Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Karpaty Krosno pewnie wygrały mecz z Wieżycą Stężyca

I liga K: Karpaty Krosno pewnie wygrały mecz z Wieżycą Stężyca

Drużyna Karpat Krosno pewnie wygrała z Wieżycą 3:0, mecz został rozegrany awansem. Krośnianki kontrolowały przebieg całego spotkania ich rywalki nie miały zbyt wiele do powiedzenia i zeszły z boiska pokonane. W kolejnym spotkaniu Wieżyca zagra z SAN-Pajdą. Drużyna z Podkarpacia w najbliższą niedzielę zagra z Solną Wieliczka.

Do stanu 5:5 na boisku toczyła się w miarę wyrównana gra. Następnie do głosu doszły zawodniczki z Krosna ich grę napędziła Izabela Wisz oraz Marcelina Gliniecka. Krośnianki lepiej zagrały na siatce, czytały grę swoich rywalek, prowadziły 17:10. W ekipie gości nie było liderki, która wzięłaby na siebie ciężar gry, trener Dawid Michor rotował składem, nie przyniosło to żadnych efektów. Po ataku Mai Grodzkiej miejscowa drużyna miała dziesięciopunktowa przewagę (21:11). Sprytna kiwka Wisz zakończyła tę część zmagań.

W drugiej partii spotkania ekipa z Podkarpacia zbudowała sobie czteropunktowa przewagę (8:4), przyjezdne nie dawały za wygraną. Przy serii zagrywek Oliwii Milkowskiej tablica wyników wskazała remis po 8. Do stanu po 16 obie ekipy grały punkt za punkt, po czym do głosu ponownie doszły podopieczne trenera Dominika Stanisławczyka. Odrzuciły one od siatki swoje rywalki, punktowały w bloku i przy serii zagrywek najlepszej zawodniczki spotkania Mai Grodzkiej zbudowały sobie pięciopunktową przewagę (21:16). Jak się później okazało był to moment zwrotny tego seta. Przyjezdne nie znalazły sposobu na rozpędzony zespół z Krosna i po błędzie własnym przegrały seta numer dwa.

Trzecia partia okazała się być ostatnią w tym meczu. Krośnianki narzuciły swój styl gry, punktowały w bloku oraz ze skrzydeł. Z dobrej strony pokazała się Natalia Sławińska, po jej zbiciach było 11:6. Widząc słabsza postawę swoich podopiecznych trener Michor poprosił o przerwę na żądanie. Posunięcie to nic nie zmieniło, w natarciu nadal była miejscowa drużyna. Drużynie z Krosna wychodziło niemal wszystko. Po ataku ze środka Mai Grodzkiej było 19:13, a po kolejnych atakach Sławińskiej 22:14. Tego jednostronnego seta atakiem ze skrzydła zakończyła Marcelina Gliniecka.

MVP: Maja Grodzka

Karpaty Krosno – Wieżyca Stężyca 3:0
(25:15, 25:21, 25:16)