Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Karpaty z kompletem punktów w Węgrowie

I liga K: Karpaty z kompletem punktów w Węgrowie

Beniaminek z Węgrowa przegrał trzeci mecz we własnej hali. Podopieczne trenera Roberta Kupisza uległy Karpatom 0:3. Była to trzecia porażka ekipy z Mazowsza we własnej hali, zajmuje ona niskie 12. miejsce, krośnianki z 8 punktami są ósme.

Beniaminek z Węgrowa od samego początku spotkania ruszył do zdecydowanych ataków. Dobrze w ataku spisała się Izabela Trocińska, punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Aleksandra Ryglewicz, Nike prowadziła 10:4. Seria błędów własnych zarówno w przyjęciu, jak i ataku miejscowej ekipy sprawiła, że tablica wyników wskazała remis po 12.

Do stanu po 16 toczyła się w miarę wyrównana gra, po czym do głosu doszły zawodniczki z Podkarpacia. Odrzuciły one od siatki swoje rywalki, punktowały w bloku, mogła podobać się gra Mai Grodzkiej (22:17). Węgrowianki nie zdołały odpowiedzieć, atak Szczelokowej zamknęła tego seta.

W drugiej partii spotkania obraz gry nie uległ zmianie, gospodynie tylko na początku dotrzymały kroku swoim rywalkom, prowadziły 8:6. Krośnianki skutecznie zagrały na siatce, ich motorem napędowym była skrzydłowa Marcelina Gliniecka, miały dwa punkty więcej niż Nike (13:11). Zespół z Mazowsza doprowadził do remisu w tej części gry (18:18), po czym stanął w miejscu. Przy serii zagrywek Julii Szczelokowej przyjezdne wypracowały sobie trzypunktową przewagę (21:18). Z kolei po asie Marceliny Glinieckiej było 24:19, wspomniana Szczelokowa zakończyła tę część gry.

Set trzeci jak się później okazało był ostatnim w tym spotkaniu. Przez dłuższy czas obie ekipy grały punkt za punkt. Po kiwce Dominiki Surlit beniaminek z Mazowsza prowadził 13:10, podopieczne trenera Roberta Kupisza dobrze zagrały w obronie oraz na siatce, ich przewaga wzrosła do czterech punktów (16:12). Zespół z Podkarpacia nie pozostał dłużny swoim rywalkom, krośnianki odrzuciły od siatki gospodynie, ciężar gry na siebie wzięła Marcelina Gliniecka. Podopieczne trenera Dominika Stanisławczyka odrobiły straty i miały jeden punkt więcej niż Nike (19:18). Końcówka seta ponownie należała do przyjezdnych, gospodynie popełniły błędy własne i w efekcie tego przegrały kolejny mecz we własnej hali.

Nike Węgrów – Karpaty Krosno 0:3
(18:25, 21:25, 20:25)