Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Jednostronny mecz w Tarnowie na korzyść gospodyń

I liga K: Jednostronny mecz w Tarnowie na korzyść gospodyń

Liderki tabeli pewnie wygrały z uczennicami ze Szczyrku i umocniły się na pierwszym miejscu w tabeli. Podopieczne trenera Wiesława Popika nie miały zbyt wiele o powiedzenia w tym spotkaniu i będą chciały o nim jak najszybciej zapomnieć. Uczennice jedynie w trzecim secie przekroczyły barierę 20 punktów, dwa pierwsze przegrały z kretesem.

Zawodniczki uczące się w Szczyrku dotrzymały kroku swoim rywalkom do stanu 6:6. Przy serii zagrywek Katarzyny Wawrzyniak było 14:9 dla miejscowej ekipy. Przyjezdne nie miały siatkarskich argumentów, miały duże problemy z przyjęciem, popełniły błędy własne, przegrywały 11:16. Wówczas w polu zagrywki pojawiła się Wiktoria Kowalska i pozostała w nim do końca seta, gospodynie postawiły szczelny blok, czytały grę swoich rywalek i pewnie wygrały premierową odsłonę spotkania. Punktowy blok Klaudii Świstek zapewnił im wysokie zwycięstwo.

W drugim secie spotkania obraz gry nie uległ zmianie. Stroną dyktującą warunki gry były podopieczne trenera Marcina Wojtowicza, po asie serwisowym Magdaleny Szabo było 8:2, a po ataku Klaudii Świstek 15:4. W ataku ręki nie zwalniała Wiktoria Kowalska, Katarzyna Wawrzyniak gubiła blok swoich przeciwniczek. Na boisku w drużynie z Tarnowa pojawiły się zmienniczki, po ataku Poli Nowackiej było 19:6. Tego jednostronnego seta atakiem ze środka zamknęła Gabriela Ponikowska.

W ostatnim secie tego meczu tarnowianki nadal kontynuowały swoją dobrą grę. Po ataku Klaudii Świstek prowadziły 8:5. W grze uczennic nadal szwankowało przyjęcie, kiwka Poli Nowackiej dała gospodyniom pięciopunktową przewagę (12:7). Zespół ze Szczyrku za sprawą Poli Janickiej i jej mocnych zagrywek doprowadził do remisu po 12, zawodniczka ta popisała się dwoma asami serwisowymi. Gospodynie nie grały tak skutecznie jak miało to miejsce w pierwszych dwóch partiach. Wynik oscylował wokół remis, po błędzie Klaudii Świstek SMS prowadził 15:14. większe doświadczenie i ogranie na ligowych boiskach było po stronie zespołu z Małopolski. W końcówce seta przy stanie 21:21 dwa punkty bezpośrednio z zagrywki zdobyła Karolina Szczygieł-Głód (23:21). Punktowy blok Klaudii Świstek zakończył ten mecz.

MVP: Klaudia Świstek

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów – SMS PZPS Szczyrk 3:0
(25:11, 25:10, 25:22)

Roleski: Wawrzyniak (3), Szabo (2), Ponikowska (9), Gancarz (6), Kowalska (12), Świstek (10), Pawłowska (libero) oraz Nowacka (6), Szczygieł-Głód (2) i Ociepa (3)
SMS: Zagumny,  Łagida (3), Musiał (4), Jankowska (1), Majos (8), Kecher (5), Łyduch (libero) oraz Janicka (6) Staniszewska (1) i Kubas (libero)