Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Kolejne zwycięstwo Stali Mielec

I liga K: Kolejne zwycięstwo Stali Mielec

Nie zwalnia tempa lider rozgrywek zespół z Mielca. W derbowym spotkaniu z SAN-Pajdą Jarosław podopieczne trenera Wiesława Popika wygrały 3:1,  mielczanki z kompletem 18 punktów pozostały liderkami tabeli. SAN-Pajda zajmuje 7. miejsce.

Od samego początku spotkaniu na boisku zarysowała się wyraźna przewaga gospodyń. Po ataku Weroniki Gierszewskiej było 7:3, z kolei przy serii zagrywek Emilii Muchy tablica wyników wskazała wysokie prowadzenie Stali – 18:5. Jarosławianki popełniły wiele błędów własnych, w ich szeregach nie było liderki, która wzięłaby na siebie ciężar gry. W końcówce seta przyjezdne zdobyły kilka punktów, punktowały w bloku. Ostatecznie przegrały 15:25.

Druga partia spotkania toczyła się pod dyktando gospodyń, przy serii zagrywek Katarzyny Brydy było 6:1. Wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener gości, było to dobre posunięcie. Jego podopieczne zniwelowały straty, w ataku punktowała Dagmara Dąbrowska. SAN-Pajda przegrywał 9:11. Mielczanki przyspieszyły swoją grę, Sylwia Kucharska skutecznie rozdziełała piłki do swoich koleżanek, a te kończyły ataki. Po tym jak zez skrzydła punkt zdobyła Weronika Gierszewska, było 14:10 dla gospodyń, Druga przerwa wzięta przez trenera gości okazała się być skuteczna. Katarzyna Saj była nie do zatrzymania w ataku, przyjezdne punktowały w bloku. Dzięki skutecznej grze odrobiły straty i miały jeden punkt więcej od Stali, prowadziły 18:17. Pierwszoplanową postacią  w ekipie gospodyń była Karolina Staniszewska, siatkarka ta zdobyła punkty w ataku, popisała się asem serwisowym, było 24:19  da mielczarek. Błąd w polu zagrywki Weroniki Krysztofiak zakończył tę część rywalizacji..

W trzecim secie ton wydarzeniom  na boisku nadawały jarosławianki. Dagmara Dąbrowska popisała się trudnymi zagrywkami, ze skrzydła punktowała Weronika Krysztofiak, a SAN-Pajda prowadził 6:2. Do remisu doprowadziła Weronika Gierszewska (7:7). Przez dłuższy czas obie ekipy grały punkt za punkt. Mielczanki wypracowały sobie dwupunktową przewagę (17:15), nie utrzymały jej zbyt długo. Katarzyna Saj zdobyła punkt bezpośrednio z zagrywki, Dagmara Dąbrowska punktowała w ataku i było 23:20 dla zespołu gości. Podopieczne trenera Popika zerwały się do odrabiania i doprowadziły do remisu po 23. O tym komu przypadnie  zwycięstwo musiała decydować gra na przewagi. Gospodynie nie wykorzystały swoich szans na zamknięcie meczu w trzech setach. Jarosławianki po punkcie zdobytym bezpośrednio z zagrywki przez Martynę Ziębę wygrały seta w stosunku  28:26.

Czwarta odsłona meczu była ostatnią. Weronika Gierszewska nie zawodziła, po jej zbiciu było 6:3. Mielczanki utrzymały tę przewagę przez dłuższy czas, po ataku Katarzyny Brydy było 13:9. Jarosławianki po kolejnych atakach Dagmary Dąbrowskiej zniwelowały straty do jednego punktu (12:13).  Do stanu  19:17 zespół gości dotrzymał kroku swoim rywalkom. Końcówka tej partii należała do liderek tabeli. Mielczanki czytały grę swoich rywalek, punktowały w bloku i wygrały tego seta 25:18

MVP: Karolina Pancewicz

ITA TOOLS Stal Mielec –  SAN-Pajda Jarosław 3:1
(25:15, 25:20, 26:28, 25:20)

Stal: Bryda (7), Kulig (9), Mucha (5), Gierszewska (24), Kucharska (4), Brzoska (3), Pancewicz (libero) oraz Hochołowska (2), Musiał (1), Staniszewska (7), Budnik (2), Daria Dąbrowska (3), Kubacka (2) i Łyduch (libero)
SAN-Pajda: Krysztofiak (14), Saj (8), Zięba (7), Szmajduch (8), Papszun, Dagmara Dąbrowska (14), Machowska (libero) oraz Grzelak (1), Andrzejewska i Magierowska