Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Lider tabeli pewnie pokonał beniaminka z Warszawy

I liga K: Lider tabeli pewnie pokonał beniaminka z Warszawy

W meczu rozegranym awansem lider tabeli z Tarnowa pewnie pokonał akademiczki z Warszawy 3:0. Podopieczne trenera Marcina Wojtowicza wygrały trzynasty mecz i pozostały liderem tabeli. AZS zajmuje niskie, 12. miejsce w tabeli, ekipa ze stolicy, przegrała jedenasty mecz.

Przy serii Katarzyny Wawrzyniak było 10:0. Przyjezdne popełniły wiele prostych błędów, myliły się w ataku oraz w polu zagrywki. Warszawianki miały bardzo dużo problemów z organizacją własnej gry. Ich sytuację próbowała ratować Maja Nowakowska, zawodniczka ta zdobyła kilka punktów na siatce, w pojedynkę niewiele mogła zdziałać. As serwisowy wspomnianej Katarzyny Wawrzyniak sprawił, że ekipa z Małopolski prowadziła 19:8. Tempo meczu wyraźnie spadło, tego jednostronnego seta asem serwisowym zakończyła Klaudia Świstek.

Akademiczki wyciągnęły wnioski z przegranego pierwszego seta. Gra obu drużyn falowała, obie seriami zdobywały punkty i seriami je traciły. Najpierw prowadziły zawodniczki z Małopolski (7:5), następnie po ich błędach dwupunktową przewagę uzyskały warszawianki (10:8). Ciężar gry na siebie w zespole z Tarnowa wzięła Wiktoria Kowalska, przy jej serii było 18:14. Gospodynie zadowolone takim obrotem sprawy straciły trzy punkty z rzędu, grę przerwał ich szkoleniowiec (18:17). Seria błędów własnych zespołu gości zadecydowała o porażce tej ekipy w stosunku 21:25.

Niespodziewanie dla gospodyń w ostatniej partii spotkania ton wydarzeniom na boisku nadawały warszawianki. Najpierw prowadziły 6:3, a po zbiciu Barbary Latos tablica wyników wskazała ich prowadzenie 8:5. Wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener Marcin Wojtowicz, lekką przewagą w dalszym ciągu miały akademiczki, prowadziły 11:9. Sytuacja na boisku uległa zmianie, gdy w polu zagrywki znalazła się Magdalena Ociepa, gra zespołu gości załamała się, ponownie szwankowało przyjęcie. Tarnowianki kontrataki zamieniały w punkty, odrobiły straty i prowadziły 18:12. Podłamane takim obrotem sprawy przyjezdne całkowicie oddały pole gry swoim rywalkom. Kolejną serią zagrywek popisała się Wiktoria Kowalska, warszawianki, przegrywały wówczas 15:24. Ostatni punkt atakiem ze skrzydła zdobyła Klaudia Świstek, jej drużyna wygrała trzynasty mecz w bieżącym sezonie.

MVP: Katarzyna Wawrzyniak

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów – AZS AWF Warszawa 3:0
(25:13, 25:21, 25:16)

Roleski: Wawrzyniak, Kukuslka, Cur-Słomka (11), Ociepa (4), Gancarz (5), Świstek (8), Szabo (libero) oraz Szczygieł-Głód, Ponikowska (6) i Kowalska (6)
AZS: Nowakowska (2), Cybulska (3), Słowik, Latos (11), Jedut (3), Waszyńska, Rymko (libero) oraz Ryglewicz (6). Kierlewicz (2), Stafecka, Bąkiewicz (2) i Kosobucka (libero)