Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Kolejne trzy punkty Stali Mielec, za tydzień hit kolejki

I liga K: Kolejne trzy punkty Stali Mielec, za tydzień hit kolejki

ITA TOOLS Stal Mielec pokonała uczennice ze Szczyrku 3:0. Mielczanki zajmują drugie miejsce w tabeli i podobnie jak lider z Tarnowa nie straciły do tej pory żadnego punktu. W najbliższą sobotę dojdzie do starcia pomiędzy tymi ekipami w Tarnowie.

Gdy Sandra Szczygioł skończyła swój atak na skrzydle, Stal prowadziła w pierwszym secie 4:0. Młode, wysokie siatkarki ze Szczyrku nie zamierzały się jednak łatwo poddawać. As serwisowy Karoliny Staniszewskiej oznaczał przewagę 8:6 Stali i mógł zwiastować wyrównany mecz. Emocje w pierwszym secie były jeszcze przy stanie 19:17, gdy młode uczennice popisały się dwukrotnie efektownym blokiem. Następnie górę wzięło doświadczenie Stali i po ataku po przekątnej Szczygioł mielczanki prowadziły w meczu 1:0.

Druga partia nie miała większej historii. As Julity Molendy wyprowadził Stal na przewagę 10:4, ekspresowo zrobiło się 18:7 i można było szykować się na seta numer trzy. Podopieczne trenera Wiesława Popika, niegdyś szkoleniowca Stali Mielec w LSK, podjęły się próby zatrzymania faworyzowanej Stali. Trzymały się dzielnie do remisu 10:10. Na więcej nie było stać młodych siatkarek ze Szczyrku. Mielczanki spokojnie odskoczyły na 16:12 i 20:13. Tym samym ITA TOOLS Stal wygrała swój czwarty mecz 3:0.

MVP: Julita Molenda

ITA TOOLS Stal Mielec – SMS PZPS Szczyrk 3:0
(25:22, 25:19, 25:18)

Stal: Molenda (13), Bryda (5), Mras (6), Urbanowicz (5), Lach (6), Szczygioł (13) Samul (libero) oraz Hnatyszyn (7), Pancewicz (1) i Muszyńska (2)
SMS: Pietrzak (9), Janicka (2), Stambrowska, Lenik (5), Kecher (5), Staniszewska (8), Łyduch (libero) oraz Zagumny, Moszyńska (9), Łagida (6) i Spławska (3),