Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Lider nie zawiódł i wygrał po raz piętnasty z rzędu

I liga K: Lider nie zawiódł i wygrał po raz piętnasty z rzędu

fot. Uni Opole

Uni Opole wygrał piętnasty mecz z rzędu w I lidze kobiet i kontynuuje zwycięską serię. Opolanki po raz kolejny dobrze zagrały w bloku i obronie. Przyjezdne z Gliwic tylko momentami nawiązały dobrą grę z liderem tabeli. Siatkarki Uni mają dziewięć punktów przewagi nad drugim Energetykiem, AZS zajmuje niskie, 11. miejsce w ligowej tabeli.

Liderki tabeli w początkowej fazie pierwszego seta miały problemy z organizacją własnej gry w przyjęciu. Z dobrej strony zaprezentowała się Joanna Ciesielska, po jej dwóch punktach zdobytych bezpośrednio z zagrywki i ataku z szóstej strefy gliwiczanki prowadziły 7:4. Z biegiem czasu do głosu doszły opolanki, które jak przystało na drużynę, która przewodzi ligowej tabeli, nie zwykły gubić punktów we własnej hali. Podopieczne trenera Nicoli Vettoriego czujnie zagrały w bloku oraz w obronie i dało im to wymierny skutek. Przez dłuższy czas na prowadzeniu był zespół z Gliwic, następnie sygnał do ataku dała Marta Orzyłowska. Po jej ataku był remis 17:17. Końcówka seta należała do zespołu z Opola, gospodynie kontrataki zamieniały w punkty. Ciężar gry na siebie wzięła Kinga Stronias, po jej atakach było 22:19. Set zakończył się punktowym blokiem na Aleksandrze Cygan.W kolejnym secie tego meczu gliwiczanki nie poddawały się, grały jak równy z równym. Stan remisowy utrzymał się do stanu 5:5. Gospodynie z Opola włączyły szósty bieg, uruchomiły swoje mocne atuty jakimi są gra w bloku oraz w obronie. Atak Kingi Stronias dał miejscowej drużynie sześciopunktową przewagę (12:6). Gliwiczanki starały się jak mogły, ich wysiłki spełzły na niczym. Rozpędzone gospodynie dominowały na boisku, rozgrywająca Gabriela Makarowska gubiła blok gliwiczanek, jej koleżanki punktowały w ataku. Dystans pomiędzy obiema ekipami utrzymał się na poziomie sześciu punktów (18:12). Do końca seta miejscowe siatkarki miały przewagę na boisku. Wygraną w tym secie przypieczętowała asem serwisowym Marta Ciesiulewicz.

W ostatniej części meczu nie mające nic do stracenia gliwiczanki po atakach Joanny Ciesielczyk prowadziły 4:2. Przewaga przyjezdnych wzrosła do trzech punktów po sprytnym zagraniu Aleksandry Cygan (8:5). Podopieczne trenera Wojciecha Czapli utrzymały tą przewagę do stanu 12:9. Do remisu doprowadziła akcją w bloku Aleksandra Muszyńska. W natarciu nadal był zespół gości, który czujnie zagrał na siatce, punkty zdobyły Joanna Ciesielczyk i Agata Skiba (16:13). Sygnał do odrabiania strat dała Marta Ciesiulewicz, przy jej serii doszło do remisu po 18. Gliwiczanki popełniły proste błędy w ataku oraz w przyjęciu. Końcówka seta należała do zespołu z Opola, po ataku Kingi Stronias tablica wyników wskazała prowadzenie Uni 22:20. Ta sama zawodniczka zakończyła mecz atakiem ze skrzydła.

MVP: Marta Ciesiulewicz

Uni Opole- AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0
(25:21, 25:19, 25:21)

Składy zespołów:
Uni: Orzyłowska (10) Stronias (12),  Rybak (3), Ciesiulewicz (15), Makarowska (3), sieradzka (13), Adamek (libero) oraz Muszyńska (2)
AZS: Ciesielczyk (15), Napalkowa,  Skowron (7), Nudha (6), Cygan (8), Skiba (10), Szmigielska (libero)  oraz Wilczek i Elko (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-02-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę