnił tej drużynie zwycięstwo.

LOS powrócił do swojego podstawowego składu, warunki gry w dalszym ciągu  dyktowały poznanianki. Na początku seta prowadziły 6:2, nowodworzanki myliły się w ataku, nie grały tak skutecznie jak to miało miejsce w pierwszych dwóch setach. Przy serii zagrywek Emilii Oktaby siatkarki LOS-u straciły w jednym ustawieniu pięć punktów z rzędu, przegrywały 9:17. Gospodynie nie podniosły się i nie podjęły już walki w tej części gry. Pojedyncze ataki Katarzyny Jędrzejewskiej nic nie zmieniły, sprytne zagranie na siatce przyjezdnych zapewniło im wysokie zwycięstwo. O wszystkim miał rozstrzygnąć tie-break.

W nim żadnej z drużyn nie udało się zbudować przewagi. Gra była zacięta, wynik oscylował wokół remisu (5:5, 7:7). Punkt zdobyty bezpośrednio z zagrywki przez Katarzynę Jędrzejewską dał miejscowej drużynie jednopunktową przewagę przy zmianie stron boisk (8:7). Punktowy atak Sandry Świętoń sprawił, że LOS prowadził 10:8., do remisu doprowadziła Weronika Fojucik (11:11). Zmobilizowane gospodynie bardzo dobrze rozegrały końcówkę seta, w roli głównej wystąpiła Katarzyna Jędrzejewska, zawodniczka ta skutecznie atakowała i zakończyła mecz.

MVP: Katarzyna Jędrzejewska

LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Enea Energetyk Poznań 3:2
(25:20, 25:23, 16:25, 14:25, 15:12)

LOS: Jędrzejewska (23), Jaworska (2), Ł. Laskowska (4), Świętoń (14), A. Duda (4), M. Duda (13), Kujawska (libero) oraz  Deptuch, Filipek (3), Wołoszyn (1) i Grzelak
Energetyk: Oktaba (9), Plaga (22), Reiter (25), K. Laskowska (7), Gorzkiewicz (1), Fojucik (14), Rafałko (libero)  oraz Stachowiak (2), M.  Pisarska, Regulska (1) i Dagmara Dąbrowska (2)