Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: LOS bliżej trzeciego miejsca, Częstochowianka przegrała pierwszy mecz

I liga K: LOS bliżej trzeciego miejsca, Częstochowianka przegrała pierwszy mecz

LOS Nowy Dwór Mazowiecki pokonał w pierwszym meczu o brązowy medal Częstochowiankę Częstochowa 3:0. Ekipa z Mazowsza potrzebuje jednego zwycięstwa, aby zdobyć brązowy medal. Drużyna spod Jasnej Góry pomimo ambitnej gry musiał uznać wyższość swoich rywalek.

W pierwszym secie meczu gospodynie udanie rozpoczęły zmagania, prowadziły 4:0. Przyjezdne z Mazowsza nie dawały za wygraną, lepiej zagrały na siatce, punktowały w bloku. Po tym jak została zablokowana Wiktoria Szumera doszło do remisu po 9. Punktowy atak Sandry Świętoń sprawił, że o drugą przerwę na żądanie poprosił trener Andrzej Stelmach, było 12:10 dla LOS-u. Przy serii zagrywek Aleksandry Deptuch przewaga przyjezdnych wzrosła do pięciu punktów (19:14). Miejscowe zawodniczki dzięki atakom Angeli Mroczek zniwelowały straty do jednego punktu, przegrywały 20:21. Reprymenda trenera Bartosza Kujawskiego okazała się być dobrym posunięciem, w ataku ręki nie zwalniała Sandra Świętoń. Błąd w polu ataku Darii Dąbrowskiej zakończył rywalizację w tym secie.

W drugiej odsłonie spotkania nowodworzanki poszły za ciosem Izabela Jaworska gubiła blok swoich rywalek, jej koleżanki skuteczne punktowały i prowadziły 11:7. Mogła podobać się gra środkowej Łucji Laskowskiej. Nowodworzanki lepiej zagrały na siatce, kontrataki zamieniały w punkty, ich przewaga wzrosła do pięciu punktów (16:11). Wiele ożywienia w poczynania gospodyń wniosła Patrycja Wardęga. Po jej atakach przewaga gości zmalała do jednego punktu, LOS prowadził 16:15. Skuteczna gra w bloku oraz w obronie sprawiły, że przyjezdne przybliżyły się do końcowego zwycięstwa, prowadziły 20:16. Nowodworzanki czytały grę swoich rywalek, atak Katarzyny Jędrzejewskiej zamknął tę partię.

Set trzeci był ostatnim w tym spotkaniu, w nim do stanu po 3 gra toczyła się punkt za punkt. Nowodworzanki lepiej spisały się w obronie, kontrataki zamieniały w punkty, prowadziły 8:5. Gospodynie odpowiedziały swoim rywalkom, dobrze spisała się Patrycja Wardęga. Tablica wyników wskazała remis po 10. Rozpędzone zawodniczki z Mazowsza narzuciły swój styl gry, punktowała Katarzyna Jędrzejewska, było 16:13. Ekipa spod Jasnej Góry miała problemy ze skończeniem ataków z pierwszego uderzenia, przegrywała 16:20. Wówczas ciężar gry na siebie wzięła Patrycja Wardęga, po jej punktowych atakach był kolejny remis (21:21). Na więcej nie było stać drużyny gospodyń, zespół LOS-u punktował w bloku, a mecz punktowym atakiem zakończyła Sandra Świętoń.

MVP: Sandra Świętoń

Częstochowianka Częstochowa – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 0:3
(22:25, 22:25, 23:25)

Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw: 1-0 Dla LOS-u

Częstochowianka: Budnik (9), Mroczek (9), Stachowicz (1), Rybak (7), Szumera (10), Dąbrowska (4), Dutkiewicz (libero) oraz Grabowska, Chmielewska, Wardęga (14), Papszun (1) i Czerwińska
LOS: Laskowska (7), Jaworska (3), Filipek (6), Deptuch (10), Świętoń (15), Jędrzejewska (15), Balcerowicz (libero) oraz Wołoszyn i Duda