Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Lider zainkasował trzy punkty w zaległym meczu

I liga K: Lider zainkasował trzy punkty w zaległym meczu

fot. ITA TOOLS Stal Mielec

W zaległym meczu I ligi kobiet pomiędzy SMS-em PZPS Szczyrk, a Stalą Mielec, górą były liderki z Mielca. Młode zawodniczki SMS-u powalczyły tylko w drugim secie, którego przegrały w minimalnym wymiarze. Pozostałe dwie odsłony zdominowały siatkarki Wiesława Popika.

Mielczanki od początku narzuciły wysokie tempo gry i objęły prowadzenie 5:2, ale siatkarki SMS-u chciały dotrzymać kroku liderkom pierwszej ligi i szybko zniwelowały przewagę (6:7). To jednak było na tyle z wyrównanego seta, bo od tego momentu grały już praktycznie tylko mielczanki, które sukcesywnie powiększały przewagę. Trener SMS-u starał się rotować składem, ale nie przyniosło to żadnych efektów i w rezultacie Stal wygrała tego seta 25:12.Uczennice SMS-u znacznie lepiej zaprezentowały się w drugiej partii. Niemal przez cały set trzymały się o krok za mielczankami, nie dając rywalkom odskoczyć dalej niż na dwa punkty. Dopiero w końcówce Stal osiągnęła trzy punkty przewagi (23:20) i zawodniczki ze Szczyrku już nie zdołały tego odrobić. Porażka 23:25 pokazała jednak, że młode siatkarki mogą stawić czoła nawet liderowi tej ligi.

Na początku trzeciego seta wydawało się, że siatkarki ze Szczyrku po raz kolejny sprawią kłopoty Stali, ale było to tylko chwilowe. Mielczanki szybko odskoczyły ze stanu 6:5 na 13:5 i to w praktyce zakończyło marzenia gospodyń o dobrym wyniku. Podopieczne Wiesława Popika spokojnie dążyły do zakończenia meczu i bez większych problemów zamknęły go, wygrywając ostatniego seta 25:16.

SMS PZPS Szczyrk – Stal Mielec 0:3
(12:25, 23:25, 16:25)

Składy zespołów:
SMS: Milewska, Dombrowska, Łagida, Walczak, Brzoza, Serafinowska, Suska (libero) oraz Pietrzak, Siuda, Moszyńska i Ornoch
Stal: Staniszewska, Kulig, Mucha, Gierszewska, Kubacka, Kucharska, Pancewicz (libero), Łyduch (libero) oraz Budnik

Zobacz również: 
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę