Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Kolejne zwycięstwo opolanek, SMS wraca na tarczy

I liga K: Kolejne zwycięstwo opolanek, SMS wraca na tarczy

Nie zwalniają tempa liderki tabeli, siatkarki UNI Opole. Tym razem pokonały one 3:1 ambitne uczennice ze Szczyrku i zrewanżowały się im za porażkę z pierwszej rundy. Była to jedenasta z rzędu wygrana siatkarek z Opola.

Opolanki od samego początku narzuciły swój styl gry uczennicom ze Szczyrku. Ich mocne atuty jakimi są gra w obronie oraz w bloku okazały się być skuteczne. Przy serii Oliwii Sieradzkiej było 12:7 dla UNI. Gospodynie czytały grę swoich rywalek, z gry została wyłączona Julita Piasecka. Podopieczne trenera Wiesława Popika miały problemy z przyjęciem, sytuację próbowała ratować przyjmująca Patrycja Łagida, nie przyniosło to żadnych rezultatów. Liderki tabeli ustrzegły się błędów własnych, ze skrzydła punktowała Gabriela Borawska (20:15). Skuteczny atak Oliwii Sieradzkiej zamknął tego seta.

Set drugi był najbardziej zacięty w tym spotkaniu, do stanu 7:7 wynik oscylował wokół remisu. Następnie serią zagrywek popisała się Adrianna Rybak, jej koleżanki punktowały w bloku i w efekcie tego prowadziły 10:7. Opolanki czujnie zagrały na siatce, po tym jak została zablokowana Julita Piasecka ich przewaga wzrosła do sześciu punktów (14:8). Grę zespołu gości napędziła Martyna Borowczak, do stanu 20:16 opolanki prowadziły i kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. Ciężar gry na siebie wzięła Katarzyna Hyży, dzięki niej doszło do remisu po 20. O tym komu przypadnie zwycięstwo w tym secie musiała decydować gra na przewagi. Skuteczny atak Julity Piaseckiej sprawił, ze uczennice wygrały odsłonę numer dwa i remisowały w całym meczu.

Podrażnione gospodynie przegraną w poprzednim secie przejęły inicjatywę na boisku, po ataku Marty Ciesiulewicz było 8:4 dla UNI. W ekipie gości szwankowało przyjęcie, nie było w ich szeregach liderki, która poderwałaby swoje koleżanki do skutecznej gry. Miejscowa drużyna seriami zdobywała punkty, nie popełniła błędów, czego nie można powiedzieć o uczennicach. Punktowe zbicie Oliwii Sieradzkiej dało opolankom wysoką przewagę (21:11). Seta atakiem zakończyła wspomniana wcześniej Sieradzka.

Nie mające nic do stracenia zawodniczki uczące się w Szczyrku dzielnie walczyły do stanu 6:6. Następnie przy serii Adrianny Rybak opolanki odskoczyły na sześć punktów (12:6). Uczennice nie miały siatkarskich argumentów, traciły dystans punktowy do zawodniczek z Opola, przegrywały wówczas 10:17. Julita Piasecka próbowała poderwać swoje koleżanki do skutecznej gry, dobrze zagrała w polu zagrywki, dzięki niej ekipa gości zbliżyła się na jeden punkt do opolanek i przegrywała 18:19. Na więcej zespołu ze Szczyrku nie było stać , mecz zakończyła Kinga Stronias.

MVP: Marta Ciesiulewicz

UNI Opole – SMS PZPS Szczyrk 3:1
(25:19, 25:27, 25:14, 25:21)

Uni: Stronias (18), Rybak (6), Borawska (13), Ciesiulewicz (7), Makarowska (2), Sieradzka (27), Adamek (libero)
SMS: Piasecka (10), Stefanik (2), Hyży (10), Staniszewska (4), Walczak (3), Łagida (13), Łyduch (libero) oraz Zagumny (2), Borowczak (10),  Moszyńska (4), Musiał (5) i Dąbrowska (libero)